Simts latu stipendiātu programmu plāno pagarināt līdz 2012.gada jūlija beigām 1

Plānots pagarināt simts latu stipendiātu programmu līdz 2012.gada jūlija beigām, žurnālistiem pirmdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

Viņa informēja, ka ar prezidentu pārspriestas pašreizējās aktualitātes bezdarba jomā, kā arī pasākumi, kas attiecas uz jauniešiem un ilgstošiem bezdarbniekiem. Ar prezidentu runāts par simts latu stipendiātu programmu pašvaldībās un nolemts, ka šī programma būtu jāpagarina vēl uz kādu laiku, iespējams, līdz 2012.gada 30.jūlijam, norādīja NVA direktore. Viņa piebilda - lai varētu vairāk cilvēkiem sniegt atbalstu šādi, plānots, ka stipendiju no šā gada 1.jūlija varētu samazināt līdz 80 latiem."Bezdarbnieks par astoņu stundu darbu dienā pašlaik mēnesī saņem 100 latu, taču varētu būt, ka šī stipendija no 1.jūlija ir 80 latu. Iemesls tam nav naudas nepietiekamība, bet gan tas, lai šajā aktivitātē varētu iesaistīt lielāku cilvēku skaitu. Turklāt, samazinot stipendijas apmēru, varētu pārlūkot arī jautājumu, vai atstāt astoņu stundu darbadienu vai, iespējams, to varētu samazināt līdz sešu stundu darbadienai," viņa pastāstīja. Saskaņā ar Paševicas teikto pašlaik no kopējā bezdarbnieku skaita 23% jeb 38 tūkstoši bezdarbnieku ir tādi, kas saņem bezdarbnieka pabalstus. Tāpēc jādomā, kādus pasākumus piedāvāt cilvēkiem, kas ir ilgstoši bez darba.Pārrunātas arī problēmas, kas saistītas ar jauniešu bezdarbu. Paševica vērsa uzmanību, ka, iespējams, vasarā varētu ieviest jauniešu brīvprātīgo darbu un jauniešiem darba iemaņu izmēģināšanu, kuru laikā reģistrētie bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem atlīdzībā varētu saņemt 40 latu mēnesī. "Šī aktivitāte attiecas tikai uz reģistrētiem bezdarbniekiem no 15 līdz 24 gadu vecumam, kas pašlaik ir reģistrēti 23 tūkstoši," norādīja NVA direktore.Aģentūra BNS ziņoja, ka janvāra beigās Latvijā bezdarba līmenis veidoja 14,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. NVA 31.janvāra operatīvie dati liecina, ka kopumā valstī reģistrēti 164 288 bezdarbnieki. Viszemākais bezdarba līmenis joprojām ir Rīgas reģionā - 10%, savukārt augstākais bezdarba līmenis jau tradicionāli ir Latgales reģionā - 22,4%, tostarp Rēzeknē - 23,1%.Lai atbalstītu bezdarbniekus, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un palikuši bez iztikas līdzekļiem, kopš 2009.gada septembra NVA īsteno Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansēto pasākumu "Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība".Bezdarbnieki, kas iesaistīti pasākumā, par pilna laika darba praksi sabiedriskā labuma darbos (40 stundas nedēļā) ik mēnesi saņem 100 latu stipendiju. Bezdarbnieka statuss tiek saglabāts, bet nodokļu maksājumi, kā arī sociālās apdrošināšanas iemaksas no stipendijas summas netiek veiktas. Bezdarbnieka kopējais dalības ilgums pasākumā nedrīkst pārsniegt sešus mēnešus gada laikā, taču gada laikā bezdarbnieks rindas kārtībā var piedalīties pasākumā arī atkārtoti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu...

cirks ar tiem Ls100 strādniekiem, kuri strādā 8 stundas. Kad braucu caur Jelgavu redzu, kā viņi strādā. Es arī labprāt saņemtu šo naudu par d..š..u.

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 07:10

Jelgava