Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policisti pieņem pie veterinārās klīnikas pamestus kaķēnus 15

Pagājušajā nedēļā klīnikas «Sanarius» durvju priekšā atstāta kārtējā «dāvana» – spainis ar maziem kaķēniem. Veterinārārste Anna Jesereviča ir sašutusi gan par jelgavnieku bezatbildīgo rīcību, gan tiesībsargiem, kas nav spējuši sniegt atbildes uz viņas jautājumiem.

Mēneša sākumā portāls zz.lv rakstīja par diviem cietsirdības gadījumiem Jelgavā, kur cilvēku neizdarības un ļaunprātības dēļ bija cietuši divi kaķi. Viens dzīvnieks tika eitanazēts, otrs izglābts un nogādāts dzīvnieku patversmē. 

«Pēc notikušā ar tārpu sagrauzto dzīvnieku nolēmu neklusēt un par mazajiem bezpalīdzībā pamestajiem dzīvniekiem šoreiz ziņot policijai. Saucu gan Pašvaldības, gan Valsts policiju. Pašvaldības policija ieradās ātri, bet aizbrauca, jo atteicās sagaidīt Valsts policijas kolēģus, kā lūdzu. Pusdienu gaidīju viņus ierodamies, bet tā arī neatbrauca,» stāsta A.Jesereviča.

Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Aiva Saulīte stāsta, ka policija saņēmusi izsaukumu par pamestiem kaķēniem. Notikuma vietā izsaucēja paskaidrojusi, ka pie viņas iestādes durvīm atstāti trīs mazi kaķēni. Pēc Pašvaldības policijas aicinājuma atdot kaķēnus, lai tos nogādātu dzīvnieku patversmē, sieviete sacījusi, ka kaķēnus neatdos un vēlas Valsts policijā rakstīt iesniegumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Pašvaldības policijas darbinieki informēja Valsts policiju, stāsta pilsētas likumsargu pārstāve.  

A.Jesereviča skaidro – viņa nezināja, kā pareizi rīkoties ar šāda veida pierādījumiem, tāpēc saini Pašvaldības policijai uzreiz neatdeva un vaļā to nevēra. Vēlāk gan «dāvanu» viņa uz policiju aizvedusi un uzrakstījusi iesniegumu. «Policijai arī lūdzu skaidrojumu, kā man rīkoties ar kaķiem un suņiem, pret kuriem saimnieki izturējušies cietsirdīgi, jo likumdošana paredz, ka šāda rīcība ir sodāma un vainīgais jāsauc pie atbildības, bet atbildi neesmu saņēmusi,» klāsta veterinārārste. 

Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece pārmet, ka sievietei pamest kaķēnus policijas iecirknī nevajadzēja, tie bija jāatdod Pašvaldības policijai, kas dzīvniekus nogādātu patversmē. Minkas bijuši veseli un dzīvespriecīgi, nekas nav liecinājis, ka pret viņiem izturējušies vardarbīgi, tāpēc lieta netikšot ierosināta. 

I.Sietniece stāsta, ka atradumu nākuši aplūkot teju visi policijas darbinieki, vēloties palīdzēt minčiem. Un tā divi Valsts policijas un viens pašvaldības policists kaķēnus pieņēma savās ģimenēs.

Foto: Anna Jesereviča

Pievieno komentāru

Komentāri 15

john

Jesereviča redz sašutusi. Ja es atnestu viņai savu slimu kaķi un lūgtu ārstēt bez maksas, jo nav naudas, tad viņa ārstētu? Vai būtu sašutusi? Ja atteiktos ārstēt tad pret pašu vajadzētu rakstīt iesniegumu par cietsirdīgu izturēšanos...

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 17:06

???

Kāpēc? Nevienam nav jāstrādā par velti. Veikalā pārdevēju taču nenosodīs, ja viņa nedāvinās pārtiku cilvēkam, kuram nav naudas.

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 17:29

go

Nervoza un garīgi nelīdzsvarota naudas kāsēja...

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 18:39

.

Labi ka starp miliciem vel ir cilveki,cerams ka rupesies ari kad paaugsies.

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 17:15

Murrka

Šī "ārste" izdomājusi biznesu klapēt ciet jelgavā? Katru nedēļu jauns skandāls no viņas puses. Ziniet, es savus minčus pie viņas gan negribētu vest - ļoti daudz negatīvizma no vienas madāmas, un dzīvniekiem tādas tantiņas niknas arī nepatīk.

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 20:01

par policijas darbu..

