Sudraba: pašvaldībām savi naudas līdzekļi būtu jāglabā Valsts kasē 3

Pašvaldībām savi naudas līdzekļi būtu jāglabā Valsts kasē, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» norādīja valsts kontroliere Inguna Sudraba.

«Es atceros to laiku, kad vēl strādāju Finanšu ministrijā un tika veidota Valsts kase. Tā bija diezgan liela revolūcija, kad valsts iestādēm bija jāslēdz savi konti bankās un nauda jātur Valsts kasē. Jau tad bija jautājums, ka arī pašvaldībām savi resursi ir jāglabā tikai Valsts kasē. Pašvaldības vienmēr šādos brīžos norāda uz Pašvaldību hartu, kurā ir garantēta to neatkarība. Tomēr es domāju, ka naudas glabāšana Valsts kasē pašvaldību neatkarību nekādi neapdraud, jo tas jau nenozīmē, ka centrālā valdība pieņems lēmumus, kā šie līdzekļi tiks izlietoti,» klāstīja Sudraba.Pēc viņas teiktā, katrā pašvaldībā nav iespējams nodrošināt tādus finanšu speciālistus, kas spēj pareizi un racionāli vadīt finanšu resursus, kas ir pašvaldību rīcībā. Tādēļ daudz saprātīgāk ir algot speciālistus, kas spēj racionāli pārvaldīt nodokļu maksātāju resursus vienā iestādē, nevis ļoti daudzās. «Līdz ar to mans viedoklis par to, ka arī pašvaldībām ir jāglabā savi resursi Valsts kasē, nav mainījies. Arī Valsts kasei būtu izdevīgāk rīkoties ar lielākiem līdzekļiem, jo tas nodrošina, ka funkcijas tiek īstenotas lētāk,» paskaidroja Sudraba.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

kakaaaa

ko juus njaudiet, tante pareizi runaa.... tas, ka VK ir stagneejosh kantoris - tas nav vinjas nopelns. tur citus jaadraazxh.

pirms 8 gadiem, 2011.12.27 22:55

Doks

Nu gan Sudraba izgāžas kā birokrātisjka ierēdne, kas nejēdz neko vairāk par tabulām. Vai viņa maz zina, kādā kārtībā un cik "ātri" Valsts kase apstrādā pārskaitījumus? Līdz šim domāju, ka daži politiķi Sudrabu apceļ neizdevīgu lēmumu dēļ, bet pēc šāda ieteikuma nudien jāšaubās šīs dāmas kompetencē.

pirms 8 gadiem, 2011.12.27 12:11

grāmatvede

Tik tizlu iestādi,kā Valsts kasi grūti atrast,jo lai vektu darbības ar šīs iestādes starpniecību var bez nerviem palikt,novecojusi visa sistēma,neiet laikam līdz,mazizglītoti speciālisti

pirms 8 gadiem, 2011.12.27 11:37

Jelgava