Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija Siguldā, Jelgavā un Ogrē izvērtēs, iespējams, slikto izturēšanos pret kažokzvēriem audzētavās 6

Valsts policijas (VP) iecirkņi Siguldā, Jelgavā un Ogrē izvērtēs biedrības «Dzīvnieku brīvība» iesniegumu par, iespējams, slikto izturēšanos pret kažokzvēriem Latvijas audzētavās.

Biedrība ar iesniegumu vērsās pie Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža. Ņemot vērā, ka audzētavas atrodas Siguldas, Jelgavas un Ogres iecirkņu apkalpojamās teritorijās, iesniegums pārsūtīts izvērtēšanai šiem reģionālajiem iecirkņiem, aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Lita Juberte.Biedrība «Dzīvnieku brīvība» iesniedza Valsts policijā lūgumu izvērtēt, vai ir konstatējama cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem saistībā ar biedrības rīcībā nonākušajiem videomateriāliem un fotoattēliem. Tajos redzami 2012.gada rudenī uzņemti kadri ar šokējošiem apstākļiem sešās Latvijas kažokzvēru audzētavās - slimi dzīvnieki, miruši dzīvnieki būros kopā ar dzīviem, sasalis dzeramais ūdens, antisanitāri apstākļi, bojāti sprosti.Veterinārārsts Normunds Fjodorovs TV3 raidījumam «Nekā personīga» atzinis, ka videomateriālos redzamo kadru atstātais iespaids ir graujošs un ar labturību redzamajos apstākļos nav nekāda sakara. Arī veterinārārste Liene Dindone norādīja, ka «šiem dzīvniekiem nav laikus sniegta veterinārā palīdzība. Ielaistas brūces, infekcijas, novājināti dzīvnieki - šādā stāvoklī nenonāk vienas vai dažu dienu laikā. Mirušie dzīvnieki pēc nāves iestāšanās acīmredzami sprostos atradušies daudzas dienas. Dzīvnieku nenormālā uzvedība liecina par to, ka viņi cieš no pastāvīga stresa. Redzamas skeleta deformācijas, kas, iespējams, radušās kustību trūkuma dēļ».Biedrības «Dzīvnieku brīvība» pārstāvji pauž viedokli, ka lapsas, ūdeles un šinšillas, kas ir savvaļas dzīvnieku sugas, nav iespējams audzēt humānā veidā, pat ievērojot pašreizējās labturības prasības, tāpēc esot nopietni jāizvērtē, vai zvēraudzētavu apstākļi atbilst attiecīgajiem Latvijas tiesību aktiem, tostarp Dzīvnieku aizsardzības likumam.Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektoru februārī veiktajām ārpuskārtas pārbaudēm visās Latvijas kažokzvēru audzētavās gan konstatēts, ka dzīvnieku labturības prasības tiek ievērotas, kā arī fermās nav konstatēti slimi un ievainoti kažokzvēri, kas varētu radīt aizdomas par laikus nesniegtu veterināru palīdzību.Vasarā, kad kažokzvēru audzētavās ir liels dzīvnieku skaits un mazuļi tiek atšķirti no mātēm, PVD vēlreiz pārbaudīs audzētavas. Šajā laikā, kad dzīvnieku blīvums audzētavās palielinās, pastāv lielāks dzīvnieku savainošanās un saslimšanas risks.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Jāatlaiž vaļā visi suņi un kaķi no patversmēm, jo tā ir dzīvnieku turēšana nebrīvē. Arī no dzīvokļiem un privātmājām.

pirms 7 gadiem, 2013.03.18 09:42

Resnais

1. Attēls tāpēc, ka lapsa ir kažokzvērs
2. Noskatieties šo http://cinemaxx.ru/18/18419-zemlyane-fatal-error-2012.html Uzreiz brīdinu, ne pēc ēšanas un ne pirms miega. Latvijas zvēraudzētavas ir sīkums. Rakstā minētās skeleta deformācijas nevienu neinteresē, jo prece ir āda. Skeletu apēdīs lauva zoodārzā, un tas var būt kaut savērpies.

pirms 7 gadiem, 2013.03.17 17:18

nu gan!

kā laikraksts var ielikt šādu attēlu!? pilnīgākie lauki...

pirms 7 gadiem, 2013.03.17 15:26

packa

kaads te sakars ar sabrauktu lapsu , vai atrada vainiigo ? ! lapsa shkersoja cela braucamo dalu neatbilstoshi CSN .

pirms 7 gadiem, 2013.03.17 14:58

asdfgh

jiiihaaaa, aizliedzam slaukt govis, jo piens tak pieder vinjaam!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.03.17 13:49

Jelgava