Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākts izmēģinājuma projekts sociālās aprūpes centru klientu vajadzību apzināšanai; klientus aptaujā arī Jelgavā

Labklājības ministrija (LM) ir sākusi īstenot izmēģinājuma projektu «Priekšlikumi klientu grupēšanai un nepieciešamā pakalpojuma apjoma noteikšanai», lai apzinātu katram valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) klientam nepieciešamos pakalpojumus un noteiktu iespējas tos īstenot praksē.

Līdz augustam pilotprojektu paredzēts īstenot piecās VSAC filiālēs - VSAC «Rīga» filiālē «Rīga», «Baldone», «Ezerkrasti», «Jugla» un VSAC «Zemgale» filiālē «Jelgava». Šajā darbā papildus piesaistīs 13 ekspertus. Savukārt, lai praktiski ieviestu jauno sociālā pakalpojuma sistēmas modeli, pilotprojekta īstenotāji apmācīs visus VSAC darbiniekus. Pilotprojekta realizācijai 2013.gadā kopumā plānots finansējums 56 tūkstošu latu apmērā, informē LM pārstāve Marika Kupče.Pilotprojekta laikā eksperti izstrādās praksē pārbaudītu metodiku sociālo pakalpojumu sniegšanā dažādām aprūpes vajadzībām gan bērniem, gan pieaugušiem cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Metodika nepieciešama, lai mainītu pieeju un uzlabotu sociālās aprūpes centru sniegto pakalpojumu kvalitāti.Tāpat eksperti kopā ar institūciju speciālistiem veiks klientu grupēšanu pēc izstrādātajiem kritērijiem un apmācīs profesionāļu komandu darbam. Vienlaikus eksperti izvērtēs veselības aprūpes pakalpojumu saturu un formu. Vasarā iecerēta VSAC darbinieku apmācība klientu grupēšanā un pakalpojumu sniegšanā atbilstoši jaunizveidotajiem kritērijiem.

Pievieno komentāru

Jelgava