Policijai nav ko pārmest un vainot,viniem jau pietiek kauties ar cilveku neizdarībām.. Vēl tāda pārak pastiprināta noņemšanās ar dzīvniekiem.. Nu nez,nez.. Jāvaino tie cilvēki,kas ar dzīvniekiem tā izrīkojas,jo tiesi vini ir tie,kas tādā veidā gandē kārtību.. :) Forsi,ka minčuki atraduši mājas. :)

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 20:02

mjāāā...

Atvainojos!!! Bet nesaprotu, kā tik psihiski nelīdzsvarots un nestabils cilvēks var strādāt par Veterinārāstu!!! Šī jau kura reize, kad šī kundze kuļ tukšus salmus, psiho un sūdzas Policijai...

Citēju: "A.Jesereviča skaidro – viņa nezināja, kā pareizi rīkoties ar šāda veida pierādījumiem, tāpēc saini Pašvaldības policijai uzreiz neatdeva un vaļā to nevēra. Vēlāk gan «dāvanu» viņa... "

Pasakiet man, lūdzu, tā ir normāla Vetārsta rīcība - nevērt vaļā spaini, nesties uz Policiju, nīkt, gaidīt... Ja tie kaķēni būtu bijuši iesprostoti celefāna maisīņā, ko tad Jeserēviča ar savu rīcību būtu panākusi - pāris beigtas kaķēnu dvēselītes??? Un????????????

Durdoms!!! Bļaustīties pa tukšo, kult salmus par visādām blēņām, aplikt citus, čupoties ar domniekiem un pa 1/2 velti ārstēt viņu dzīvniekus, jā, to viņa pieprot... Bet faktiski?

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 20:05

..

VAI NE!!!! Lieta ātri būtu atrisinajusies. Prom būtu VETklīnikā minči un miers.. Tā tāda lieka,pārspīlēta trakošana bij.

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 21:28

...

Diemžēl patversmē dzīvniekus nogalina, jā, arī mazus kaķēnus, jo nav viņus visus kur likt.

pirms 7 gadiem, 2013.06.25 09:06

Ņau

Aizej uz klīnikas patversmi un paskaties uz būrīšos raudošiem kaķēniem, aizej.

pirms 7 gadiem, 2013.06.25 09:08

airetajs

Shini valsti,nemaz nezinu kam janotiek,lai tas apstajas,shi cietsirdiba pret dzivniecinjam,liek skalja balsi man bljaut un maniem berniem raudat.mana berna acu prieksha suns nokoda kakji.izsaucu pashvaldibas policiju,man pashai diemzjel nebija iespejas palikt ilgak,es tik sagaidiju policiju,izstastiju visu,paradiju un devos uz autobusu,bet ta ari neko vairs nedzirdeju,vinji tik man atteica,labi ,tagad mes to atrisinasim,bet domaju diez ,vai kas notika talak,varbut sagaidija,kad es aizbraucu un pashi ari devas tulit prom.

pirms 7 gadiem, 2013.06.24 22:59

go

Cietsirdīgais zvērs suns nokoda dzīvnieciņu kaķi. Pašvaldības poličiem noteikti jānošauj šis suns vai vismaz jāsakož tā saimnieks, tad caur masu informācijas līdzekļiem jāinformē "airētājs", kurai nebija iespēju palikt un kura aizbrauca ar autobusu, lai viņa būtu kaut ko dzirdējusi un domātu, ka kaut kas notika tālāk un ka poliči tūlīt nedevās prom. Nu re, es arī māku murgus rakstīt:)

pirms 7 gadiem, 2013.06.25 08:36

essssss

kas notiktu, ja kaķis tavā acu priekšā nokostu žurku- vai ar bļautu? tāda ir dzīve

pirms 7 gadiem, 2013.06.25 08:39

atkal piemestie

Malacis Anna, jo vajag tikai ļauties, tad piemestie kaķēni būs regulāri bez gala. Dēļ tik bezatbildīgiem neliešiem tiek atņemts laiks un nervi daudziem cilvēkiem arī pie dzīvojamajām mājām.

pirms 7 gadiem, 2013.06.25 08:58

vmk

Es neticu,kad Jeserevičas k-dzei pašvaldības policijas darbinieki nepaskaidroja,kā viņai rīkoties. Fakts tāds,kad viņa sava psihiskā stāvokļa dēļ kaķēnus neatdeva. Varbūt lai viņa pie savām atļaujām par dzīvnieku ārstēšanu pieliek klāt savu veselības stāvokli no psihiatra?

pirms 7 gadiem, 2013.06.25 21:48

Jelgava