Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PSRS un nacistiskās Vācijas simboliku plānots aizliegt arī pasākumu laikā 4

Turpmāk aizliegums izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, tostarp arī stilizētā veidā, attieksies arī uz publiskiem izklaides un svētku pasākumiem. To paredz Saeimas ceturtdien konceptuāli atbalstītie grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā.

Tāpat publiskos izklaides un svētku pasākumos būs aizliegts vērsties pret Latvijas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus un veikt darbības, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.Pašlaik šie aizliegumi attiecas tikai uz sapulcēm, gājieniem un piketiem, skaidro Saeimas Preses dienests. Likumprojekts izstrādāts, lai novērstu iespēju izmanot publiskus izklaides un svētku pasākumus vardarbības, naida, klaja nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju sludināšanai un kara propagandas veikšanai.Likumā noteikts, ka publisks pasākums ir fiziskās vai juridiskās personas plānots un organizēts sabiedrībai pieejams svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākums publiskā vietā neatkarīgi no īpašuma piederības.Saeima likumprojektam nolēma piešķirt steidzamību un kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam noteica 18.aprīli. Otrajā lasījumā Saeimā to paredzēts izskatīt 25.aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ir ok

Sakarīgas normas un prasības. Piekrītu @Beidzot.

@Janīna - Esošu valstu karogus nevar aizliegt un nebūtu jāaizliedz cilvēkiem būt par kādas valsts faniem. Turklāt tas ir neiespējami oficiālu ceremeniju dēļ. 11.novembrī Meža kapos mēdz plīvot Lielbritānijas karogi - tie visiem netraucē, un ko nu? Šķirosim, kuras valsts var, kuras nevar? Lai jau plīvo. Kas attiecas uz 9.maiju, tad trikolora plivinātāji tā pazemo savus veterānus, jo kara laikā Krievijas trīskrāsu karogs bija Vērmahta krievu leģionāriem - vlasoviešiem... ;)

Pareizi, ka aizliedza. PSRS simbolika jau sen aizliegta Lietuvā, Polijā, Ungārijā, Moldovā un citur...

Kas attiecas uz demagogu pieminētajiem ordeņiem, tad vajag palasīt likuma tekstu - ordeņus tas neskar. patiesībā arī leģionāri varētu karināt vācu dzelzs krustus vai bronzas krustus, un tem pat nav nacistu simbolikas (tie ir vecā vācu krusta formā, kurš oficiāli spēkā arī šodien). Tak realitātē redzams, ka cilcvēki kautrējas vai principā negrib tos nēsāt, jo pretēji naida kurinātāju apgalvojumiem, nejūtas lojāli tā režīma priekšā. Gluži kā latvieši nemēdz nēsāt savus darba sarkanā karoga ordeņus vai Zelta zvaigznes, labāk tos atstājot mājās, atmiņu kastītē... ;)

pirms 7 gadiem, 2013.04.12 09:13

membrāns

...un mūsu ,latviešu ***i formās ,ņems pie dziesmas letiņus,bet krievu urlas ar sarkaniem karogiem brīdinās,ka tā nav labi Latvijā darīt....KROPĻI!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.04.11 20:13

Janīna

Jautājums - vai tas attieksies arī uz blakusvalstu karogiem, kuri neretii izkārti pa mašīnas logiem it sevišķi 9.maijā?

pirms 7 gadiem, 2013.04.11 16:12

Jelgava