Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Saulītes rakaru» pirkšanai pašvaldība Valsts kasē aizņemsies 81 tūkstoti 17

Rīt Jelgavas Domes deputāti lems par pirmsskolas izglītības ēkas Skautu ielā 1a pirkšanu un aizņēmuma ņemšanu 81,4 tūkstošu latu apmērā ēkas iegādei.

Pašvaldība skaidro, ka ēka Skautu ielā 1a tika izsolīta SIA «Psiholoģijas centrs» neapmaksāto kredītsaistību dēļ. Maijā plānota tiesas sēde, kurā skatīs Valsts ieņēmumu dienesta prasību pret uzņēmumu par valstij nesamaksātiem nodokļiem. «Psiholoģijas centrs» ir parādi arī par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem, skaidro pašvaldība.

Bērnudārza vadītāja Ilze Tomašūna iepriekš laikrakstam «Zemgales Ziņas» atzina, ka krīzes iespaidā, kad bērnu skaits sarucis līdz nepilniem 30, bērnudārzam radušās problēmas ar kredīta atmaksu Hipotēku bankai, kā arī iekrājies nodokļu parāds. Viņa apgalvo, ka ar Valsts ieņēmumu dienestu panākta vienošanās par pakāpenisku nodokļu parāda nomaksu, pēdējā laikā termiņi nav kavēti.

Ja Dome lems par ēkas iegādi, pašvaldība sāks nepieciešamās procedūras īpašuma pārņemšanai. Neatkarīgi no īpašuma pārņemšanas procedūras, privātās pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi mācību gadu pabeigs šajā ēkā. Lēmumu par turpmāko iestādes «Saulītes rakari» darbību jāpieņem tās īpašniekam, apgalvo pašvaldība. Ēkā  pašvaldība iecerējusi veikt visus nepieciešamos darbus, lai iespējami īsākā laikā tiktu atvērta jauna pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde.

Tāpat deputātiem rīt jālemj par  ilgtermiņa aizņēmuma ņemšanu ēkas iegādei, ka nepieciešami 81,4 tūkstoši latu. Kredītu paredzēts ņemt uz 20 gadiem, pamatsummas atmaksu sākot ar 2014.gadu.

Plašāk par šo tēmu lasiet 26.aprīļa laikraksta numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

?

Kādēļ sacūkoja bērnudārzu RAFmasīvā, varējāt to sakārtot un nebūtu nevienam jāatņem

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 11:51

kas?

Kādu vēl sacūkotu bērnudārzu RAF masīvā? Tur ir viens un tas strādā. Privātais.

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 20:41

re

Iet runa par to, kas ir aiz pašreizējā privātā''Pīlādzīša ''

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 20:57

kas?

Aiz? No kuras puses skatoties?

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 21:12

SDFG

jelgavai jau tā rāviņš paņēmis cik tur to miljonu kredītu, protams,var jau ņemt nākamo.

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 12:22

mamma

par šo varētu tikai priecāties! Būs vēl viens bērnudārzs upes šajā pusē! Rāviņš malacis ka tā dara! Kādreiz arī mans bērns gāja šajā bērnudārzā un varu tikai teikt,ka tas bija galīgi garām. Tomašunes kundzei vajadzētu gan aizdomāties kapēc tieši viņas vadītajā iestādē ir tik maz audzēkņu! Ļoti daudz negatīvu atsauksmju gan no vecāku gan darbinieku puses. Lai veicas jauno projektu uzsākot pašvaldībai! Un galvenais- neatstājiet Tomašunes kundzi par vadītāju!

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 16:27

re

Paldies ,ka biji garām. Saulites rakariem ir paveicies. Esiet tik laipna pasakiet ,kur var izlasīt tās ļoti daudzās negatīvās atsauksmes no vecākiem ? Par darbiniekiem saprotu, sāpīga personīgā pieredze. Lai veicas gan jums ,gan pašvaldībai,gan Saulītes rakaru saimei. Un galvenais nekrīti panikā Tomašuna tur vadītāja nebūs. Bez bērniem un vadītājas vēl ir vajadzīgas skolotājas un tur nu sākas problēmas .... Kur viņas ir ?

