Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnu elektroniskās apliecības drīzumā varēs izmantot norēķiniem par pusdienām 5

Šajā mācību gadā Jelgavas skolēniem tiks piedāvāta jauna iespēja – skolu ēdnīcās par pusdienām varēs norēķināties bez skaidras naudas, izmantojot skolēna elektronisko karti. Vecāki pusdienām paredzēto naudu var ieskaitīt e- kartei piesaistītajā norēķinu kontā.

Līdz šim ar skolēna elektronisko apliecību, kas kalpo arī kā bezskaidras naudas norēķinu karte, varēja izmantot, maksājot par braucieniem pilsētas autobusos. Kartes funkciju paplašināšana ļaus bērnam doties uz skolu bez skaidras naudas un izslēdz iespēju naudu pazaudēt. Bezskaidras naudas norēķinu sistēma neļaus skolēnam pusdienu naudu iztērēt citiem mērķiem, skaidro pašvaldībā.

1. un 2.klašu skolēniem pusdienas apmaksā valsts, tāpēc viņiem elektroniskās kartes izmantošana skolas ēdnīcā nav nepieciešama, savukārt skolu audzēkņiem, kam pusdienas nodrošina pašvaldība, nauda par ēdināšanu no oktobra tiks pārskaitīta uz skolēna elektroniskās apliecības norēķinu kontu tāpat kā finansējums par braukšanu pilsētas sabiedriskajā transportā.

Pārējiem skolēniem sistēma būs līdzīga kā norēķinoties par braucienu autobusā –vecākiem, kas izvēlēsies iespēju bērnam skolas ēdnīcā norēķināties bez skaidras naudas, pusdienu nauda būs jāieskaita norēķinu kontā, un bērns skolā par pusdienām maksās ar e- karti. Joprojām saglabājas iespēja par skolas pusdienām norēķināties skaidrā naudā.

Lai ēdināšanas uzņēmumi bez papildu izdevumiem varētu ieviest jauno pakalpojumu, bezkontakta kartes nolasīšanas sistēmas skolas ēdnīcām un kafejnīcām

nodrošinās pašvaldība. Tā kā jaunā norēķinu sistēma joprojām tiek pilnveidota, pašvaldība aicina vecākus un skolēnus būt iecietīgiem un neskaidrību gadījumā vispirms vērsties pie mācību iestādes administrācijas vai pilsētas Izglītības pārvaldē.  

Pagājušajā mācību gadā bezskaidras naudas norēķinu sistēma skolas ēdnīcā tika ieviesta un aprobēta Jelgavas 5.vidusskolā.

Atgādinām, ka par skolēna e-kartes konta uzturēšanu pirmajā gadā vecākiem nav jāmaksā. Savukārt sākot ar otro kartes lietošanas gadu tiks iekasēta gada maksa - lats. Gada maksa tiks iekasēta no e-kartei piesaistītā norēķinu konta, tādēļ vecākiem jāparūpējas, lai kontā būtu arī šim maksājumam nepieciešamais lats.  

Pievieno komentāru

Komentāri 5

kāpēc tiesībsargs tagad klusē?

Ja skolas vajadzībām vecākiem lūdz samaksāt 1 latu vai nopirkt skolēnam, piemēram, cirkuli, tad tiesībsargs ceļ brēku. Ja par elektroniskās kartes APKALPOŠANU, tad gan viss ir kārtībā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.07 14:27

:)

Ir dzirdēts, ka dienas limits būs 4.ls.Viss ok, ja bērns saprot naudas vērtību un nepērk skolas ēdnīcā čipsus.Šie ir it kā aizliegti skolās, bet čipsu plāksnītes neskaitoties, un tās joprojām tirgo skolās, kas man nav saprotams-čipsi ir un paliek čipsi, lai kādas formas tie būtu.Konkrēti pazīstu vairākus bērnus, kas notērēs visu līdz pēdējam santīmam, tad ko darīt vecākiem?katru dienu sēdēt pie kompja un skaitīt sīcim pa kripatai to naudu?Personīgi mani tas nekar, bet runājot ar bērna klases biedru vecākiem, saprotu, ka daži ir neziņā un šokā-maksā par pusdienām un vēl par kartes apkalpošanu.Murgs.

pirms 6 gadiem, 2013.09.07 15:15

...

tas nu būtu jāiemāca bērniem, kā un cik,-un uz ko var tērēt naudu. TAS IR VECĀKU UZDEVUMS.

pirms 6 gadiem, 2013.09.09 13:13

essa

Piemēram, mans bērns iet 1.klasē, ar autobusu nebraucam un ir brīvpusdienas. Karti jātaisa bija obligāti. KAM TAD MAN TĀ IR VAJADZĪGA, ja bērns nevar ar to norēķināties kaut vai par našķi skolas ēdnīcā? Man būtu drošāk uz karti ieskaitīt naudas un aizmirst par kabatas naudu, kuru lielie bērni varētu atņmet vai bērns vnk nozaudē. Kafejnīcā strādā kārtīga kundze,kura saprot, ka pirmklasnieks nevar notērēt vairāk par 50 santīmiem dienā. SVIESTS AR KARTI....

pirms 6 gadiem, 2013.09.07 18:19

...

+100!!! Un vēl-kādēļ nevar norēķināties mūzikas skolas kafeinīcā ar šo karti???

pirms 6 gadiem, 2013.09.09 13:15

Jelgava