Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slēgtās programmas studenti: Būs jāmācās dubultā 4

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) slēgtās programmas studenti pagaidām vēl nav reģistrējušies citai programmai, jo nav redzējuši lēmumu par «Sabiedrības pārvaldes» programmas slēgšanu, un ir neziņā par mācību maksas kompensēšanu.

LLU bijušās Sociālo zinātņu fakultātes Sabiedrības pārvaldes studiju programmas students Toms Krastenbergs aģentūrai LETA pastāstīja, ka, kaut arī pārreģistrēties uz jaunu programmu vajadzēja līdz 1.augustam, tikai 2.augustā ar studentiem tikās socioloģijas mācību programmas direktore, kas iepazīstinājusi studentus ar mācību plānu, kā arī saskaņojusi līdzšinējo priekšmetu pielīdzināšanu. Informācija par pielīdzināšanu un mācību plānu saņemta arī no programmas «Iestāžu un uzņēmumu ārējie sakari» vadības.

«Tas nozīmē, ka pielīdzināšanas rezultātā daži mūsu apgūtie priekšmeti tiks atzīmēti kā apgūti arī jaunajās mācību programmās, tomēr tā nebūs, ka mums nebūs parādu. Mācību programmu atšķirību dēļ jaunajās programmās atsevišķos priekšmetos būs parādi, un mums būs jāmācās dubultā,» skaidroja Krastenbergs.

Viņš pastāstīja, ka studenti no it kā slēgtās programmas esot saņēmuši no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) skaidrojumu, ka viņu gadījumā saskaņā ar likumu augstskolai kaut kādā mērā ir jāatgriež mācību maksa, taču LLU negrasās to darīt.

«Tāpat joprojām mēs gaidām, ka LLU mums tiešām darīs zināmu, ka līdzšinējā programma ir slēgta, jo pagaidām mums ir radies priekšstats par manipulāciju. Visu šo laiku mēs tā arī neesam redzējuši pašu rakstveida lēmumu par programmas slēgšanu. Ir izskanējusi tikai mutiska informācija, bet lēmumu neviens mums nerāda,» pauda studentu pārstāvis.

«Tas rada priekšstatu, ka varbūt formāli mūsu mācību programma nemaz nav slēgta, bet vadība vispirms grib panākt, lai no programmas izstājas studenti, un tikai tad to patiesībā slēgtu - it kā studentu trūkuma dēļ,» bažījās Krastenbergs.

Viņš informēja - ja tomēr būs pilna skaidrība par programmas slēgšanu, pēc tikšanās ar citu mācību programmu vadītājiem līdzšinējo Sociālo zinātņu fakultātes sabiedrības pārvaldes studentu vēlmes tagad dalās - daļa domā par mācību turpināšanu reorganizētās Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) programmā «Iestāžu un uzņēmumu ārējie sakari», bet daļa plāno izvēlēties «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģiju», kas ir akadēmiskā programma.Kā ziņots, LLU slēgtās programmas studenti pēc tikšanās ar fakultātes vadību secinājuši, ka ir spiesti izvēlēties vienu no, viņuprāt, izvēlētajai profesijai neatbilstošajām programmām.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Komentārs

Nevis būs jāmācās dubultā, bet būs BEIDZOT jāmācās, jo, ja kāds nezin, tad parādus var kārtot līdz pat bakalaura saņemšanas brīdim, tā kā jaunēkļiem būs 2 gadi laika, lai to visu nokārtotu

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 11:03

Liene

Ko tad nozīmē-beidzot būs jāmācās!!! Nevajag par visiem spriest pēc sevis- es par studijām maksāju no savas naudas,tāpēc zinu cik grūti tā nāk un cik viegli aiziet: pret studijām attiecos ar lielāko nopietnību un centību. Katru priekšmetu uzskatu par nepieciešamu un svarīgu. Tagad publiski apgalvot, ka mēs nemācamies ir zemiski un bezkaunīgi. Es esmu ieguldījusi daudz pūļu,lai iegūtu kvalitatīvus un pietiekami augstus vērtējumus. Un tas ir tiesa- mums būs jāmācās vēl krietni vairāk, lai būtu tik pat spēcīgi un zinoši kā pārējie studenti.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 12:32

to Liene

Tieši to tas arī nozīmē - beidzot jūs patiešām mācīsieties un nopelnīsiet to diplomu ar savu darbu un neatlaidību, jo zinot LLU un arī citas augstskolas, tur bieži atzīmes lika par apmeklējumiem, vai, ja kaut ko sarunā, kā rezultātā studentam nekas nebija jādara vai jādara ļoti maz. Un nevajag acīs bāzt to, ka ''es'' maksāju par studijām, to dara vēl apmēram 90% studējošo visā valstī.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 12:59

Anastasija

Viņi mācījās un ļoti cītīgi - vairāki lektori ir viņu atzīmējuši kā vienus no centīgākajiem studentiem. Un tas, ka LLU vieglprātības dēļ tagad viņiem ir jāmaina programma/augstskola, kā arī jākārto papildus eksāmeni, ir briesmīgi!

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 16:27

Jelgava