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 21:52

Bijusī audzēkne

Sveiki! Es mācos nu jau 7. klasē un ir 13 gadi, no 2., līdz 5. gadu vecumama mācījos ''RAKAROS'' ūdensvada ielā 2. Arī vadītāja Tomašūna. Neko sliktu nevarētu teikt. Proti, tas bij aprivātais bērnu dārzs un maksa bija liela, bet arī audzinātāju ieguldījums liels.

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 18:22

tētuks

Kaut kā neredzu, ka privātajiem dārziņiem būtu baigais pieprasījums, bet valsts dārziņiem milzīgas rindas. Tātad normāls gājiens, lai apmierinātu pieprasījumu.

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 18:35

AK VAI

vau tad tas kādreiz nebija valsts bērnu dārzs.Kam tad ļāva to prihvatizēt,lai atkal kāds vai kāda iegūtu lielu naudu par neko.Kauns nedomātāju kungiem...

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 18:53

Saimnieciska pilsētas vadība

Šo pašu dārziņu deviņdesmito gadu beigās, kad tas vēl bija pašvaldības, mūsu čaklie saimniekotaji likvidēja. Veltīgas bija vecāku pāarunas ar Jelgavā valdošajiem spēkiem, nelīdzēja pat mēdiju iesaiste. Spriedums bija skarbs - likvidēt. Tagad atkal pašvaldība to pašu pērk, lai būtu tas pats.

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 20:51

Vecaamaate

Šis jau nav vienīgais bērnu dārzs, kuru Jelgavas pašvaldība nespēja uzturēt un notirgoja. Piemēram, Aspazijas ielā, kur bija lieli korpusi un daudz vietas, sakārtotu vidi, pielāgots diennaktij...Līdzīgs liktenis piemeklēja arī Jauno dabas draugu skolu Filozofu ielā (tagad kaut kas privāts...)

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 16:05

Mamma

.....jā , atceros , kā toreiz 1999. gadā cīnījāmies , lai dārziņš paliktu pašvaldībai..... Un cik mīļas atmiņas par tā laika dārziņa vadītāju ...audzinātājām Rudīti...Inesi...... Gan masu mēdiji , gan tā laika deputāti nāca mums - vecākiem palīgā..... Bet nu -tiem bērniem , kas bija pēdējais izlaidums jau 20..... Un sākas viss no gala. Ne jau velti saka - Dieviņš visu redz!!!! Nieka 13 gadi un viss sāk sastāties atkal pa vietām....

pirms 7 gadiem, 2013.04.25 01:20

Papus

Un kas tagad notiks ar tiem bērniem, kas pašlaik dārziņu apmeklē???
Rāviņš visus kā kaķus no pienotavas lidina ārā, bet tajā pašā laikā būs spicais vecis - atvēris jaunu PAŠVALDĪBAS dārziņu, kuru apmeklēs pašvaldības darbinieku bērni un pa kādam būs, kam palaimēsies. Nu tas tā...

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 16:54

Agnese

Man ir bezgala skumji to visu lasīt.
Mans bērns šobrīd šo dārziņu apmeklē. Ir daudz mīnusu, kā jau katrā bērnu dārzā, bet kopumā tur nav nekādas vainas.
Pats trakākais ir tas, ka mēs tiekam izlikti laukā bez citas vietas ierādīšanas - ejiet, kur gribat. Nav jau peļami, ka taisīs pašvaldības bērnu dārzu. Saruks rindas, utt, bet ko lai dara tie vecāki, kuriem ar 31.05. vairs nav, kur laist savus bērnus? Iet prom no darba, kamēr pienāk rinda uz pašvaldības dārziņu? Iet pīlādzītī, kas ir pārbāzts un kur netiek ievērotas sanitārās normas? Protams, par to jau nevienam galva nesāp...

pirms 7 gadiem, 2013.04.28 23:59

RAFa iedzīvotāja

Agnese, ''Pīlādzītis'' galīgi nav pārbāzts! Visticamāk arī otrā lieta būs vai nu stipri novecojusi vai piemelota Jums. :)

pirms 7 gadiem, 2013.04.30 00:58

Jelgava