Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saimnieka «nepareizas» norēķināšanās dēļ zem izsoles āmura 45 hektāri zemes 8

Zemgales apgabaltiesas iecirkņa tiesu izpildītāja plāno pārdot izsolē zemnieku saimniecības (ZS) «Dandale» īpašniekam Armandam Ozoliņam piederošo īpašumu «Gulbji» Jelgavā piedzinēja - SIA «Scandagra Latvija» - interesēs, liecina paziņojums «Latvijas Vēstnesī».

Zemgales apgabaltiesas iecirkņa tiesu izpildītāja Aelita Triba plāno izsolīt nekustamo īpašumu «Gulbji» Jelgavā, kas saistīts ar Ozoliņa parādu, kura piedzinējs ir graudu, rapša un agroķīmijas tirgotājs SIA «Scandagra Latvija» no Liepājas. Nekustamais īpašums sastāv no diviem lauksaimniecības zemes gabaliem, kuru kopējā platība ir 45,6 hektāri, un nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība un sākumcena ir 101 500 lati. Izsole plānota 23.septembrī Bauskā.

Visām personām, kurām uz nekustamo īpašumu ir tiesības, kas nepieļauj tā pārdošanu izsolē, jāpieteic savas prasības tiesā līdz izsoles dienai.

ZS «Dandale» īpašnieks Armands Ozoliņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka šī izsole esot viena liela nejēdzību un nepilnību ķēde, kas saistīta ar šķīrējtiesas lēmumu, bet viņš nemaz neesot parādā SIA «Scandagra Latvija».

«Es neizpildīju līguma nosacījumu, ka par iegādāto slāpekli man jānorēķinās graudā, nevis naudā, un paša uzņēmuma šķīrējtiesa ātri visu iztiesāja, ko pārsūdzēt nav iespējams, taču pagaidām īpaši nesatraucos, jo zemesgabalam ir hipotēka, turklāt daļēji esmu ar uzņēmumu norēķinājies graudā, bet atlikušo daļu samaksāju naudā, ko varu pamatot ar pavadzīmēm un norēķinu dokumentiem,» skaidroja Ozoliņš.

Viņš skaidroja, ka lielākā problēma šajā gadījumā esot šķīrējtiesu darbība vienas puses interesēs un šo šķīrējtiesu neaizskaramība, kas ir nostādīta augstāk par valsts tiesu sistēmu. «Es Zemgales apgabaltiesā mēģināju vismaz vienoties par norēķinu sadalīšanu periodos, bet bezcerīgi,» pastāstīja Ozoliņš.

Tāpat problēma esot SIA «Scandagra Latvija» augstprātība un nevēlēšanās komunicēt ar partneri, jo viņš vairākkārt mēģinājis sarunu ceļā atrisināt situāciju. «Viņi jūtas lieli un vareni, viņu vadība nemaz nav spējīga komunicēt latviešu valodā, un jebkādas sarunas izrādījušās bezcerīgas,» skaidroja zemnieks.

Viņš informēja ka SIA «Scandagra Latvija» noteiktā graudu cena bijusi ievērojami zemāka nekā «Latraps» un citiem uzpircējiem Latvijā, kas bijis viens iemesls, kāpēc no ZS netika vesti graudi. Otrs iemesls bijis, ka līgumā atrunātajā periodā Ozoliņa graudi neesot bijuši nemaz tādas kvalitātes, kā šai piegādei būtu nepieciešams.

Ozoliņš norādīja uz nepilnībām arī izsoles paziņojumā, jo viņam nepiederot neviens zemes gabals Jelgavā, bet visi ZS zemes gabali atrodoties Jelgavas novada Vircavas pagastā. Taču viņam esot nojausma, kuru zemesgabalu gatavojas izsolīt, taču tam jau esot hipotēka, tāpēc viņu šī izsole pagaidām nesatraucot.ZS «Dandale» neesot finansiālās grūtības un saimniecībai nedraudot makstānespēja, informēja īpašnieks.

Tiesu izpildītāja Aelita Triba aģentūrai LETA apstiprināja, ka īpašums tiek izsolīts Armanda Ozoliņa un SIA «Scandagra Latvija» piedziņas strīda rezultātā, un neatkarīgi no lietu skatījušās tiesas veida vai statusa viņai ir saistošs tiesas izpildraksts par piedziņu.

