Prokuratūra atstāj spēkā policijas lēmumu par kriminālprocesa atteikšanu «Rammstein» koncerta lietā 2

Prokuratūra atstājusi spēkā Valsts policijas lēmumu, ar kuru atteikts sākt kriminālprocesu par marta sākumā notikušā grupas «Rammstein» koncerta atļaušanu, neskatoties uz ugunsdzēsēju iebildumiem.

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras lēmums vairs nav pārsūdzams, aģentūrai BNS teica prokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks.Policijas lēmumu par atteikšanos sākt kriminālprocesu prokuratūrā pārsūdzēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).Jau ziņots, ka "Arēna Rīga" samaksāja 1000 latu lielu naudas sodu par grupas "Rammstein" koncerta atļaušanu, neskatoties uz ugunsdzēsēju iebildumiem.Iepriekš Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis piemēroja 1000 latu soda naudu "Arēnai Rīga" par to, ka, nestrādājot ugunsdzēšanas sistēmai, ļauts notikt koncertam. Tūkstoš latu administratīvais naudas sods ir maksimālais, ko juridiskai personai var piemērot par ugunsdrošības noteikumu neievērošanu.Lai arī "Arēna Rīga" samaksāja naudas sodu, VUGD vērsās ar iesniegumu, kurā lūdza izvērtēt, vai nav sākams kriminālprocess par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas ir atbildīga par šo noteikumu ievērošanuPencis jau iepriekš paudis sašutumu par vācu grupas "Rammstein" koncerta rīkošanu, neraugoties uz VUGD aizliegumu. Viņš uzskata, ka "Arēnas Rīga" vadītāju rīcība, neskatoties uz ugunsdzēsēju iebildumiem, tomēr atļaut notikt koncertam, esot bijusi "augstākā līmeņa bezatbildība un klaja likuma ignorēšana".Marta sākumā, par spīti VUGD aizliegumam, notika vācu grupas "Rammstein" koncerts ar plašu pirotehnikas programmu. VUGD uzskatīja, ka sarīkojuma norise nav droša, jo ūdensvada avārijas dēļ Laktas ielā nebija nepieciešamās ūdens piegādes "Arēnai Rīga", kurā norisinājās koncerts.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

RIX

es jau tolaik rēcu, ka Pencis saspiedies un pārspīlē... bet var gadīties, ka "pārspīlējuma" iemesls ir tas, ko ribo minējis... ;)

pirms 11 gadiem, 2010.07.16 23:59

ribo

Izskatās ka Pencim aizgājis garā kukulītis tāpēc arī te cepas!

pirms 11 gadiem, 2010.07.16 14:01

Jelgava