Premjers neuzskata, ka 16.marts un 9.maijs būtu atzīmējamas dienas 10

Premjerministrs Valdis Dombrovskis ("Vienotība") uzskata, ka 16.marts 9.maijs neveicina sabiedrības saliedētību. Viņaprāt, šīs dienas Latvijā nav jābūt kādai atzīmējamai dienai ar īpašu nozīmi.

Šādu viedokli premjers paudis intervijā "Latvijas Avīzei"."Minētie datumi diemžēl neveicina sabiedrības saliedētību," teicis premjers. Piemēram, 16.marts jau sen no piemiņas dienas "ir pārvērties par datumu, kad dažādu veidu ekstrēmisti cenšas izpausties un savstarpēji konfrontēties". "Skaidrs, ka šādas ekstrēmisma izpausmes jānovērš.""Es personīgi nedomāju, ka 16.martam būtu jābūt kādai atzīmējamai dienai ar īpašu nozīmi. Mums jau ir 11.novembris, kad pieminēt kritušos karavīrus," teica premjers."Kas attiecas uz 9.maiju – visā Eiropā un arī Latvijā Otrā pasaules kara beigas svin 8.maijā. Es nezinu, kādēļ atsevišķi politiskie spēki vēlas "promotēt" tieši 9.maija svinības, kā tas notiek Krievijā," teica V.Dombrovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

actiņai

Šoreiz piekrītot "lāčukam", nav jāsvin ne 16.martu, ne 9.maiju! Savās ģimenēs, draugu lokā, lai svin un piemin kā grib, bet bez publiskas maršēšanas un masu pasākumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 19:14

actiņa

Kurās Valstīs vēl svin 16 martu ?????????

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 18:33

Krievam patriotam

Tādam, kas pat latviešu valodu nemāk, Latvijā nav ko gaisu maitāt!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 17:26

Pēdējam komentētājam...

Novērtēju, ka atzīstat, ka sarkanā armija nebija svēta un ka vietējie nav tikai uzvarētāji, bet arī cietēji.
Un piekrītu - kaut daudziem no mums vectēvi karojuši pretējās pusēs, karš ir beidzies, un mums nevajadzētu dēļ tā šķelties.
Krievu tautības cilvēkiem gan ieteiktu zināt vai uzzināt trīs lietas:
- ne visi, kas nēsāja vācu formu, bija iesaistīti ebreju šaušanā;
- ne visi vācu karaspēkā iestājās labprātīgi (daudzus iesauca ar varu, oficiāli sakot, ka "brīvprātīgi");
- tā ir leģenda un tā nav patiesība, ka leģionā bija tikai latvieši - daudziem krievu tautības cilvēkiem, kas to nezina, derētu aizbraukt uz Brāļu kapiem Lestenē un apskatīties garajā sienā iegravētos vārdus - tur var atrast ļoti daudz krievu vārdu, arī Latvijā pirms 1941.gada dzīvojošie krievi, kas nebija padomju armijā, nonāca vācu leģionā. Kā arī dažiem varbūt būs pārsteigums uzzināt, ka leģionāri nebija kaut kāda banda, bet tie bija tūkstošiem iedzīvotāju - daļa no tautas, kas ģimenēs runāja gan latviski, gan krieviski.
Cieņisim mūsu senčus abās pusēs, apzinoties, ka viņi bija kara upuri nevis kara sācēji!
PS. Bet par padomju laikiem gan ir vienpusēja demagoģija. :) Ir nosauktas tikai pāris priekšrocības, bet noklusēti trūkumi. Nesākšu tos uzskaitīt, jo papilnam ir to, kas visu atceras.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 14:01

Местным "патриотам"

