Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija aicina sakārtot teritorijas un atgādina, ka lapas dedzināt aizliegts 9

Trešdien uz Jelgavas Pašvaldības policiju izsaukti vairāku nepilngadīgo vecāki – jaunieši uz braucamās daļas izbēra lapas, kas bija salasītas maisos. Policija atgādina, ka privātmāju un mazdārziņu teritorijā ir aizliegts dedzināt rudens lapas, kā arī jebkurus citus atkritumus.

Policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce informē, ka trešdien policijai ziņots, ka vairāki jaunieši pie Jelgavas 2.pamatskolas uz ielas braucamās daļas izmetuši lapas, kuras bija savāktas maisos. Četri jaunieši – 15 un 16 gadus veci – sākumā noliedza izdarīto, bet pēc tam savu vainu atzina un lapas savāca. Nepilngadīgie nogādāti mājās un nodoti vecākiem. Vecākiem izsniegtas pavēstes par ierašanos policijā. 

S.Reksce arī atgādina, ka lapu negrābšana no grāvmalām izraisa grāvju caurteku aizdambēšanos, kā rezultātā ūdens neplūst prom un sāk pūt lapas, veidojot nepatīkamu smaku, bet lapas uz ietvēm lietainā laikā apgrūtina pārvietošanos.

Lapas ir bioloģiski noārdāmie atkritumi. Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir zāle, zari, lapas, koku, krūmu atgriezumi, kuri var sadalīties aerobos vai anaerobos apstākļos. Jelgavas pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka ir aizliegts novietot atkritumus jebkurā to savākšanai vai apglabāšanai neparedzētā vietā, tai skaitā nomest pie konteineriem, uz ielām, skvēros, parkos, mežos, vai ievietot citiem atkritumu radītajiem paredzētos konteineros. Tāpat nedrīkst ievietot atkritumus konteineros, kas paredzēti šķiroto atkritumu savākšanai, atkritumus dedzināt, ierakt zemē, sadzīves atkritumu konteineros bērt ielu saslaukas, smiltis un bioloģiski noārdāmos atkritumus bez saskaņošanas ar atkritumu apsaimniekotāju.

Par noteikumu neievērošanu vai pārkāpšanu var piemērot brīdinājumu un naudas sodu – fiziskām personām no 50 līdz 500 latiem, juridiskām personām no 300 līdz 1000 latiem.

Pašvaldības policija aicina atkritumus – riepas, mēbeles, zaļos dārza atkritumus, būvgružus, PET pudeles, papīru, kartonu, datortehniku, TV, ledusskapjus un citus sadzīves atkritumus nodot «Zemgales Eko» pieņemšanas punktos Ganību ielā, Salnas ielā 20, P.Lejiņa ielā 6a. Tikai lapas var vest arī uz Ošu ceļu aiz Ganību ielas atkritumu laukuma.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Sviests

Tie puišeļi uzdarbojas pie 2.pamatskolas, nevis pie 5.vsk

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 20:27

Redakcija

Labots!

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 20:45

pendels

to 2.pamatskolu vajag nožogot , tā vien liekas kad tur mācas bērni ar veselības traucējumiem jo pretī tai māc. iestādei vienmēr viss tiek lauzts un plēsts , vai arī tur jābūt poliču postenim pstāvīģi !!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.18 08:27

pilsetnieks

Laujiet papriecaties par rudeni! Nevajag uzreiz visu aizslaucit!
Kap'ec tiek taisita karteja tragedija - LAPAS...?

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 23:44

to pilsētniekam.....

Skaisti jau ir - piekrītu,
BET ja tās nesavāc - tās sāk pūt, veidojot nepatīkamu smaku, un uz ietvēm lietainā laikā lapu slīdīgums apgrūtina pārvietošanos......

pirms 6 gadiem, 2013.10.17 23:51

pensionārs

ar to Ganibu ielas ekopunktu bija problēmas , vairākas reizes atteica pieņemt riepas , aizvedu uz P.Lejiņa ielā 6a. onka pieņēma bez problēmām .

pirms 6 gadiem, 2013.10.18 08:16

Sintija

Pie točkas Nr. 3 Zirgu ielā visa ietve nobirusi ar lapām, paslīdēju savās augstpapēžu kurpēs.

pirms 6 gadiem, 2013.10.18 13:09

kurpe

Nevajag vilkties uz točkām augstpapēžu kurpēs!

pirms 6 gadiem, 2013.10.18 20:09

Nu labi

Lapas privātmāju teritorijā un vispār pilsētā dedzināt aizliegts, lai nebūtu slikts gaiss, tas ir saprotams.

Bet kāda idi0ta pašvaldoņa darbinieka izdomājuma pēc privātmāju iedzīvotāji pie savām mājām nedrīkst mazgāt savas automašīnas? Varbūt tagad kas mainījies, bet vismaz pirms 2 gadiem tā bija. Tas gan mani personīgi neatur no regulāras mazgāšanas pie savas mājas.

Saprotu gadījumā, ja kāds sadomā mazgāt savu motoru un citas eļļainās vietas un tad eļļas traipi paliek uz asfalta. NU tad to arī aizliedzam. Bet vienkārša virsbūves noskalošana 99% gadījumu ielas nepadarīs netīrākas, bet gluži otrādi - ar tekošo ūdeni arī pašas ielas kļūtu tīrākas.

pirms 6 gadiem, 2013.10.19 08:13

Jelgava