Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākusies kandidātu izvirzīšana LLU rektora vēlēšanām

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) struktūrvienības līdz nākamā gada 31.janvārim aicinātas izvirzīt kandidātus LLU rektora vēlēšanām, kas plānotas nākamā gada maijā. Uz rektora amatu var pieteikt tikai profesorus, kas universitātē nostrādājuši vismaz piecus gadus.

Rektora vēlēšanu komisija ziņo, ka rektora amata kandidātus no profesoru vidus, kuri LLU nostrādājuši ne mazāk kā piecus gadus, var izvirzīt visu astoņu LLU fakultāšu domes un struktūrvienību padomes.

Kandidātu pieteikumu iesniegšanas periods noslēgsies 31.janvārī, un pēc tam vēlēšanu komisija pārbaudīs, vai kandidātu izvirzīšana notikusi atbilstoši vēlēšanu nolikumam un vērtēs, vai visi pieteiktie kandidāti atbilst rektora amata prasībām, informē LLU pārstāve Ilvija Gaidukoviča.

Pēc tam vēlēšanu komisija vērsīsies pie visiem kandidātiem ar lūgumu rakstiski paziņot, vai viņi vēlas kandidēt uz jaunā LLU rektora amatu. Kopējais kandidātu saraksts tiks izziņots ne vēlāk kā 15 dienas līdz vēlēšanām, kas provizoriski varētu notikt 2014.gada maijā.

LLU Konventa priekšsēdis Voldemārs Bariss informē, ka saskaņā ar vēlēšanu nolikumu, ir jāveicina visu kandidātu uzstāšanās un viņu ideju apspriešana gan universitātes kolektīvā, gan presē, tāpēc Konventa un Senāta vadība kopā ar vēlēšanu komisiju un Sabiedrisko attiecību un karjeras centru organizēs vēlēšanu diskusijas, kurās katram no kandidātiem būs jāizklāsta sava LLU attīstības vīzija un jāiepazīstina ar savu plānoto darbības programmu.

Jāatzīmē, ka pašā vēlēšanu dienā kandidātu piemērotība amatam un citu ar kandidātiem saistītu tēmu publiska apspriešana vairs netiks pieļauta.

Rektora vēlēšanas organizē un vada LLU Senāta apstiprināta vēlēšanu komisija 12 cilvēku sastāvā. Atbilstoši vēlēšanu nolikumam, komisijas sastāvā nevar būt rektora amata kandidāti un tiem tieši pakļautie darbinieki.

Par rektora vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju 9.oktobrī tika ievēlēts profesors Uldis Iljins, par priekšsēdētāja vietnieku – profesore Edīte Birģele un par sekretāri – profesore Andra Zvirbule-Bērziņa. Komisijā tika ievēlēti vēl astoņi cilvēki – viens pārstāvis no katras fakultātes.

Pievieno komentāru

Jelgava