Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studenti pļavā pretī pilij piedāvā būvēt promenādi un kafejnīcu; pievērš uzmanību parka vājām vietām 16

LLU Lauku inženieru fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas studiju programmas otrā kursa studenti izstrādājuši priekšlikumus Jelgavas pils parka rekonstrukcijai un zemā parka izveidošanai pļavā pretī pilij Lielupes labajā krastā.

Kopumā prezentēti pieci projekti pils parkam un četri projekti – parkam. Studenti risināja ērtāku celiņu tīkla izvietojumu, projektēja kāpnes nogāzē pie tuneļa, rekonstruēja laukumiņu pie tilta. Pils rietumu fasādes pusē piedāvāti vienkāršoti partera apstādījumi ar atpūtas vietām un kariešu namiņa pārveidošanu par muzeju vai kafejnīcu, informē LLU.

Pils saliņas ainavas uzlabošanai sniegti dažādi risinājumi ar pasākumu laukumiem un skatiem uz pili. Dažos variantos projektēts vēl viens tiltiņš no saliņas uz parteri. 

Kādā projektā galvenais mērķis bija pēc iespējas vairāk atklāt pils fasādes, ņemot vērā to, ka vairāki koki fasādes tuvumā kļūst jau bīstami, tai skaitā dižkoks – pelēcīgā apse. Turklāt atsevišķi piemiņas jeb draudzības koki nav īsti piemērotās vietās, un kamēr tie vēl nav lieli, tos iespējams pārstādīt, tāpēc vien ir svarīgi izveidot vienotu parka attīstības koncepciju.

«Studenti savos projektos mēģināja savienot modernās tendences ainavu arhitektūrā ar pietāti pret arhitektūras pieminekli. Visos projektos tika pievērsta uzmanība parka vājām vietām, kas ir nepārdomātie apstādījumi pie pils kanāla un gubernatora saliņa,» vērtē LLU muzeja vadītāja Ginta Linīte.

Otra projektu grupa ir «Zemais parks» pretī pilij. To, pamatojoties uz Jelgavas attīstības plānu, ir paredzēts attīstīt ap 2020.gadu. Zemais parks nozīmē parku bez kokiem, jo pašreizējā pļava paver skaistu ainu uz pili. 

Lai arī funkcionāli pļava kalpo dažādiem pasākumiem, tomēr tā nav vizuāli pievilcīga, tāpēc studenti savos darbos piedāvā vairākus risinājumus, papildinot pļavu ar skatu laukumiem, pieeju pie ūdenstilpnes, promenādi divos līmeņos, noejas no Rīgas ielas ar vides pieejamības konstrukcijām. Studenti piedāvā rekonstruēt grāvjus, veidojot tos kā izteiksmīgus ainavu elementus. 

Teritorijā piedāvāts izveidot celiņu tīklu, autostāvvietas un vienkāršus, zemus apstādījumus, kā arī teritorijas ziemeļu galā dažādas būves – laivu nomu vai kafejnīcu.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 16

007 pensionare

Kafeinica,cita prominade kafeinica it ka ir bet neviens nevelas tur neko darit. Taka ar tam kafeinicam Jelgava jau ir padaudz.

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 08:49

007 pensionare

Butu labak renovejusi,atjaunojuši pili.A to kafeinicas viniem vajag.

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 08:51

studente

Uzdevums nebija saistībā ar pili, bet gan konkrēti - Lielupes labo krastu pretī pilij jeb, tā saucamo, pils pļavu un pils parku!

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 09:05

Super piedāvājums . Citādi dome nevarēja izdomāt kā iztērēt budžeta naudu . Visas vajadzības ir apmierinātas , algas ir lielākās Latvijā un vēl nauda paliek pāri . Tagad varēs dzīvot kā riktīgi bagātnieki - tērēt naudu mākslai , mūzikai , arhitektūrai

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 09:46

Dzintra

Kultūra ir domāta visiem ,vajaga tikai ņemt pretī.un nebūsiet tik ērcīga.

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 12:24

Nē nu duriks

vispār sajēdz, ko nozīmē universitātes kursa darbs?

pirms 7 gadiem, 2013.06.14 19:52

beidziet sprēgāt!

Izskatās, ka visi šī raksta komentētāji rakstu lasījuši pa diagonāli un neko nav sapratuši. Izlasiet vēlreiz un sapratīsiet, ka tie ir studentu projekti, kas viņiem ir jāizstrādā kā kursa darbs un tam nav nekādas saistības ar realitāti. Ja nu vienīgi kaut kad pasmelties kādu ideju, kad tiešām tiks projektēta teritorija labiekārtošana ap Jelgavas pili. Tas ir tāpat kā, kad medicīnas studenti sākumā mācās medicīniskās manipulācijas uz manekeniem lidz tiek pielaisti pie īstiem slimniekiem. Beidziet sprēgāt!

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 10:09

studentei

Pils apkārtnē un pļavās vajag izveidot aplokus mājdzīvniekiem, bet Driksā un grāvjos tur varētu audzēt pīles un zosis.

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 10:14

tekla

Nākamie bezdarbnieki pļavā pretī pilij piedāvā būvēt promenādi un kafejnīcu; pievērš uzmanību parka vājām vietām

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 10:35

Inga

Malači studenti . Katrs sakoptais laukums ir par labu pilsētai.

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 10:52

Lasītprieks

Stipri apšaubu LLU spēju savā stagnējā un birokrātiskā darba manierē šāda veida projektus novest līdz sakarīgam galam - pat, ja atrastos finansējums. Tas nav viss fasādīti izrenovēt vai auditoriju izremontēt. Pieļauju ka LLU ir arī aktuālākas lietas, kur pielietot un nodemonstrēt savu saimniekošanas "triecienspēku"... varbūt pirms ķerties klāt laivu nomu un āra kafejnīcu projektiem, varētu sākt ar centra kompītnēm (pilsētas galvenās promenādes krastā) Tām "nelieli" fasādes uzlabojumi derētu gan.

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 11:42

Rex

Interesants komentārs, kurš liecina, ka rakstītājam nav izpratnes par to, ko viņš ir izlasījis. Diagnoze ir skaidra, un skaidrs, ka tā ir uz ilgu laiku.

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 11:52

Uz saulaino tāli

Un piestātnē pie pils būs piesiets Siljaline lainers, kurš vedīs LLU studentus uz Saulaino nākotni rietumos.

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 12:55

Jelgava