Rudenī Jelgavā darbu sāks labdarības veikals 14

Tieši pēc mēneša Pasta ielā darbu sāks labdarības veikals, kura veidošanā var iesaistīties ikviens jelgavnieks, atnesot sev nevajadzīgas, taču labas mantas. Jelgavā šāds veikaliņš būs pirmais, Rīgā un Liepājā īstenotie projekti sevi ir attaisnojuši – ik mēnesi labdarībai tiekot novirzīts 300 – 500 latu, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

«Piedalījos arī konkursā ar «Latvijas mobilā telefona» atbalstu, taču finansējumu nesaņēmu, tāpēc tagad jāiegulda savi līdzekļi,» stāsta Ieva Brice, «Ziņām» izrādot telpas Pasta ielā 44, kur 30.septembrī plānots atvērt labdarības veikalu. Telpas viņa meklējusi no maija, līdz piekrita pašvaldības piedāvājumam. Par īri ik mēnesi jāmaksā 52 lati, bet par komercplatībām pilsētas centrā uzņēmēji prasot 200 latu par 50 kvadrātmetriem.

«Cilvēki uz veikalu atnes mantas, kas pašiem nav vajadzīgas, taču citi tās vēl varētu izmantot. Mēs tās pārdodam, par ietirgoto samaksājam īri un citus rēķinus, bet pārējo ziedojam nevalstiskajām organizācijām, kuru Jelgavā nav maz. Mūsu prioritātes ir veselības veicināšana, sociālā drošība, izglītība, «zaļā domāšana»,» viņa stāsta par biedrību «Tava Mītava», zem kuras «karoga» arī darbosies veikals. 

Jelgavnieki aicināti ziedot grāmatas, apģērbu, rotaļlietas, traukus, mazo sadzīves tehniku un citas lietas. Lielgabarīta precēm gan veikalā vietas nav. Mantām jābūt tīrām un nesabojātām.

Plašāk var lasīt laikrakstā vai tā elektroniskajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

labprāt

Priecājs par uzņēmību un lai veicas! Jautājums par drēbēm- labprāt nestu un ziedotu, taču man nav laika drebītes, jo īpaši bērnu - gludināt, pat lietojot izmazgāju, salocīju un liku skapī, ja kādu drēbi vajadzēja gludināt, izgludināju un vilkām. Vai tiks pieņemtas tīras, taču negludinātas drēbes? Sarkanajā krustā uz to skatījās ar īpašu neuzticību un darbinieki ar savu attieksmi aizbiedēja. Pati esmu saņēmusi daudz palīdzību, īpaši no Pestīšanas Armijas, tāpēc zinu, ka drēbes saņem ar domu, ka tā pat tās jamazgā un jāgludina, ja nepieciešams.

pirms 7 gadiem, 2013.08.30 20:35

Ieva

Sveika!

Priecājos, ka ir interese. Galvenais, lai drēbes ir izmazgātas. Protams, būtu ideāli, ja tās būtu arī izgludinātas, bet to varēsim izdarīt arī uz vietas.

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:44

saiva

Vai tā būs labdarība, tirgojot? Ir Latvijā mazpilsētas, kurās šādi nestas mantas, drēbes u.c. atdod bez maksas, tad tā ir labdarība.

pirms 7 gadiem, 2013.08.30 21:49

Ieva

Labdien,

Taisnība ir Egle1, kas tālāk komentāros paskaidro, ka ne visiem ir nepieciešamas drēbes, bet ietirgotie līdzekļi tiks novirzīti citiem labdarības projektiem pēc nepieciešamības. Turklāt daļa ziedoto drēbju un citu lietu tiks tālāk ziedotas Jelgavas nevalstiskajām organizācijām jau mantiskā ziedojuma veidā.