Viņa apstiprināja, ka daļu parāda zemnieks ir nomaksājis, un pieļauj iespēju, ka varbūt abas puses vienosies, un izsole varētu nenotikt. Hipotēka zemes izsolei neesot šķērslis, jo hipotēkas turētājam iespējams īstenot piedziņu no savas puses.

«Runājot vispārīgi, bieži līdz tiesu izpildītāja iesaistīšanai uzņēmēji nonāk tad, kad abas puses savā starpā iespītējas un nespēj vienoties. Kā noprotams, zemnieku saimniecībai nav problēmu ar maksātspēju, un arī šai gadījumā abas puses vēl var vienoties,» skaidroja Triba.

Ozoliņš ir ZS «Dandale» īpašnieks kopš 1995.gada, no 2005.gada līdz 2009.gadam bijis Vircavas pagasta deputāts, šogad kandidēja arī uz Jelgavas novada Domi, taču netika ievēlēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Nav skaidrības

Šajā rakstā nav ne vārda par lietas būtību, par izsoles iemeslu, tikai tiek "mazgāts balts" parādnieks. Par ko ir parāds un cik ilgi tas ir, nav ne vārda. Tikai parāda piedzinēji it kā sliktie.

pirms 6 gadiem, 2013.08.16 14:30

Mācies lasīt

"Es neizpildīju līguma nosacījumu, ka par iegādāto slāpekli man jānorēķinās graudā, nevis naudā, un paša uzņēmuma šķīrējtiesa ātri visu iztiesāja, ko pārsūdzēt nav iespējams"
Firma prasīja, ka par agroķīmiju nevis maksā latos, bet ražas apjomos un ar tiesas lēmumu nepieļauj maksu latos. Nevis piedzinēji ir "sliktie", bet šķīrējtiesas to esošajā statusā ir vnk murgs šai valstī. Laikam vecis kārtīgi līgumu neizlasīja, vai parāk paļāvās uz abpusēju korektumu. Mana darba firmas īpašnieks sen neparaksta pilnīgi nevienu līgumu, kurā par strīda izskatītāju paredzēta šķīrējtiesa, un neļauj to darīt arī darbiniekiem. Ja kāds līgumā uzspiež šķīrējtiesu, tad vai nu lai maina vai arī lai iet bekot, un izvēlamies citu partneri. Jo reizēm ir prātīgāk samaksāt varbūt lielāku cenu par pakalpojumu vai produktu nekā riskēt ar šķīrējtiesas atrunu darījumā.

pirms 6 gadiem, 2013.08.16 14:55

Hmm

It kā apkrāptais ir krāpis citus plašā apkārtnē pērkot un pārdodot vis kaut ko.

pirms 6 gadiem, 2013.08.17 01:12

kkur

un kapec nemaksaja grauda!?
jo iespejams, ka taja gada graudu cenas skreja uz augsu,
tapec ari negribejas pildit liguma saistibas...

pirms 6 gadiem, 2013.08.16 18:47

lauķis

Vienkārši runājot, ārzemju uzņēmums čakarē latviešu zemnieku un grib iegūt viņa zemi un mantu, bet virkne kangaru un ārzemnieku dibenlaižu to atbalsta.

pirms 6 gadiem, 2013.08.16 21:25

Josifs

Pec kaimina teikta viss ir pilniga kartiba,ta ari nevar noprast - ko vajag ???

pirms 6 gadiem, 2013.08.20 21:12

lieta parastā :)

Elementāri: Dandāle noslēdz ziemā līgumu par cenu 100Ls, vasarā cena uzkāp 150Ls, protams vairs negribas pārdot par 100Ls, bet...līgumsasitības ir jāpilda, jo tie graudi ziemā sen pārdoti birža par to zemo cenu un, ja nepiegādāsi biržai, tad būs sods, tātad Scandagrai uzliek birža sodu, ko tā tālāk piestāda Dandālei. Par ko te var būt runa, līgums paliek līgums. tajā pašā gadā(3 gadi atpakaļ) bija iespēja sodu sadalīt uz pusēm, puse Dandāle, puse pati Scandagra nākot pretī, protams, ka Dandāle klusēja, tagad nonācis līdz tam, kam nonācis.
Un Scandagra starp citu ir vien no retajiem kantoriem, kas zemniekus nečakarē, bet to jo īpaši dara vietējie latviešu uzņēmumi un daži leišu, neminēsim nevienu vārdā...
Un tajā gadā praktiski visas lielās graudu uzpircēju kompānijas piestādīja sodus līgumu nepildītājiem...

pirms 6 gadiem, 2013.08.20 22:04

Jelgava