Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas komisija konceptuāli atbalsta pašvaldību deputāta statusa izmaiņas

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredzēja no tā izslēgt normu, ka deputāts savas pilnvaras realizē no darba brīvajā laikā.

Vienlaikus likumā paredzēts saglabāt normu, ka uzņēmuma vai iestādes vadība nevar aizliegt deputātam realizēt pilnvaras arī darba laikā. Ja pilnvaras nepieciešams realizēt darba laikā, deputātam par to savlaicīgi rakstveidā jāpaziņo tā uzņēmuma vai iestādes vadītājam, kurā viņš strādā.Kā ziņots, janvārī Saeima līdzīgu likumprojektu pirmajā lasījumā noraidīja, tomēr vēlāk koalīcijas deputāti iesniedza līdzīgu ieceri, gan tajā neiekļaujot priekšlikumu, ka izmaiņām pašvaldību deputāta statusā jāstājas spēkā šogad 1.jūlijā.Sākotnēji šādu ieceri virzīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Likumprojekta mērķis bija pretrunas starp republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumu un Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, kā arī izvairīties no nekorektas tiesību normu izpratnes un piemērošanas attiecībā uz domes deputāta statusu un amata pienākumu izpildi.

Pievieno komentāru

Jelgava