Studentu dienas pārceļ uz pavasari 2

Šoruden Jelgavā nenotiks tradicionālās Studentu dienu svinības – tās pārceltas uz pavasari, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas». Rīkotāji aizbildinās ar pārmaiņu nepieciešamību, bet pēc diviem mēnešiem sola jaunu pasākumu, kas būs veltīta 17. novembrim – Starptautiskajai studentu dienai.

«Pašlaik vēl gatavojamies LLU 150 gadu jubilejas pasākumiem, tāpēc par kādiem konkrētiem datumiem un pasākumiem vēl pārāk agri runāt,» LLU Studentu pašpārvaldes vadītāja Rūta Kļava laikrakstam apstiprina izskanējušo informāciju, ka Studentu dienas tradicionālajā pasākuma izpratnē šogad Jelgavā nenotiks.Novembrī augstskolā ar pašdarbnieku koncertu un izstādi tiks svinēta Starptautiskā studentu diena. Tā kā 17. novembris iekrīt svētdienā, visticamāk, svētki notiks 13. novembrī. «Varbūt būs arī gājiens, taču tas pašlaik vēl nav zināms,» piebilst studentu pārstāve.

Savukārt pavasarī, kad būs pagājuši visu fakultāšu svētki, notiks Studentu dienas, kuru formātu laika gaitā arī plānots mainīt. «Studentu dienas sasniegušas 21 gadu, tāpēc nepieciešamas pārmaiņas. Pašlaik formātu atstāsim tādu, kādu zinām, taču laika gaitā vēlamies ieviest plašākas izmaiņas,» jaunu svinību laiku pamato R.Kļava, piebilstot, ka vēl tiek strādāts pie pasākuma projekta, tāpēc detaļas nevarot atklāt. 

Viņai nav bažu, ka Latvijas studentijas svētku rīkošanu varētu pārņemt kāda cita augstskola: «Studentu dienas Jelgavā bija un būs.» Savukārt krītošo apmeklētāju skaitu pašpārvaldes vadītāja argumentē ar kopējā studentu skaita samazināšanos.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Bezvārdis

Varbūt svētīgāk būtu darboties ar saviem pamatuzdevumiem - studentu tiesību aizstāvēšanu un iešanu pret straumi (vadību) dažādos jautājumos, nevis jēlas un no pirksta izzīstas jubilejas "gatavošanu"?! Domājams, ka jau sen vairums studējošo netic pašpārvaldei. Tāda dzinējspēka, kāds valdīja Bitīša un Kukaiņa laikā vairs nebūs, bet varbūt tomēr nevajag uzreiz nolaist rokas un pārslēgties uz kaut ko, kas nebūt nav saistīts ar SP kā organizāciju studentu tiesību aizstāvēšanai?

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 15:28

vārds

Bēdīga paštīksmināšanās par pagājušajiem laikiem. Studentu tiesības šiem bukiem bija 10 plānā, domāja par sīkiem ieguvumiem un brauca pa vecām sliedēs.
SP vadītāja strādā un mainās līdzi laikiem, domā par studentiem un rada jaunas idejas.

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 18:50

Jelgava