Saeima lems par alkohola tirdzniecības laika pagarināšanu līdz pulksten 23 1

Saeima 28.janvārī otrajā lasījumā izskatīs grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz alkohola tirdzniecību naktīs pagarināt par vienu stundu - līdz pulksten 23.

Kaimiņos, Lietuvā alkohola tirdzniecība ir aizliegta no pulksten 22 līdz pulksten 8, bet Igaunijā no pulksten 22 līdz pulksten 10 rītā.Grozījumi arī paredz ļaut mājas apstākļos ražot 15 000 litru vīna un raudzēto dzērienu, līdz 100 litru destilēto dzērienu no savā īpašumā vai valdījumā esošajos dārzos un dravās iegūtajiem produktiem vai savvaļā augošiem augiem, pirms tam saņemot akcizēto preču ražošanas atļauju un pašvaldības piekrišanu. Grozījumi paredz, ka alkoholisko dzērienu mājražotājiem būs iespēja ne tikai saražot, bet arī mājas apstākļos saražotos alkoholiskos dzērienus pārdot.Grozījumi paredz atvieglot nosacījumus akcīzes nodokļa nodrošinājumam, kā arī ar atvieglotiem nosacījumiem saņemt licenci akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai mazajiem vīndariem, kuri gadā saražo ne vairāk kā 15 000 litru vīna vai raudzēto dzērienu.Mājas apstākļos saražotajos alkoholiskajos dzērienos absolūtā alkohola daudzums nedrīkstēs pārsniegt 100 litrus kalendārajā gadā, turklāt šādus dzērienus drīkstēs realizēt tikai ražošanas objektos, kas iekļauti tūrisma maršrutos.Tie vīndari, kuri gadā saražos ne vairāk par 1000 litru vīna vai raudzēto dzērienu, tiks atbrīvoti no akcīzes nodokļa nodrošinājuma iesniegšanas pienākuma.Licenci akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai ar atvieglotiem nosacījumiem būs tiesības iegūt komersantam, kurš saņems vietējās pašvaldības atļauju vīna, raudzēto dzērienu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai attiecīgajā pašvaldības teritorijā.Šiem alkoholisko dzērienu ražotājiem, kuri strādās pēc atvieglotiem nosacījumiem, būs aizliegts iegādāties un ražot spirtu vai arī citu ražotus alkoholiskos dzērienus, kas varētu tikt izmantoti ražošanas procesā vai arī nonākt tirdzniecībā.Ja vietējā pašvaldība atļaus alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību novietnēs, turpmāk tai būs jānosaka laika periods kalendārajā gadā, uz kādu ir atļauta alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība novietnēs. Vietējai pašvaldībai savos saistošajos noteikumos būs tiesības paredzēt maksimāli pieļaujamo absolūto spirta daudzumu alkoholiskajos dzērienos, kuru mazumtirdzniecība atļauta novietnēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nju

Visā pasaulē ar alkoholu cīnās, bet šeit- kā vienmēr- lai tikai tautu uztaisītu par lopiem. Lai tikai naudu noplēstu. Agrāk bija "točkas", tad bija vāji meģinājumi ar to cīnīties. Tagad legalizēs. Paliek tikai vēl skolās atļaut tirgot kokteiļus un aliņu, tad peļņa būs nopietna: gan tirgotājiem (vēl uz nodokļiem pietiks), gan soda nauda par pārkāpumiem (pašvaldības budžetā). Nu ja. Mērķis ir skaidrs. Vietējā reklāmā jau visi personāži ar diagnozi uz sejām: atceraties, par alu? Tagad meteorīts: narkomana izskatā pusbomzis ir laimīgs aizmirst par sievu un pasauli, lai tikai dabūtu draņķi (nahaļavu) un kaifā aizlīdotu!? Televīzijas nebūs, tad dzersim un izklaidesimies kā reklāmā (mušas, dzēguze pulksteņos un zāģis). Vai mēs neesam cilvēki? Kur elementārā cieņa pret tautu?

pirms 11 gadiem, 2010.01.28 10:58

Jelgava