Šodien pārbauda trauksmes sirēnas 6

Šodien pulksten 10 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uz trim minūtēm visā Latvijā ieslēgs trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu to tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību. Jelgavā tiks iedarbinātas četras sirēnas.

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāka rīcība nav nepieciešama. Viesnīcu administrācijai jāinformē ārvalstu klienti par gaidāmo pārbaudi, lai nerastos panika, aicina VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.Ja iepriekš iedzīvotāji nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot sirēnas signālu, jāieslēdz radio vai televīzijas uztvērējs, kur pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. Trauksmes sirēnas brīdina iedzīvotājus par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.Sirēnas uzstādītas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā. Jelgavā trauksmes sirēnas ir izvietotas četrās vietās: Akadēmijas ielā 19, Filozofu ielā 69, Aviācijas ielā 18 un Loka maģistrālē 19. Viena trauksmes sirēna uzstādīta arī Kalnciemā - uz ugunsdzēsēju depo.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Resnais

Pirms kāda laika Jelgavas stacijā bija neliela amonjaka noplūde, pat pasažieru vilcieni nepienāca. Lai gan bija draudi, sirēnas netika ieslēgtas.

pirms 9 gadiem, 2011.05.05 16:22

Divu minūšu gājienā no policijas nebija dzirdama pat mazākā sirēnas skaņa!

pirms 9 gadiem, 2011.05.05 13:03

es

Dzīvoju Satiksmes ielā un nekādas sirēnas nedzirdēju

pirms 9 gadiem, 2011.05.05 12:49

Es ar nedzirdēju, lai gan biju viegli iesnaudusis, Sirēnas skaļruņi ir tieši uz "manas"mājas jumta. Tā tam jābūt, ka sirēnas tikai tad dzird, ja esi atvēris logus un speciāli gaidi?

pirms 9 gadiem, 2011.05.05 12:20

Ruta

Vēl arvien gaidu trauksmes signālu, bet tepat pilsētas dzīvoklī neko nedzirdu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.05 10:27

Jelgava