Rosina palielināt PVN, minimālo algu un neapliekamo minimumu 2

Līdz ar plāniem paaugstināt PVN pamatlikmi no 21% uz 22% un samazināto likmi – no 10% uz 12% Finanšu ministrija (FM) arī rosina paaugstināt neapliekamo minimumu un minimālo algu.

Kā informē FM Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace, plānotie konsolidācijas pasākumi dalāmi divās daļās. Pirmā ierosinājumu grupa paredzēta sociālā budžeta izdevumu stabilizācijai. Tādējādi sociālajā budžetā paredzēts radīt papildus ieņēmumus 106,6 miljonu latu apmērā.FM piedāvā uz laiku samazināt iemaksas fondēto pensiju shēmā līdz 0,5%. Nākamgad tas palielinās speciālā budžeta ieņēmumus par 77,7 miljoniem latu, bet 2012. gadā – par 165 miljoniem latu.Tiek piedāvāts arī paaugstināt minimālo algu no pašreizējiem 180 latiem uz 200 latiem mēnesī, kas palielinās tieši mazāk nodrošināto iedzīvotāju ienākumus, kā arī mazinās ēnu ekonomikas apjomu. Tāpat ar IIN neapliekamo minimumu ierosināts palielināt līdz 45 latiem visiem un līdz 70 latiem mēnesī personām ar apgādājamiem, ko paredzēts īstenot līdz ar IIN un sociālās apdrošināšanas maksājumu proporciju maiņu. Tas deficītu sociālajā budžetā samazinās par 55,1 miljoniem latu.Lai vairāk atbalstītu tās iedzīvotāju grupas, kas vissmagāk izjūt ekonomiskās krīzes ietekmi, tiek piedāvāts turpmāk ģimenes valsts pabalstu izmaksāt tikai trūcīgām ģimenēm ar bērniem, bet palielinātā apmērā.Īstenojot citus izdevumu samazināšanas pasākumus, kas neattiecas uz sociālo budžetu, kopumā plānots konsolidēt 173,4 miljonus latu.Valsts pārvaldē, kā arī apcērpot subsīdijas un dotācijas, nākamgad paredzēts ietaupīt 51,8 miljonus latu. Kopējais izdevumu samazinājums, ieskaitot sociālās politikas mērķtiecīgāku finansējuma izlietojumu, 2011.gadā valsts budžetā plānots 79 miljonu latu apmērā.Savukārt pasākumi ieņēmumu palielināšanai, budžetam ienesīs papildus 121,6 miljonus latu, prognozē FM. To paredzēts paveikt, pakāpeniski palielinot nekustamā īpašuma nodokļa likmi un uzlabojot tā iekasēšanu. Nākamgad šis nodoklis ienesīšot papildus 6,8 miljonus latu, bet 2012.gadā – 7,7 miljonus latu.Lielāku ieguvumu paredzēts panākt palielinot PVN pamatlikmi un samazināto likmi attiecīgi par vienu un par diviem procentpunktiem. FM gan norāda, ka to var darīt tikai nākamgad, jo šie pasākumi radīs inflācijas spiedienu, kas nav pieļaujams 2012.gadā. PVN likmes palielināšana nākamgad budžetā ienesīs papildus 66 miljonus latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Murgs

20 LATUS PIELIKS,BET PAR CIK VISS PACELSIES? ATKAL CIETĪS VIENKĀRŠĀS TAUTAS PĀRSTĀVJI,KURI JAU TĀ KNAPI SAVELK GALUS!!! TAS NAV NORMĀLI,AR -TĀDU ALGU IZDZĪVOT PIE MŪSU CENĀM!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.16 08:41

Resnais

Lai vairāk atbalatutītu (??) tās iedzīvotāju grupas, kas vissmagāk izjūt ekonomiskās krīzes ietekmi, tiek piedāvāts turpmāk ģimenes valatuts pabalatutu (??) izmaksāt tikai trūcīgām ģimenēm ar bērniem, bet palielinātā apmērā.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 20:22

Jelgava