Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarmīte Vīksna kļuvusi par Eiropas Pilsoņa gada labas gribas vēstnieci 1

Sākot Eiropas Pilsoņu gada aktivitātes Latvijā un vienlaikus atzīmējot arī Starptautisko patērētāju dienu, iecelti septiņi Eiropas Pilsoņa gada labas gribas vēstnieki Latvijā, kuri visos reģionos dalīsies pieredzē un popularizēs Eiropas Savienības pilsoņu tiesības. Vēstnieku vidū ir arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra direktore Sarmīte Vīksna.

ES valstis un Eiropas Parlaments 2013.gadu ir noteicis par Pilsoņu gadu, lai stiprinātu eiropiešu zināšanas par ES dotajām tiesībām – sākot no pavisam praktiskām patērētāju tiesībām vai iespējai brīvi strādāt un dzīvot jebkurā ES dalībvalstī līdz politiskām tiesībām iesaistīties ES līmeņa parakstu vākšanā. Pilsoņu gada viens no galvenajiem mērķiem būs veidot ES pilsoņu, tostarp jauniešu, izpratni par savām iespējām un tiesībām ES, veicināt diskusijas un padarīt sabiedrību aktīvāku jautājumos par ES, informē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.Par Eiropas Pilsoņu gada labas gribas vēstniekiem iecelti S.Vīksna, Latvijas Pilsoniskas Alianses direktore Rasma Pīpiķe, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis, Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis un Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā Pilsoņa gadā ieplānojusi vairākus pasākumus. Pārstāvniecība veiks aptauju, kurā mēģinās noskaidrot, par ko viņi jūtas lepni Latvijā un Eiropā, tādējādi veicinot Latvijas iedzīvotāju lepnumu par piederību Eiropas identitātei. Tāpat norisināsies vairāku pasākumu sērija par Latvijas pienesumu un saikni ar Eiropu.Tiks rīkotas arī skolēnu vizītes ES mājā un tiešsaistes skolēnu konkurss «Es debates» par Pilsoņu gada tēmu. Iecerēti vēl vairāki citi pasākumi dažādu paaudžu Latvijas iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kā delikāti runā par tādiem "ieliknīte" :)

pirms 7 gadiem, 2013.03.19 18:31

Jelgava