«Statoil» neizprot autovadītāju protestu 3

SIA «Latvija Statoil» neizprot, kāpēc autovadītāji vēršas pret degvielas tirgotāju, jo degvielas cenas kāpumā neesot vainojami, ziņo db.lv .

«Iecerētā akcija pret augstajām degvielas cenām, ir demokrātijas priekšrocība -  katrs var brīvi paust savu viedokli. Mēs tomēr neizprotam to, kāpēc akcija tiek vērsta pret «Statoil», jo no degvielas litra cenas Latvijā 52% ir nodokļi (akcīzes nodoklis un PVN), 40% - degvielas iegādes izmaksas pie ražotāja, bet 8% mazumtirgotāja izmaksas 130 pozīcijās un ienākumi. Šī akcija neko īpašu mūsu staciju ikdienā nemainīs. Kā allaž klienti pie mums ir gaidīti, tiem vienmēr ir pieejama jauna, aktuāla informācija - šajā gadījumā par degvielas cenas patieso sadalījumu, un mēs vienmēr darām visu, lai mūsu darbinieki un apmeklētāji būtu drošībā.Mēs sniegsim labāko apkalpošanas servisu tāpat kā katru dienu,» apgalvo Artūrs Eglītis, SIA «Latvija Statoil» Komunikācijas vadītājs, vadības grupas pārstāvis.«Vēršu uzmanību uz to, ka «Latvija Statoil» nav pieejama lētāka degviela kā citiem degvielas tirgotājiem Latvijā un Eiropā,» uzsver A. Eglītis.«Statoil» starp struktūrvienību, kas ražo produktu, un struktūrvienību, kas to pārdod mazumtirdzniecībā, notiekot darījumi par tirgus cenām. Ņemot vērā degvielas cenu veidojošos faktorus, uzņēmums neredz iespēju samazināt degvielas cenas savās degvielas uzpildes stacijās. Lai degvielas cenas samazinātos, esot tikai divas iespējas - jāsarūk degvielas cenām pasaules tirgos, ko Latvija nevar ietekmēt, vai Latvijai jāsamazina valsts uzlikto nodokļu slogs.Db.lv jau rakstīja, ka autovadītāji izvēlējušies tieši «Statoil» protesta akcijas rīkošanai 1.maijā tāpēc, ka šim tirgotājam tradicionāli ir augstākās cenas mazumtirdzniecībā, turklāt viņi uzskata, ka pārējie tirgotāji cenas pielīdzina «Statoil» diktētajam cenu līmenim.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bitite

Beidziet taču skrūvēt cenas augšā! Apstājieties!: ēdot rodas apetīte;taču attcerieties- labumā jums neies- būs problēmas un vēl kādas- paši būsiet vien pie vainas.

pirms 11 gadiem, 2010.04.29 08:29

kaarleens

Ak nabadziņi... varbūt vēl kasei blakus vajag ziedojumu urnu nolikt ar uzrakstu: "ziedojiet degvielas tirgotājam"

pirms 11 gadiem, 2010.04.29 00:43

zmuris

da jopcik vel pasakiet ka degvielas cenas nav pasaulē kritušās. tas statoil laikam cilvekus uzskata par idiņiem.

pirms 11 gadiem, 2010.04.28 17:22

Jelgava