Straujuma: Jaunas cukura rūpnīcas celšana var nebūt labs ieguldījums 6

Gribētājiem izveidot jaunu cukura ražošanas rūpnīcu Latvijā rūpīgi jāpārdomā savs ieguldījums, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Viņa atgādināja, ka līdz 2016.gadam cukura nozarē darbojas kvotu sistēma. «Mēs no tās izstājāmies, zemnieki un rūpnīcu īpašnieki saņēma kompensācijas, tā ka šajā sistēmā vairs nevaram piedalīties,» norādīja Straujuma.Jaunas cukura rūpnīcas celšana pēc 2016.gada var nebūt labs ieguldījums. «Es ļoti lūgtu tos investorus, kas domā par šādas rūpnīcas celšanu jau pēc 2016.gada, rūpīgi izvērtēt savu ieguldījumu, vai tas atmaksāsies, vai tas maz būs pelnošs bizness. Vēlos uzsvērt, ka pēc 2016. gada nekāda valsts atbalsta šai nozarei vairs nebūs,» pastāstīja ministre un atzina, ka laikā, kad Latvijā vēl tika ražots cukurs, cukura nozari atbalstīja valsts.«Nevienam nav noslēpums, ka cukura nozare Latvijā tika saudzīgi uzturēta. Ja mēs būtu reāli atvēruši tirgu, kā, piemēram, to izdarīja Igaunija, cukura nozare vienkārši nebūtu bijusi konkurētspējīga. Igaunijā nav savu cukurfabriku,» teica Straujuma.«Es tiešām ceru, ka tie cilvēki, kuri runā par cukura ražošanas atjaunošanu, ļoti rūpīgi izvērtēs potenciālās ražošanas rentabilitāti, cenas. Iespējams, ka šāds bizness var pastāvēt. Iespējams, ka, ienākot jaunām tehnoloģijām, ražojot kādus nišas produktus, šāda ražošana ir iespējama, bet tad tas būs tikai un vienīgi investoru risks. Valsts atbalsta šai nozarei vairs nebūs, tas ir skaidrs,» uzsvēra zemkopības ministre.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Nezemnieks

Zemnieki, lopi, laikam jau aizmirsuši, kādus miljonus dabūja par to, ka vairs neaudzēs bietes, bet to vietā sēs rapsi, par ko dabū vēl lielākus taukšķus. Un paši arī piekrita tam. Tagad berzē odu kājiņas, lai gan paši vainīgi. Uzvārījušies uz patērētāju rēķina, saņēmuši čunguru, bet vēl pukst.

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 22:38

dzons

ministre atbalsta krumu audzesanu -karklus alksnus nezales un ta talak ka tikai ne kulturaugus jo prihvatozatru kungi un ministri par LATVIJAS nolazsanu jau sanemusi tiri brangas kompensacijas

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 21:19

Resnais

Kas pa muļķībām? Tai laikā, kad straujumasprāt Igaunijas cukura nozare nebija konkurētspējīga, Valgā varēja iepirkt uz pusi lētāku cukuru, nekā šeit.

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 19:30

Andža

Sveiki visie es audzēju cukurbietes.Bija darbs daudziem cilvēkiem.Cukurs bija ļoti labs.Nodokļos arī fabrikas maksāja ap 5miloniem.No fabriku likvidēšanas neieguva ne valsts ne zemnieki eiropa saņēma brīvu tirgus nišu un uzlaboja savu valstu ekonomiju.Valsts neko nepalīdzēja zemniekiem ko melo jaunā zemkopības ministre.Laikam neko no lauksaimniecības nejēdz.

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 18:56

onis

Jaunai ministrei nav galvas uz pleciem,ja viņa to pateica. Jelgavas cukurs bija labs un viņu izmantoja visur.Cukuru no veikala var izmantot tikai tējas dzeršanai. Lai kaut ko pagatavotu vajag maksāt dubulto cenu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 17:47

ribo

Kādas muļķības par bietēm uz 1 ha nekas netika piemaksāts! Tā skaitījās pelnošā nozare , kuru nevajag atbalstīt

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 16:58

Jelgava