Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studētgribētājus augstskolas un koledžas šogad varēs sākt uzņemt no 8.jūlija

Reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu augstskolas un koledžas šogad varēs sākt no šā gada 8.jūlija, to paredz šodien valdībā pieņemtie noteikumi par sākuma termiņu reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai augstskolās un koledžās 2013.gadā.

Reflektantu, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās, kurās ir noteikts studējošo skaita ierobežojums, reģistrāciju un uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas varēs sākt jau no šā gada 18.marta.Lai visām augstākās izglītības iestādēm nodrošinātu vienādas iespējas sākt studējošo uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas, Ministru kabinets (MK) katru gadu nosaka termiņu, no kura var sākt reģistrēt un uzņemt reflektantus.Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, ka atbilstoši MK noteikumiem12.klases izglītojamajiem mācību gads beidzas 2013.gada 21.jūnijā. Turklāt Valsts izglītības satura centrs ir noteicis, ka 2012./2013.mācību gada centralizēto eksāmenu sertifikātus pašvaldības izglītības pārvaldēm izsniegs 2013.gada 5.jūlijā. Līdz ar to nākamajā darba dienā - 8.jūlijā - augstākās izglītības iestādes var sākt reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu.Izvērtējot risku, ka viena uzņemšanas termiņa noteikšana jūlija vidū, kā tas bija līdz 2011.gadam, var novest pie tā, ka daļa no tām personām, kas vidējo izglītību ir ieguvušas ārzemēs, neizvēlēsies Latvijas augstākās izglītības iestādes par savu studiju vietu, bet gan stāsies citu valstu augstskolās, kuru īstenotajās studiju programmās uzņemšana tiek organizēta ātrāk, ir svarīgi radīt iespēju ātrāk sākt šādu personu reģistrēšanu un uzņemšanu.Tādējādi personām, kuras ir ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs pilna un nepilna laika bakalaura un profesionālajās studiju programmās, kurās uzņemšanas prasība ir iepriekš iegūta vidējā izglītība, var tikt uzņemtas bez centralizēto eksāmenu kārtošanas. Līdz ar to pastāv iespēja ārvalstu potenciālajiem reflektantiem noteikt ātrāku reģistrēšanas un uzņemšanas termiņu. Ministrija akcentē, ka ātrāka reģistrēšanas termiņa noteikšana ārvalstu personām veicinās Latvijas augstākās izglītības iestāžu eksportspēju.Ātrāks sākuma termiņš reģistrācijai un uzņemšanai ir noteikts ne tikai ārzemniekiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs, bet arī Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kas vidējo izglītību ir ieguvuši ārzemēs.Tā kā tiek piedāvāti divi atšķirīgi sākuma termiņi uzņemšanai studiju programmās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas, augstākās izglītības iestādes varēs izvēlēties - īstenot reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu divos vai arī vienā paņēmienā, proti, sākot visu reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu no 2013.gada 8.jūlija.Šo MK noteikumu projekta tiesiskais regulējums attiecas uz 57 Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kas veic studējošo uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas.

Pievieno komentāru

Jelgava