Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina izmaiņas normatīvajos aktos, lai iedzīvotāji par komunālajiem pakalpojumiem varētu norēķināties tieši ar to sniedzējiem 8

Lai novērstu problēmas ar negodīgiem māju apsaimniekotājiem, kuri no iedzīvotājiem iekasē maksājumus par siltumu un ūdeni, bet vēlāk par šiem pakalpojumiem nenorēķinās ar pakalpojumu sniedzējiem, tiek rosināts veikt izmaiņas normatīvajos aktos, paredzot, ka iedzīvotāji par komunālajiem pakalpojumiem varētu norēķināties tieši ar to sniedzējiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ekonomikas ministrijas (EM) Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša, tika vērtēti dažādi varianti situācijas uzlabošanai, tomēr iespēja iedzīvotājiem norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem tieši ar to sniedzējiem atzīts par labāko risinājumu, tāpēc par šādu priekšlikumu nākamnedēļ paredzēts diskutēt ar Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijas deputātiem.Lai iedzīvotāju varētu pa tiešo norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem ar pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, par apkuri un ūdeni, būtu nepieciešams veikt grozījumus Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā un citos normatīvajos aktos. Patlaban tiek strādāts pie dažādiem priekšlikumiem māju pārvaldīšanas likuma izmaiņām un mēneša laikā paredzēts piedāvāt konkrētu grozījumu projektu.«Olšteina grupas» deputāts Viktors Valainis aģentūrai LETA sacīja, ka likuma grozījumos bez tiešo norēķinu ieviešanas par komunālajiem pakalpojumiem paredzēts arī konkrētāk atrunāt sistēmu par naudas plūsmu mājas apsaimniekotāja maiņas gadījumā.Savukārt Mājokļa jautājumu apakškomisijas vadītājs Aleksandrs Sakovskis (SC) norādīja, ka apakškomisija pievērsīsies šim jautājumam, tomēr likuma grozījumu pieņemšana ir ilgāks process, savukārt ātru risinājumu rašanā lomā ir arī pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

īrnieks

Mūsu mājā NĪP sistemātiski( jau gadu vismaz ) veic uzrēķinus par "it kā zudumiem'' par auksto ūdeni, un jautrākais ir tas, ka jo tu vairāk lieto ūdeni, ziņo visu patēriņu un godīgi maksā, jo lielāks tev uzrēķins, bet kur tā starpība rodas nevienu neinteresē un tik katru mēnesi Ls 5,00 pie aukstā ūdens rēķina klāt.

pirms 7 gadiem, 2013.02.25 09:08

mekša

Nevajaga gulēt ,bet sākt kustināt to lietu ,tas nekas nav neiespējams.

pirms 7 gadiem, 2013.02.24 20:49

AK VAI

Labrīt!Paldies kungi,ka beidzot pamodāties.Neko jau jaunu neizgudrosiet,jo tā bija agrākos laikos un nebija nekādu problēmu.

pirms 7 gadiem, 2013.02.24 18:11

Jelgavniece

Ja Latvijā ir tik daudz negodīgu namu apsaimniekotāju firmu, kas iekasē naudu, bet nesamaksā pakalpojumu sniedzējiem, tad tā arī jādara.
Bet mūsu NĪP norēķinās godīgi par ūdeni ar SIA "Jelgavas ūdens". Par to ir prieks.

pirms 7 gadiem, 2013.02.24 17:44

PAGRAB

Pasaiem jau vien jakustina. Nepatik NIP, mekle citu. Kur problema?

pirms 7 gadiem, 2013.02.24 17:37

vvv

Kopš mēs aizgājām prom no NĪP un apsaimniekojam paši savu māju, vairs nav nekādi pieskaitījumi par ūdens patētiņu.kad bija jānorēķinās ar NIP tad vienmēr pie patērētajiem ūdens m3 bija pierēķināti mistiski koeficienti.

pirms 7 gadiem, 2013.02.24 15:52

No pagraba

Nu beidzot sāk kustināt to lietu,Jelgavā tas tik ātri nenotiks,jo NIPs ir domes piedēklis

pirms 7 gadiem, 2013.02.24 15:48

Jelgava