Salkazanovs: Pasažieru pārvadājumiem nākamgad draud katastrofa 7

Pasažieru pārvadājumiem nākamgad draud katastrofa, ja tiks īstenoti patlaban plānotie budžeta konsolidācijas pasākumi un finansējums nozarei samazināsies vēl par 30%, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Labrīt, Latvija!" sacīja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Pēteris Salkazanovs.

Viņš uzsvēra, ka šādā gadījumā pasažieru pārvadājumi Latvijā pilnībā pāries uz komerciāliem principiem, kas nozīmē divkāršu biļešu cenu paaugstināšanu un atsevišķu apdzīvotu vietu palikšanu bez sabiedriskā transporta, ziņo diena.lv, atsaucoties uz LETA.Gaidāma "katastrofa", brīdināja Salkazanovs, paužot cerību, ka valdība pārskatīs savus plānus.Viņš atzinīgi novērtēja valdības lēmumu šogad dotācijas pasažieru pārvadātājiem nesamazināt vēl par trim miljoniem latu. Tomēr rīt, 24.martā, pasažieru pārvadātāju protesta akcija notiks - netiks izpildīti 1168 reisi jeb 21% no kopējā reisu skaita, kas ir mazāk par sākotnēji plānotajiem 50%.Pārvadātāju protesta akcijā piedalīsies 24 uzņēmumi. Latvijā netiks veikti 245 starppilsētu reisi un 923 vietējie reisi.Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) atzina, ka jautājums par dotācijām pasažieru pārvadātājiem jāskata nākamā gada budžeta kontekstā. Objektīvi apstākļi nosaka, ka reisu skaits samazināsies, taču to plānots paveikt, optimizējot pasažieru pārvadājumu tīklu. Ministrs akcentēja, ka valstij nevajadzētu dotēt vienlaicīgi braucošus pustukšus autobusus, paralēlus autobusu un vilcienu maršrutus utml.Lūgts prognozēt gaidāmās biļešu cenas, Augulis norādīja, ka tā lielā mērā ir atkarīga no naftas cenu dinamikas pasaulē. Pēc Salkazanova teiktā, degvielas cenas pieaugums par santīmu nozīmē to, ka valsts dotācijām jāpieaug par 600 000 latu.Kā ziņots, Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, Latvijas Autopārvadātāju nacionālā asociācija un autopārvadātāju asociācija "Latvijas auto" 24.martā rīko brīdinājuma akciju.Koku, pārtikas un starptautisko kravu pārvadātāji 24.martā plkst.10 sāks kustību uz Rīgu no visas Latvijas, lai laikā līdz plkst.11 lēnā gaitā virzītos garām Rīgas pilij.Paredzēts, ka akcijā varētu piedalīties līdz 150 kravas automobiļiem, kuri brauktu pa 11.novembra krastmalu abos kustības virzienos.Paralēli notiks Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas rīkotā protesta akcija, kuras laikā tiek samazināts izpildīto reisu skaits reģionālajos pārvadājumos, atspoguļojot reālo situāciju sabiedriskajā transportā pēc finansējuma samazinājuma.24.martā gaidāma protesta akcija arī "pret netaisnīgajiem "Latvenergo" tarifiem".

Pievieno komentāru

Komentāri 7

pasažieris

Jāmāk normāli un pareizi vadīt autobusu pārvadājumu struktūras un būs viss kārtībā. Kamēr šie pašlabuma grābēji Salkazanovs un Ļu***ska būs noteicēji,kārtības nebūs.Pēdējais laiks atbrīvoties no insektiem un nebūtu prōblēmu. Cik ta ilgi var negausīgi piebāzt savas kabatas un par pārējo nedomāt?...

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 14:40

Cilveeki, izskataas, ka juusu smadzenes ir galiigi sviestaa. Man liekas, ka lielaakaa dalja no jums jau vienkaarshi dziivot nevar nepieminot Lublinskas un Salkazanova vaardu. Vareetu padomaat, ka jums uznaakusi vajaashanas maanija.

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 09:40

Dana

Kad Jelgavas autobusos dos biļetes un kontrolieri kontrolēs? Kāpēc Salkazānovs, kurš saņem lielu algu neko nedara? Vajag nomainīt visu Autobusa parka vadību un samazināt milzīgās algas, tad arī biļešu cenas varēs ne palielināt, bet samazināt

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 08:47

Izskatās,ka te notiek viss pēc inerces principa,ja viens paceļ kaut kam cenu,tad tūlīt pārējie dara tāpat,nerēķinoties ar tautas pirktspēju!

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 07:20

vista

Nebūs dotāciju,nebūs ko Pēterim,Ļublinskai zagt ,kopā ar Intersevisu

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 14:53

aleks

Pastrādājiet ar smadzenēm. Samaziniet visos līmeņos uzskrūvētās algas,arī jo dārgākas biļetes jo mazāk braucēju.Valstij grūti laiki dēliem jāiet palīgā. Nekādas dotācijas nav vajadzīgas un nav ko zīmēties taisot protesta akcijas.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 12:01

Jelgava