Rimšēvičs: tie, kas neizjuta «treknos gadus», nebūs tie, kas pirmie sajutīs stabilizāciju 6

Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs atzīst, ka arī «treknajos gados» ne pārāk daudzi cilvēki sajuta ekonomikas pārkaršanu, un šie cilvēki arī nebūs pirmie, kas sajutīs tās stabilizēšanos. Tomēr, ja valsts spēs skaidri definēt to, kā izskatīsies 2011.gada budžets, tad tā piedzīvos stabilizāciju šī gada beigās, raksta Db.lv .

Latvijas ekonomika stabilizēs šī gada otrajā pusē, tūlīt pēc 2011.gada budžeta izveidošanas, uzskata centrālās bankas prezidents.Latvijas Radio 4 viņš norāda, ka jau šobrīd ir redzami pirmie stabilizācijas signāli. Piemēram, jau audzis eksports, jo sevišķi, kokapstrādē un ķīmiskajā rūpniecībā. I.Rimšēvičs pauž pārliecību, ka gada vidū vai trešajā ceturksnī atsāksies IKP izaugsme. Savukārt konkurētspēja atgriezīsies 2005. – 2006.gada līmenī. Tas izpaudīsies ienākošās investīcijās, jaunās darba vietās. Līdz krīzei Latvija attīstījās tempos, kas nevarēja turpināties ilgstoši. Bet tikko kļūs manāms, ka mēs spējam nostāties uz kājām  un uzturēt savu saimniecību bez ārējas palīdzības, šeit būs stabilitāte, sola I.Rimšēvičs.Prioritārais valdības uzdevums būtu budžeta veidošana bez tālākas nodokļu celšanas, uzsver Latvijas Bankas vadītājs. Ja Latvija palielinās nodokļu likmes un nodevas, tad šeit atveseļošanās vairs nebūšot. Bet budžeta sabalansēšana iespējama tālākā cirpšanā, pārskatot valsts funkcijas pārskatīšanā. Viņš pauž šaubas, ka visas budžeta finansēto funkcijas nepieciešamas.Savukārt attiecībā pret redzamu politiķu paziņojumiem par vai pret lata devalvāciju I.Rimšēvičs norāda, «vieni vai otri politiskie spēki nevar ietekmēt lata stabilitāti. Lats ir un būs stabils».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

to profit

Un ko dari tu? Ar dakšām stāvi pie saeimas? jeb guli mājās un urbini degunu. Par šo valsti nav jēgas rūpēties. Barot ierēdņu kalnus, svinēt tiem dzimšanas dienas un bērnus vizināt. Kāda jēga uzturēt šādu aparātu, kas tikai slauc?

pirms 11 gadiem, 2010.01.31 10:04

profit

to zakis - lūk, dēļ šādu rakstītāju apziņas valsts ir tādā pakaļā... skaita cita maku, tiesā, baumo, bet pats neko nepadarīs... nedod latvietim naudu, nedod latvietim maizi, dod tik kādu aplikt... kas tad tādu saeimu un valdību iebalsoja? masonu loža, vai ? :DDDDDDDDDD

labāk negrūd pats sevi nelaimē, bet parūpējies par savu labklājību, un ja citi darīs tāpat (sāks domāt un rīkoties), tad arī ies labāk, jo no valsts varas nemaz tik daudz nav atkarīgs, kā te iefantazējušies... zombēto izpildītāju un nožēlojamu darba ņēmēju līmenis... beidz kurnēt, attīsties!

bet Rimševičam pilnībā piekrītu, un ja viņā savulaik būtu ieklausījies ministru kabinets (nevis kurnējis tāpat kā šāds zaķis), tad arī labklājības un drošības būtu vairāk...

pirms 11 gadiem, 2010.01.30 19:45

zakis

Gudrinieks atradies ---- ar 11 000 latu menesi Rimsevics varetu ari nerunat par atveselosanos.....
lai atveselo savu algu!
Tik maza zemite ka Latvija valsts bankas administracijai tik lielas algas - par ko???
Par iegrusanu nelaimee?

pirms 11 gadiem, 2010.01.30 15:48

Resnais

Nu kā, kuri? Tie kas augšā sēž, tie ar spīdīgajiem vaigiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.30 00:12

!

Tie, kas kaut ko dara paši, nevis gaida no budžeta.

pirms 11 gadiem, 2010.01.30 00:11

?

Nesapratu, kuri pirmie sajutīs ekonomikas stabilizēšanos, tātad atlabšanu?

pirms 11 gadiem, 2010.01.30 00:02

Jelgava