Protesta akcijā pie «Latvenergo» maz dalībnieku 1

Piektdienas rītā protesta akcija pret Latvijas energokompānijas «Latvenergo» jaunajiem tarifiem bija pulcējusi apmēram 25 cilvēkus, un neilgi pirms pulksten 10 tā salīdzinoši mierīgi beidzās, novēroja aģentūra BNS.

Protestētāji turēja plakātus, kuros iebilsts pret tarifu palielināšanu, un fonā skanēja dziesmas. Akcija pie uzņēmuma ēkas Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 12, noritēja salīdzinoši mierīgi, lai gan viens no protesta akcijas dalībniekiem pat pamanījās aizdedzināt rozā dūmu sveci pie  «Latvenergo» durvīm.Protesta akciju rīkoja antiglobālisti, kas, uzrunājot sanākušos, pavēstīja, ka «cīnās pret  «Latvenergo»  privatizāciju». Antiglobālisti uz akciju bija atveduši paštaisītu elektrisko krēslu, ko kopīgi protesta akcijas laikā nolēma dāvināt «Latvenergo» valdes priekšsēdētājam Ārim Žīguram. Elektriskā krēsla nesēji gan tālāk par  "Latvenergo" apsardzes darbiniekiem netika, un dāvana  «Latvenergo» vadītājam netika nodota.Kārtību akcijas laikā uzraudzīja četri policisti.Pēc akciju rīkotāju sniegtās informācijas, mītiņš pret «Latvenergo» tarifiem bija pieteikts Rīgas domē. Mītiņa pieteicējs ir Sigurds Graudiņš.Pirmajā protesta akcijā 24.martā pie Rīgas pils pulcējās aptuveni tūkstotis cilvēku, lai paustu negatīvo attieksmi pret gaidāmo «Latvenergo» tarifu paaugstināšanu no 1.aprīļa. Protestētāji pils telpās tikās arī ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, bet vēlāk daudz mazākā skaitā devās pie Saeimas. Protesti beidzās mierīgi.«Latvenergo» elektroenerģijas gala tarifs patērētājiem no piektdienas pieaug par 21%. Paredzēts, ka jaunie tarifi neskars 61% «Latvenergo» klientu, jo tos piemēros klientiem, kas gadā patērē vairāk par 1200 kilovatstundām (kWh). No 1.aprīļa visām mājsaimniecībām par pirmajām 1200 kWh būs jāmaksā līdzšinējais starta tarifs - 0,0825 lati (Ls)/kWh. Savukārt no 1201 kWh tiks piemērots pamata tarifs - 0,1074 Ls/kWh.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Protesta dalībnieks

Uzraudzīja pasākumu, gan vairāk, kā četri policisti.
Tie četri bija tik pie durvīm, pārējie stāvēja nedaudz nostāk, pie ēkas satūra un vērojā. Kopumā sanāca uz vienu protestētāju divi policisti un novērotāji (spiegi vai? Nu nesaprast, kas tur stāvēja un it kā neuzkrītoši sarunājās)
:D

pirms 9 gadiem, 2011.04.02 10:39

Jelgava