Policija tumšajā laikā vairāk uzraudzīs gan gājējus, gan vadītājus 9

Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita pieaugumu, Valsts policija sāk pastiprinātus ceļu satiksmes uzraudzības pasākumus.

Paredzēts pievērst pastiprinātu uzmanību mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku – gājēju, velosipēdistu un mopēdu vadītāju – dalībai ceļu satiksmē, skaidrojot riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos. «Priekšstats par to, ka pilsētas ielas ir labi apgaismotas un tāpēc pilsētā nav nepieciešama atstarotāju lietošana, ir maldīgs,» skaidro Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece, piebilstot – ja tiks konstatēti Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumi, atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa nosacījumiem tiks sastādīts pārkāpuma protokols un tiks piemērota likumā noteiktā atbildība.

Tāpat policija intensīvi kontrolēs drošību jostu lietošanu, pievēršot uzmanību gan transportlīdzekļu vadītājiem, gan pasažieriem, īpaši aizmugurējos sēdekļos sēdošajiem pasažieriem, kā arī aizsargķiveru un bērnu sēdeklīšu izmantošanai.

Policija nodrošinās arī atļauto braukšanas ātrumu kontroli un pārbaudes, lai nepieļautu transportlīdzekļu vadīšanu alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Resnais

19. Diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jālieto gaismas atstarotājs vai cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai jātur rokā iedegts lukturītis.

Ejot pa ietvi atstarotājs nav vajadzīgs. Kā arī, kurš spēj noteikt, kas ir pietiekami un vienmērīgi apgaismots. Policistam liksies ka nav, jo plāns jāpilda, taču man liekas, ka ir apgaismots. Tas ir subjektīvi.

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 11:13

Inga

Man gan šķiet, ka atstarotājs vajadzīgs, lai cilvēks paliktu dzīvs, nevis, lai policists sodu neuzliktu. Varbūt jāpārvērtē prioritātes?

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 12:40

go

Labāk ar atstarotāju uz apgaismota ceļa, nekā ar subjektīvu viedokli objektīvi morgā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 13:38

Smurfs

Pats sevu sargāsi tad arī Dievs tevi sargās.Fiziski cietējs jau paliek gājājs,tad kāpēc filozofēt un atrunāties.Kurš gan ejot pa ietvi nešķērso brauktuvi?Neticu ka pārlido.

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 17:32

Vernons

254. Pazīšanas zīmēm jābūt tīrām, lai citi ceļu satiksmes dalībnieki tās varētu laikus pamanīt. Šis attiecas arī uz 19. punktā minēto.

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 18:08

Vernons

Bet gājējam nelīdzēs nekas, pat veste, atstarotājs un lukturis rokā, ja viņš, "kā priekšā esošais", pēkšņi "iekāps" kustības joslā, kura nebija brīva pietiekamā attālumā!
Katram gājējam ir mobīlais telefons, kurš lieliski pilda arī luktura funkciju. Pasažieris autobusa pieturā ar to informē autobusa vadītāju, ka viņs tur ir un vēlas braukt. Radi apstākļus un tevi ieraudzīs! Vēlu visiem veiksmi!

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 18:16

Onkulis

Gājēji paliek arvien nekaunīgāki,vazājas pa brauktuves malu pat tad,ja ir ietve(trotuārs).Jums,policistiem,vajadzētu atbraukt uz RAF rajonu un pārliecināties par manu vārdu patiesumu.Rīgas ielā gandrīz visā garumā ir trotuārs ar veloceliņu,bet kurš velosipēdists pa to brauc?Labi,ja katrs trešais,pārējie"ņe poņimajut".Pērnavas ielā ir bērnudārzs,bet kurš tur piebremzē?No rīta un vakaros tur vietējie uzstāda ātruma rekordus.Policijas auto RAFā-tas ir retums,svētki mēdz būt biežāk.Laikam tur ir sava veida"spirta ceļš",tāpēc"uzņēmēji"netiek traucēti.Vieglāk ir noštrāfēt kādu neuzmanīgu šoferīti,kuram spuldze izdegusi,nekā stādināt pārkrautu busiņu,mazāk nepatikšanu,ne tā?

pirms 6 gadiem, 2013.11.10 19:40

tornis

Ieteiktu buut uzmaniigiem Mashiinbuuves ruupniicas tuvumaa.Tur sanaak brakt agri no riita un veelu vakaraa-muuzhiigi melnaas dreebees,ar kapuceem galvaa,iipashi subjekti dodas peec devas(spaisa).Kaa arii uz Pasta ielas(pretii lombardam)-nemitiigi skrien paari!

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 00:53

Jelgava