Politologs Kārlis Daukšts: Lužkovs Rīgā un Jelgavā zondē Krievijas ekonomisko interešu labā 3

«Tā, protams, ir politiska vizīte, īpaši tāpēc, ka Lužkovs allaž centies sevi parādīt arī kā Krievijas ārpolitsko lietu risinātāju,» par Maskavas valdības vadītāja Jurija Lužkova vizīti Rīgā un Jelgavā «Zemgales Ziņām» saka politologs, Krievijas lietu pētnieks, Kārlis Daukšts.

«Atceramies kaut vai to, kā viņš devās uz Krimu un paziņoja, ka sadarbība ar Ukrainu būs iespējama tikai tad, ja Sevastopoli pievienos Krievijai un tiks likvidēts Krimas autonomijas statuss. Lužkovs ir viens no tiem, kurš postpadomju valstīs ļoti spēcīgi virza Krievijas ekonomiskās un politiskās intereses un šī vizīte Latvijā ir ciešā saistībā ar šiem nodomiem,» norāda politologs.Viņš arī piebilst, ka pēdējos gados starp Maskavas valdību un Kremli pastāv pretrunas, tāpēc Maskavas mērs Kremlī netiekot augstu vērtēts, taču pilnīgi pretēji esot ar Krievijas ekonomiskajo eliti – lielie uzņēmēji ieklausās Lužkova uzskatos un prognozēs.   K.Daukšts J.Lužkova braucienu salīdzina ar neseno Krievijas ekspremjera un tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētāja Jevgeņija Primakova vizīti Latvijā «Viņa mērķis bija izzondēt Latvijas politisko struktūru un novadīt informāciju uz Kremli, bet J.Lužkova brauciens ir vairāk vērsts uz Krievijas ekonomiskajām iespējām un sadarbību ar «Saskaņas centru». Viņam, protams, jautās par Džohara Dudajeva gatves pārdēvēšanu Rīgā un citas lietas, taču ne par to ir runa,» norāda politologs. Krievijas pētnieks uzskata, ka vizītei ir liela nozīme arī kā pirmsvēlēšanu laika atbalstam «Saskaņas centram». Savukārt, jautāts par Maskavas mēra braucienu uz Jelgavu, kur pie varas ir nevis SC, bet ZZS mēra Andra Rāviņa vadībā, K.Daukšts norāda, ka te ir runa par nākamās Latvijas valdības aprisēm: «Lužkovs vēlas izzondēt iespējamo koalīciju pēc vēlēšanām, un šeit veidojas laba sadarbība – «Saskaņas centrs» un ZZS, Rīga, Ventspils, Jelgava kā iespējamais mašīnbūves centrs... Krievijai ekonomiski tas būtu izdevīgi.» Kā zināms, šodien vienas dienas vizītē Latvijā ieradies J.Lužkovs, kā arī vairāki Maskavas valdības ministri. Neviena valsts amatpersona ar Maskavas mēru netiekas. Rīgā J.Lužkovu pieņēma Rīgas mērs Nils Ušakovs («Saskaņas centrs»), savukārt pēcpusdienā Maskavas galva būs Jelgavā, kur apmeklēs «Amo Plant» rūpnīcu, liks ziedus Fašisma terora upuru piemiņas vietā mežā pie RAF dzīvojamā masīva un tiksies ar Jelgavas mēru Andri Rāviņu (ZZS).

Pievieno komentāru

Komentāri 3

sajuuta, ka cien politologs!!!

ka cien politologs pats nesaprot, ko runaa!!!
vbisur pasaulee valda sadarbiiba tautsaimnieciibas jomaa un, ja var vienoties uz abpuseeji izdeviigiem noteikumiem, laipni luugti!!!

pirms 11 gadiem, 2010.08.26 05:37

UN KAS TUR SLIKTS???

JA cilveekiem buutu darbs??? tad buutu maize, cilveeks buutu paeedis un beernus laistu skolaa, aizbrauktu celojumaa!!! OI, OI, Oi, ko es te muldu!!!
Latvijai nekaadus kontaktus ar ``mazo`` krieviju nevajag... buusim plikiem d....iem, bet lepni... TAA TURPINAAT un veel politologa liimenii runaat mulkjiibas, tas gan nav ne kulturaali, ne inteligenti, ne profesionaali ...

pirms 11 gadiem, 2010.08.26 05:34

micro

Lai Jelgava kaut pa kapeiku spertu soli mašīnbūves centra virzienā, ir jānomainās pilnībā Domes vadībai. Būtībā viss ir tāpat kā sportā - sporta veidos, kuros ir oficiāls valsts atbalsts, ir niecīgi vai nekādi panākumi, piemēram, basketbols, futbols, toties pašiniciatīvas veidos ik pa laikam parādās kāda medaļa, piemēram, BMX.

Turklāt, lai centrs izveidotos ir nepieciešami gadi vai pat to desmiti. Nepietiek jau ar investīciju esamību, jābūt arī iespējai tās atpelnīt. Protams, ļoti ceru, ka Amo spēs atpelnīt ar laiku visas investīcijas, bet, skatoties kā viņi te piedāvā autobusus, te traktorus, te vēl sazin ko, liekas īsti skaidrības nav, kurā virzienā rakt, t.i., nav reālu klientu pasūtījumu. Varbūt PSRS laikos tā notika, ka uzbūvēja rūpnīcu un tikai tad sāka domāt, ko ar to darīt; tagad šis triks vairs nestrādās.

Lai arī kā, ja Krievija vēlas sadarbību uz abpusēji izdevīgiem nosacījumiem - laipni lūgti! Ak, jā vēl tik tāda maza nianse, kaut kur jāizkašā kvalificētais darba spēks ...

pirms 11 gadiem, 2010.08.25 16:31

Jelgava