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:48

vivucis

Ja atdod veikalam par pliku velti ,tad vadītāja varētu pieņemt darbā cilvēku ,kas drēbītes gan izgludinātu gan drusku ja vajadzība ,salāpītu .
Rokas jau nenokristu .
Vienmēr grib visu gatavu bez jebkādām grūtībām un piepūles.

pirms 7 gadiem, 2013.08.30 21:52

Bodniece

Nafig man vēl mazgāt, gludināt un lāpīt, ja es par pliku velti varu labi paēst!

pirms 7 gadiem, 2013.08.31 06:43

Ieva

Labdien,

Protams, nenokristu ne rokas, ne kas cits. :) Taču jāsaprot, ka cilvēkiem jāmaksā alga un jebkura alga, kas tiek maksāta tiek ņemta no veikalā ietirgotās naudas summas. Līdz ar to mazāk paliek tieši labdarības atbalstīšanai. Tāpēc citas izmaksas cenšamies samazināt līdz minimumam. Pat pārdevējs kādu laiku strādās brīvprātīgi bez samaksas. Līdz noskaidrosim, vai varēsim maksāt kaut minimālo algu. Jāņem vērā, ka šī ir bezpeļņas organizācija.

Turklāt nevar apgalvot, ka mums viss nāk bez grūtībām un piepūles - viss, kas nepieciešams veikala atvēršanai tika iegādāts par biedru privātajiem līdzekļiem - gan kases aparāts, gan kanceles, gan saimniecības preces, gan daļa mēbeļu, kā arī pirmā mēneša īre tiks maksāta no saviem līdzekļiem, jo veikals vēl savu darbību nebūs uzsācis. Tāpēc arī ir izveidojusies situācija, ka pagaidām nevaram atļauties pat izkārtni, par citiem reklāmas materiāliem nerunājot.

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:59

egle1

Nu kāpēc tā nav labdarība? Jūs domājat, ka cilvēkiem vajag lupatas? Varbūt viņam vajag zāles! Tātad veikalā kāds nopērk lupatas un par iegūto naudu cilvēkam, kam vajag, nopērk medikamentus. Vai brilles. Ārzemēs ir tādi charity veikaliņi. Es labprāt ienākšu, jo mani interesētu nopirkt 5 gadīgam bērnam drēbes vai grāmatas. Jautājums tikai par cenu - ja tur būs ļoti dārgi, tāpat vien nepirkšu, tad jau labāk Gerkenā.

pirms 7 gadiem, 2013.08.31 09:56

Ieva

Labdien,

Paldies par interesi un atbalstu - gaidīsim Jūs veikalā! Cerams, ka atradīsiet tur ko noderīgu. Domāju, ka cenas būs pieņemamas. Katrā zinā lētāk nekā 'parastajos' veikalos, jo preces tomēr ir lietotas.

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 20:01

Skaidrībai

KĀ DARBOJAS LABDARĪBAS VEIKALS?

Cilvēki ziedo lietas, kas pašiem vairs nav vajadzīgas. Daļa tiek ziedota tālāk dažādām labdarības organizācijām, daļa - tirgota labdarības veikalā. Par ietirgoto naudiņu tiek apmaksāti veikala uzturēšanas izdevumi un pārējais tiek ziedots labdarības projektu atbalstīšanai. Veikals nederbojas peļņas nolūkos!

KO ES VARU ZIEDOT?

Visu, kā vien nav žēl un kas nav sabojāts:) Piemēram - drēbes, apavus, interjera priekšmetus, grāmatas, bižutēriju, sporta inventāru, CD, DVD, rotaļlietas, traukus un citus sadzīves priekšmetus. Galvenais, lai tie ir tīri un nav saplēsti!


Kā iepriekš minēja Vivucis, nepiekrītu , rokas nevienam nenokristu,taču saprotiet,ka tie atkal ir lieki novirzīti līdzekļi, veikals nestrādā ar peļņu sev. Vai tad tiešām tik grūti ieguldīt nedaudz darba,lai palīdzētu kādam,kam tas tiešām nepieciešams?
Visu cieņu Ievai Bricei,malace!

pirms 7 gadiem, 2013.08.31 17:38

Ieva

Paldies par sapratni un atbalstu! :)

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 20:02

zemgaliete

Vai var vest grāmatas arī citās valodās? Kad var atvest?

pirms 7 gadiem, 2013.09.02 11:33

Ieva

Jā, droši varat vest grāmatas arī svešvalodās - noteikti atradīsies kāds, kam tās noderēs!
Veikalu plānots atvērt 30. septembrī un savas mantas var vest tieši uz veikalu. Ja nu tomēr ir vēlme no grāmatām atbrīvoties ātrāk, rakstiet uz: tava.mitava@inbox.lv.
Sarunāsim laiku un vietu, kur varam tikties un es grāmatas paņemšu.

pirms 7 gadiem, 2013.09.02 13:48

Jelgava