Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmās senioru grupas sāk «Pieslēdzies, Latvija!» datorapmācības Jelgavā 4

21.maijā Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un Jelgavas tehnikumā bezmaksas datorapmācības sāks pirmie «Lattelecom» sociālās iniciatīvas «Pieslēdzies, Latvija!» dalībnieki. 

Jelgava ir pirmā no Latvijas pilsētām, kur senioru grupas sāk mācības, kas norisināsies gan latviešu, gan krievu valodas plūsmās.

Dalīties zināšanās ar savas pilsētas senioriem jau pieteikušās pasniedzējas Dagnija Avota, Viktorija Agafonova un Olga Spirta no Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas, Judīte Poriķe no Jelgavas tehnikuma, Guna Heidemane no Jelgavas 2.pamatskolas. 

Savukārt plānots, ka Jelgavas novada pašvaldībā seniorus apmācīs līdz pat septiņiem skolotājiem, tostarp Elza Puķīte (Zaļenieku pagasts), Uģis Kūms (Līvbērzes pagasts), Maija Plotņikova (Kalnciema pagasts) un Edgars Jančuks (Vircavas pagasts).

Balstoties uz līdzšinējo pieredzi un senioru vajadzībām, šogad būtiski papildināts mācību saturs, piedāvājot trīs līmeņu apmācību atbilstoši dalībnieku līdzšinējai pieredzei un prasmēm, informē «Lattelecom». Trešā līmeņa mācību programmu plānots licencēt pašvaldībās, lai pēc sekmīga pārbaudes darba nokārtošanas dalībniekiem izsniegtu sertifikātu, ko iespējams uzrādīt turpmākajās darba gaitās.

Bezmaksas datorapmācībām var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822, aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv vai piesakoties pie pasniedzējiem. Līdz pat novembrim visā Latvijā notiks apmācības latviešu un krievu valodas grupās, kas tiek komplektētas pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai.Pirmais apmācību līmenis paredzēts tiem, kuri ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kāpēc

kāpēc ar to nevarētu nodarboties skolēni?

pirms 7 gadiem, 2013.05.20 19:42

Novērotāja

Ar jauniešiem ir viena problēmiņa: viņi ideāli prot spaidīt pogas, taču nezina, kāpēc kas ir vajadzīgs! Man vajag zināt principus un likumsakarības, lai pati vajadzīgajā brīdī varu izdomāt!

pirms 7 gadiem, 2013.05.21 09:53

iespēja

Līdz 2013.gada 28.maijam (ieskaitot) Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs (LNMM) aicina jauniešus pieteikties programmai "LNMM brīvprātīgie". LNMM aicina jauniešus:
·Kuriem patīk fotografēt un tas labi padodas;
·Kurus aizrauj grafiskais dizains un tajā ir iemēģināta roka;
·Kuri labi runā un raksta svešvalodās — krievu un angļu;
·Kuriem ir labas video filmēšanas un montēšanas iemaņas.

pirms 7 gadiem, 2013.05.21 08:13

Jelgava