Provizoriski nepieciešamais parakstu skaits par krievu valodu ir savākts 11

Līdz trešdienas pēcpusdienai parakstu vākšanā Satversmes grozījumu ierosināšanai par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai parakstījušies 146 tūkstoši cilvēku, aģentūra BNS uzzināja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

«146 tūkstoši ir skaits, kas līdz trešdienas pēcpusdienai ir ievadīts sistēmā, bet tas ne tuvu vēl nav noslēdzies,» aģentūrai BNS norādīja CVK vadītājs Arnis Cimdars.Šiem parakstiem vēl jāpieskaita 12 533 paraksti, kas savākti pirmajā parakstu vākšanas kārtā.Ja visi paraksti būs derīgi, tas nozīmē, ka jau tagad savākts nepieciešamais parakstu skaits grozījumu tālākai virzībai, kas var novest pie referenduma sarīkošanas par oficiālu divvalodību Latvijā.Parakstu kopējo skaitu CVK plāno apkopot ceturtdien. Tad sāksies to pārbaude, kas varētu ilgt vairākas nedēļas. CVK pārbaudīs, vai parakstījušies ir pilsoņi un vai kāds nav parakstījies divas reizes.Cimdars uzsvēra, ka pagaidām nav zināms, cik no 12 tūkstošiem cilvēku, kas piedalījās pirmajā parakstu vākšanas kārtā, ir aizgājuši parakstīties arī šoreiz.Satversmes grozījumu tālākai virzībai ir jāsavāc 154 379 vēlētāju paraksti. Tad tie tiks nosūtīti Valsts prezidentam Andrim Bērziņam iesniegšanai parlamentā.Ja parlaments likumprojektu grozīs vai noraidīs, par grozījumiem Satversmē notiks referendums. Lai Satversmes grozījumi stātos spēkā, referendumā par tiem ir jānobalso vismaz pusei no visiem Latvijas balsstiesīgajiem iedzīvotājiem – 771 350 pilsoņiem.Parakstu vākšanai nodotais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, iekļaujot tajā nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu. Satversmes grozījumus izstrādājusi biedrība «Dzimtā valoda».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

micro

Kāds mantojums mums no Padomju laikiem ir palicis, tāds palicis. To nevar tā vienkārši nolikt citur vai noliegt tā esamību. Visus iepriekšējos gadus valdība tīri simulējusi darbību integrācijas jomā, tagad ir augļi. Šai problēmai, skaties kā gribi, nav ātra risinājuma. Arī runāšana tikai latviešu valodā, ja zināma irkrievu valoda, nav nekāds risinājums.

Šo parakstu vākšanu es neatbalstu, jo šeit ir Latvija, un oficiālā valsts valoda ir viena - latviešu. Tai pat laikā es neesmu tik kategorisks un, ja nepieciešams, darbā sazinos arī krievu valodā, ja tas palīdz risināt problēmu.

Pirms vēlēšanām man bija doma balsot par Saskaņas centru, jo runāja jau viņi ļoti pareizi, tik bija tādas dīvainas aizdomas par viņu divkosību - tagad tādu man vairs nav.

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 14:29

zina

Nu, nu ,latvieši, ko gribējām to dabūjām! Pilnīga demokrātija un brīvība- gribi strādā, gribu brauc citur sārtādāt.

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 14:22

JAUKI

Tiešā vārdu nozīmē-šis pasākums bija, spļāviens ,mums latviešiem sejā un vajadzētu pārdomāt , vai tiešām nevajadzētu tīri ar krieviem runāt tikai latviski!!!

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 13:13

to karlis

ņemt valdībā partiju, kurai ir līgums ar Krievu varu, kas draud ar raķetēm arī Latvijai???
Tu vispār apjēdz, ko pats iesaki??? :DDDDDDDDD
Prātiņ, nāc mājās!

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 11:33

Nē - krievu nacistiem!

Kāda gan var būt saskaņa, integrēšanās vai kompromisi ar šādiem okupantiem domāšanā un nacistiem, kas ir trešā daļa Latvijas krievu?!?!!
Pētījums: 32,9% Latvijā dzīvojošo krievu izjūt piederību Krievijai
Piederību Krievijai izjūt 32,9% Latvijā dzīvojošo krievu, šodien izdevuma "Latvija. Pārskats par tautas attīstību, 2010/2011: Nacionālā identitāte, mobilitāte un rīcībspēja" atvēršanas svētkos sacīja pētījuma līdzautore LU Sociālo zinātņu fakultātes profesore Brigita Zepa.

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 11:09

qwerty

Stulbais krievs, nesaprot to, ka, ja valstī ir divas valsts valodas, tad tās JĀPROT IZCILI ABAS.

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 11:06

mjā

Un tā tagad tie bērni un jaunieši, kas nemāk krievu valodu? Laikam šīs valsts vara sagribējusdi, lai visi latvieši aizbrauc uz Angliju un Īriju, lai Latvijā var saimniekot nacisti-krievi.

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 10:39

Krauklis

Nu, ko... Būs jāsāk sists tos nacmenus - krievus. Likās, ka viņi kļuvuši lojālāki valstī un Krievijas karogi automašīnās ir tikai patriotisks joks. Bet - nē, maitas, grib pārvēst un sa*** Latviju. Tad nu saskaņas vietā, OKUPANTI, jums iestāsies nesaskaņas laiks.

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 10:37

rebriks

Cik latu iztēŗets parakstu vākšanai? Cik būs vajadzīgs referenduma sarīkošanai? Kas parto maksās. Ne jau etniskais mazākums (krieviski: nacionaļnije meņšinstva - nacmeni).

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 09:23

kakaaaa

146k tupu krievu, kuriem liekas ka vinju roģina ir krievija.....

pirms 8 gadiem, 2011.11.30 22:50

Jelgava