В латвийском законе запрещена советская симфолика и фашисткая, а не Российская, бестолочь! Живёшь в Латвии и даже законов государственных не знаешь! Тоже мне патриот сыскался. К твоему сведению ветеранов войны в нашем городе очень много, в том числе и латышей. Есть ещё люди 1917 года рождения.Конечно, война безжалостна. И люди страдали как от фашистов, так и от советской армии (сколько кладбищ военных лет вокруг Елгавы!). Но война закончилась! Да, я радуюсь, что победили не фашисты. Что наша страна Латвия сохранилась на карте, что латышский язык тоже сохранился, не исчез за 70 лет. Потому что никто латышские школы не закрывал! Вон пишите же на латышском-мама с папой научили в подполье? Или в латышской школе отучились, в страшные советские годы? Все были обеспечены БЕСПЛАТНО жильём. Получали БЕСПЛАТНОЕ и ХОРОШЕЕ образование, имели работу. Бесплатно лечились, не платили бешенные деньги за лекарство. Сельское хозяйство тоже было, а не так как счас всё кустами да крапивой позаростало. Едим помои из Европы. Скоро пол страны высялят на улицу за неуплату кредитов, что тогда делать будем?

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 13:22

Atbilde klaunam

Ļoti žēl, ka joprojām ir tik garīgi tukši un truli radījumi, kas atbalsta krievvalodīgo prettiesiskās izdarības. Diemžēl šādu te dēļ, latviešu tauta ir cietusi gadu desmitiem ilgi. Šiem ākstiem pateikties nav pilnīgi ne par ko...

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 12:06

Labak paklusejiet!

Padomju armijas brutalitātes un zvērību liecinieki (daži) vēl joprojām ir dzīvi, kas to visu savām acīm redzējuši. Latvijas tautai šajā karā nav uzvarētāju.

Tāpēc drīzāk piekrītu tam, ko saka "Nesaprotu", jo šeit nav Krievija!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 11:53

Labak paklusejiet!

to Klauns - skaidroju tev, stulbenim, no vēsturnieku atklātā un ACULIECINIEKU stāstītā, ka tad, kad pēdējoreiz Sarkanā armija ienāca Jelgavā, vācu karaspēks Jelgavu bija pametis, un tie aptuveni 600 karavīri vācu formās bija VIETĒJIE JELGAVNIEKI, kas saprata, ka labāk mirt par Jelgavu pret komunistiem nekā ļauties, lai tāpat nošauj un aizsūta uz Sibīriju. Tā kā sanāk, ka, pateicoties padomu armijai, daudzas jelgavnieku ģimenes zaudēja vīrus un tēvus un, "pateicoties" šai armijai, daudzi tā arī nav piedzimuši un nedzīvo, taviem vārdiem izskatoties.
Twev, idiot, derētu zināt, ka Latvijas iedzīvotāji bija tādi kara upuri, ka tos parāva abas karotāju puses, un šī tauta ir CIETUSI NO ABIEM KARASPĒKIEM, un tāpēc atzīmē 8.maiju, kas ir kara beigas Eiropā, nevis 9.maiju, kas ir uzvaras padomju armijai, kura nogalināja tūkstōsiem Jelgavas un Latvijas krievu un latviešu, kas ar varu bija iesaukti vācu armijā vai kas bija pret komunismu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 11:51

Klauns

Skaidroju stulbiem ,garīgi ubagiem, debiliem un citadak domajošiem. Pateicotes tiem kas nēsa tev naidigo atributiku tu stulbumģēnijs vel dzīvo.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 11:26

Nesaprotu

Latvijā ir likums, kas aizliedz valkāt un reklamēt citas valsts (naidīgas!!!) formas tērpus, karogus un citu atribūtiku. Nesaprotu, kāpēc šādi it kā "kara varoņi" (tiek, kas piedalījās karā jau sen ir miruši) netiek sodīti. Kāpēc tiek pieļauta tāda patvaļa, ka katrs krievvalodīgais klauns šeit var darīt, ko grib un pazemot valsti, kura viņiem nodrošina dzīvi, iztiku un uzturēšanos.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 10:37

Jelgava