Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Saskaņas centrs» Jelgavā oktobrī turpinās rīkot latviešu valodas bezmaksas kursus cittautiešiem 5

Jelgavā politisko partiju apvienības «Saskaņas centrs» (SC) sociāldemokrātiskās partijas «Saskaņa» Jelgavas nodaļa sāk jaunas bezmaksas latviešu valodas kursu grupas komplektēšanu iedzīvotājiem ar valodas priekšzināšanām.

SC Jelgavas pilsētas domes deputāts Ivars Jakovels aģentūru LETA informēja, ka kursi sāksies šā gada oktobrī un četru mēnešu laikā kursanti tiks sagatavoti latviešu valodas augstākās zināšanu pakāpes valsts eksāmenam.

Latviešu valodas kursus vadīs pieredzējusī pasniedzēja darbā ar mazākumtautību pārstāvjiem Astrīda Rasmane. Bezmaksas latviešu valodas kursus pieaugušajiem Jelgavas SC aktīvisti organizē trešo gadu pēc kārtas.Jakovels skaidroja, ka tas daudziem jelgavniekiem ir sniedzis iespēju ne vien saglabāt esošo darbavietu, bet arī būtiski paaugstināt savu konkurētspēju darba tirgū.

Interesentiem jāpiesakās pie latviešu valodas kursu koordinatora Igora Kuļeva. Kursi norisināsies SC Jelgavas birojā darbadienu vakaros.

«Mūsu piedāvātajos kursos nav vecuma vai nodarbošanās ierobežojumu atšķirībā no valsts un pašvaldību piedāvātajiem kursiem, kur prioritāri tiek uzņemti jaunieši līdz 25 gadu vecumam, kuri relatīvi nesen ir ieguvuši valsts nodrošinātu un uzraudzītu vidējo izglītību,» pauda Jakovels.

Viņš skaidroja, ka Jelgavas SC sociāldemokrātu skatījumā nozīmīgākas valodas zināšanu problēmas ir nevis tiem iedzīvotājiem, kas izglītību ieguvuši aizvadītājos gados, bet gan tiem, kuri mācību iestādes absolvējuši vēl padomju varas gados.

Kā ziņots, arī pērn SC Jelgavas birojā, veicinot sabiedrības integrāciju un saliedēšanu, tika organizēta latviešu valodas apguve.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

koma

jā, jā, pa 70 gadiem pat idiots būtu iemācījies runāt, ja tik vēlētos. šai sugai ne ko neiemācīs.

pirms 6 gadiem, 2013.09.16 09:29

Jelgava

Mēs vēlamies (runājam par) integrāciju, bet (valsts) reāli neko nedarām. ko var gribēt. Interesanti, ka lielākie bļāvēji par nepieciešamību zināt valsts valodu- NA- klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši- ne valdībā lobē latviešu valodas kursus, ne paši organizē- balamutes un viss!

pirms 6 gadiem, 2013.09.16 12:09

to Jelgava

Ko dod kursi, ja ikdienā nelieto latviešu valodu? Skolā jāmācās valoda un ikdienā jālieto, tad nekādus kursus nevajadzēs. Viss ir gribēšanā. Valodas zināšana vēl nenozīmēs mīlestību pret mūsu valsti vai integrēšanos.

pirms 6 gadiem, 2013.09.16 12:51

Jelgava

Runa ir par cilvēkiem, kuri skolu beiguši vēl PSRS laikā. Nopietna iespēja apgūt valodu skolā toreiz nebija. Visiem pieejami valodas kursi nav arī tagad. Jelgavas SC piedāvājums ir liels izņēmums. Malači- reāli darbi.

pirms 6 gadiem, 2013.09.16 14:48

puncis

SC ir kremļa finansēta partija. Un tās Jelgavas līderis Jakovels ticis pie siltas siles Rīgas brīvostā. Protams ka tikai tapēc, ka ir SC biedrs. Lai gan ikvienam skaidrs, cik daudz viņš var saprast par ostu darbu, ja šādā jomā vispār nav strādājis. Un tad vēl tas pats Jakovels 9. maijā aizgājis kopā ar krieviem uz bijušā okupācijas pieminekļa vietu "atbrīvotājiem", lai pazīmētos krieviem. Vēl tas Jakovels strādā centrāltirgū par marketinga vadītāju. Cik es esmu dzirdējis, ka viņam ir politologa izglītība nevis marketinga speciālists. Tātad re kā SC saviem biedriem sagādā siltas vietiņas. Tie naivie latvieši, kuri tic šīm SC pasakām, lai paskatās patiesībā acīs un ja labi padomās, tad sapratīs, ka viņi nav nekādi sociāldemokrāti.

pirms 6 gadiem, 2013.09.19 23:31

Jelgava