Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Projekta “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam” finālistu vidū arī jelgavnieki

Noskaidroti Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) un “Microsoft Latvia” projekta “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam” projekta finālisti, informē LIKTA pārstāvis Toms Kursītis.

Projektā iegūtās zināšanas Latvijas skolēni un jaunieši izmantoja, lai izstrādātu praktiskus digitālus projektus četrās kategorijās – “Digitālais mārketings”, “Mājaslapu veidošana”, “Multimediju satura veidošana” un “Datorspēļu veidošana”. Kopumā konkursam tika iesnigts 71 digitālais projekts.

Laureāti tiks apbalvoti svinīgā pasākumā “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam”, kas tiek organizēts “Digitālās nedēļas” laikā 21. martā Latvijas Universitātes un “Microsoft” Inovāciju centrā (Kalpaka bulvāris 4). Pasākuma mērķis ir iedvesmot jauniešus attīstīt savas digitālās, uzņēmējdarbības un sociālās prasmes, veicinot jauniešu konkurētspēju darba tirgū.

Pasākuma atklāšanas daļā svinīgās uzrunas teiks LIKTA prezidente Signe Bāliņa un “Microsoft Latvia” vadītāja Renāte Strazdiņa. Otrajā daļā klātesošajiem būs iespēja dzirdēt veiksmīgu IKT nozares un digitālo tehnoloģiju ekspertu iedvesmas stāstus par savu karjeru nozarē, tehnoloģiju lomu turpmākā attīstībā. Eksperti uzsvērs arī īpašības, kas nepieciešamas, lai kļūtu par līderi un labu vadītāju.

“Žūrijai bija visai liels izaicinājums noteikt labākos no labākajiem. Esmu priecīga par to, ka skolēni piedāvāja netradicionālus risinājumus un spēja radoši risināt projektā dotos darba uzdevumus. Varu tikai izteikt gandarījumu par sadarbību ar “Microsoft” gan šī, gan arī citu IKT izglītību veicinošu projektu īstenošanā,” stāsta LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

“Digitālo prasmju stiprināšana izglītības iestādēs ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, lai skolēni būtu labāk sagatavoti un atvērti nākotnes karjeras izaicinājumiem. Vērtējot jauniešu darbus kategorijās “Multimediju saturs” un “Mājaslapu izveidošana”, biju lepna par viņu prasmēm un talantu. Ja visi mūsu jaunie speciālisti būs tikpat zinātkāri un radoši kā projekta dalībnieki, Latvija nākotnē būs stipra un gudra valsts,” saka “Microsoft Latvia” vadītāja Renāte Strazdiņa.

Kategorijas “Datorspēļu veidošana” finālisti:

 • Kristers Jansons, Zemgales reģiona Kompetences attīstības centrs (Pasniedzējs: Reinis Rukmanis);

 • Katrīna Segliņa, Talsu 2. vidusskola (Pasniedzējs: Renārs Ernstsons);

 • Kārlis Ozoliņš, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (Pasniedzējs: Reinis Rukmanis).

Kategorijas “Digitālais mārketings finālisti:

 • Ēriks Eduards Lapsa, Gvido Krops, Agris Čodars, Valmieras tehnikums (Pasniedzēja: Sabīne Šmite);

 • Ance Jankovska, Līga Girgensone, Ieva Ozola, Laima Kraule, Ventspils Mūzikas vidusskola/Ventspils Digitālais centrs (Pasniedzēja: Dace Bergmane);

 • Reinis Bergmanis, Svens Žiglevics, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (Pasniedzēja: Ieva Apine-Kurmiņa);

 • Solvita Zelča, Rūdolfs Bērziņš, Keitija Elīza Sūna, Timotejs Mednis, Valmieras tehnikums (Pasniedzēja: Sabīne Šmite);

 • Roberts Neijs, Ernests Cinkmanis, Ventspils Mūzikas vidusskola/Ventspils Digitālais centrs, (Pasniedzēja: Dace Bergmane).

Kategorijas “Multimediju satura veidošana” finālisti:

 • Alise Haijima, Rīgas 6. vidusskola (Pasniedzēja: Anna Bērziņa);

 • Paula Muizinika, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (Pasniedzēja: Ieva Apine-Kurmiņa);

 • Ksenija Furmanova, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (Pasniedzēja: Ieva Apine-Kurmiņa).

Kategorijas “Mājaslapu veidošana” finālisti:

 • Vira Kupča un Edgars Kupčs, Zemgales reģiona Kompetences attīstības centrs (Pasniedzējs: Reinis Rukmanis);

 • Deniss Gičāns, Rīgas 25. vidusskola (Pasniedzējs: Tālivaldis Mežis);

 • Kārlis Rudzītis, Rihards Anstrags, Intars Baronskis, Sniedze Ieva Davidsone, Paula Jaunslaviete, Agnese Tohva, Zane Gludiņa, Rīgas 6. vidusskola (Pasniedzēja: Anna Bērziņa).

Darbus vērtēja žūrija: LIKTA prezidente Signe Bāliņa, LIKTA viceprezidente Māra Jākobsone, “Microsoft Latvia” vadītāja Renāte Strazdiņa, “Microsoft Latvia” komunikācijas vadītāja Zelma Martinsone, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vecākā eksperte Santa Sīpola, Baltijas Datoru akadēmijas pasniedzēja Evita Brilte, Liepājas Universitātes pasniedzēja Andra Krasavina, SIA “Datorzinību centrs” Pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Līga Matveja-Vlasova, “Microsoft Latvia” pārstāvis Artūrs Zaķis, Latvijas Digitālais čempions Reinis Zitmanis, kinooperators Dainis Juraga, LLU IT fakultātes pasniedzēja Inga Viļumsone, Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas pārstāvji Ģirts Ķesteris un Andrejs Kļaviņš, datorspēļu izstrādātājs Gžežeks Mazurs (Polija) un Raimonds Rudmanis.

Seminārs norisināsies 21. martā Latvijas Universitātes un “Microsoft” Inovāciju centrā (Kalpaka bulvāris 4) no pulksten 11 līdz 13.30. Pasākuma norisei būs iespējams sekot līdzi arī tiešraidē. Plašāku informāciju skatīt šeit.

Pievieno komentāru

Jelgava