Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVD sāk pastiprinātas svaigu dārzeņu un augļu pārbaudes 5

Sākoties jaunajai dārzeņu, augļu un ogu sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sāk pastiprinātas pārbaudes veikalos, tirgos un vairumtirdzniecības noliktavās, lai pārliecinātos, vai šo produktu marķējumā norādītā izcelsmes valsts atbilst pavaddokumentiem un vai patērētāji netiek maldināti, no citām valstīm ievestos dārzeņus un augļus uzdodot par vietējiem.

Kā informē PVD pārstāve Ilze Meistere, inspektori pārbaudīs, vai pavaddokumentos norādītā augļu un dārzeņu izcelsmes valsts sakrīt ar cenu zīmēs un marķējumā norādīto, kā arī, pārbaudot dokumentus un piegādātājus, PVD inspektori pārliecināsies, vai augļi un dārzeņi, kas tiek uzdoti kā Latvijas izcelsmes, patiešām tādi ir. «Ap šo laiku, kad vietējās siltumnīcās nobriest pirmie gurķi un tomāti, sarosās arī negodīgie dārzeņu vairumtirgotāji, un citu valstu tomāts pusceļā starp vairumtirgotāju un tirgotāju nereti pārvēršas par Latvijas siltumnīcā izaudzētu,» saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, tāpēc, «atbalstot lielāko pašmāju dārzeņu audzētāju iniciatīvu, tāpat kā pēdējos trīs gados, arī šogad jau martā sākam pastiprinātas pārbaudes, kas ilgs līdz pat vasaras beigām».Līdzšinējā PVD pieredze liecina, ka katru gadu pavasarī tiek konstatēti mēģinājumi maldināt patērētājus. Pagājušajā gadā PVD atklāja gadījumu, kad Polijas izcelsmes tomāti tika uzdoti par Latvijas, gadu iepriekš Polijas izcelsmes kartupeļi un sīpoli tika uzdoti par Latvijas, un līdzīgi tas noticis arī ar gurķiem. Šajos gadījumos PVD veica vairāku uzņēmumu, gan tirdzniecības, gan vairumtirgotāju pārbaudes, lai atklātu, kurš kurā posmā maldinājis patērētāju, taču ir arī krietni vienkāršāki gadījumi, kad tirgū tirgotājs, lai veicinātu pārdošanu, norāda, ka produkta izcelsmes valsts ir Latvija.Pagājušajā gadā veiktajās svaigu dārzeņu un augļu pastiprinātajās pārbaudēs PVD konstatēja ne tikai maldinošas norādes cenu zīmēs par izcelsmes valsti, bet arī gadījumus, kad tā pavaddokumentos un fasēto augļu un dārzeņu marķējumā vispār nav bijusi norādīta.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

kurš pārbaudīs....

Kādreiz, Veldres kungs, būdams zemkopības ministrs-solīja ,ka katrā veikalā būšot PVD kontrolieris ,kurš pārbaudīs pārtikas preču kvalitāti .LLU Vet .fak .bija atvērta speciāli mācību programma ,kura "izlaida " šos speciālistus .
Solīja ,ka 1500 darbiniekiem būšot darbs,,tikai tālāk par čus..........netika.
Programmu arī slēdza, kuram patīk ,ka viņu kontrolē ,labāk tomēr indēt ar visādiem mēsliem cilvēkus...........Te arī vieglprātības rezultāts,jāsaka tā ,kā jau pie mums Latvijā.

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 21:42

hi-hi

izrādīasies, ka ābolu vietā tirgo zirgābolus!

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 18:08

Resnais

Nereti uz produktiem ir norādīts: Izcelsmes valsts ES. Sīkāk nekas nav paskaidrots. Viena liela valsts, kurā Latvija ir sīka guberņa, un gurķis var būt gan Latvijā audzis, gan Spānijā.

vislabāk tomēr, ja pats audzē dobītē, vismaz zini, ka tomāts audzis zemē, nevis kūdrā, kurā pilina minerālmēslus.

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 16:56

Aiva

Nesaprotuun neredzu PVD darbību! PVD darbinieki tikai atsēd dienu un alga no nodokļu maksātājiem ir ir kabatā. Ja kādreiz pēc iepriekš sastādīta grafika aiziet uz kādu veikalu vai kafeinīcu pārbaudīt termiņus un tas ir viss. Tāpēc mēs ēdam visādas ķīmijas un dakteriem netrūkst darba,cilvēki mirst ar sirds un asinsvadu slimībām,asinsvadi aizdambējušies no hormonu preparatiem ko izbaro lopiem. KAD VIENREIZ VIS BEIGSIES? KURŠ BŪS TAS KAS TO BIROKRĀTU BARU IZDZENĀS?

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 16:29

tekla

tie pvd ir (cenzéts) ierēdņu un birokrātu kantoris, kas savu impotenci pierādījis "zirgu gaļas skandālā", bet sausā atlikumā ir pat kaitīgs, jo nomoka un izsūc asinis sīkajiem tirgonīšiem, zemniekiem. Kaut viņi (cenzēts)

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 14:54

Jelgava