Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sūdzību par slēptās reklāmas aizdomām pašvaldības izdevumā «Reģionu alianses» Jelgavas nodaļa iesniegusi KNAB 13

Partijas «Reģionu alianse» (RA) Jelgavas nodaļa sūdzību par slēptās reklāmas aizdomām pašvaldības izdevuma «Jelgavas Vēstnesis» vēlēšanu nedēļas numurā iesniegusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), aģentūru LETA informēja RA Jelgavas nodaļas pārstāvji.

RA deputāta kandidāte un Kultūras koledžas pasniedzēja Līga Greiškane aģentūrai LETA pastāstīja, ka partijas nodaļa par aizdomām saistībā ar «Jelgavas Vēstneša» publikāciju nosūtījusi iesniegumu KNAB, un birojs apstiprinājis, ka iesniegums ir saņemts.

Tāpat RA biedri nolēmuši ziņot KNAB arī par, viņuprāt, slēptas nomelnošanas kampaņas aktivitātēm citos Jelgavas medijos. KNAB pārstāvis informējis, ka birojs pārbaudīšot partijas iesniegto informāciju.

Kā ziņots, vakar RA Jelgavas nodaļas pārstāvji izplatīja, paziņojumu, ka viņus satraucis jaunais pašvaldības izdevuma "Jelgavas Vēstnesis" numurs, kurā viņi saskata mēģinājumu par budžeta līdzekļiem izdoto pašvaldības mediju izmantot politiskajai reklāmai.

RA deputātu kandidāti aicina pievērst uzmanību, ka šodien iznākušajā pašvaldības laikrakstā "Jelgavas Vēstnesis" vesela lapaspuse veltīta sabiedrības viedokļu noskaidrošanai, par ko balsos vēlēšanās, un visi viedokļi līdzīgi paužot uzticību līdzšinējai varai.

"Aicinām pievērst uzmanību šodienas, 30.maija, Jelgavas pašvaldības izdevuma "Jelgavas Vēstnesis" numura otrajai lapai, kurā jelgavnieki "atklāj", par ko balsos. Interesanti, ka visi kā viens saka, ka balsos par esošajiem, protams, nenosaucot vārdus un uzvārdus, bet lasītājam tāpat ir skaidrs. Tajā ir atlasīti cilvēki, kuri tiešā vai pastarpinātā veidā ir saistīti ar Jelgavas politisko eliti un mēru, ZZS pārstāvi Rāviņu," pausts "Reģionu alianses" Jelgavas nodaļas paziņojumā.

Opozicionāri pauda aizdomas, ka šajā gadījumā varētu būt saskatāma klaja pašvaldības līdzekļu un pilsētnieku piešķirtās varas izmantošana savtīgās interesēs, jo "Jelgavas Vēstnesis" izmaksā pilsētniekiem gandrīz 300 000 latu gadā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības laikraksta "Jelgavas Vēstnesis" galvenā redaktore Kristīne Langenfelde aģentūrai LETA skaidroja, ka redakcijai nekad neviens nekādus rīkojumus nav devis. "Ja cilvēkam simpatizē Mītavas tilts vai nepatīk pilsētas luksofori, tas absolūti nenozīmē, ka viņš atklāj, par ko balsos," pauda redaktore. Viņa informēja, ka uzrunāti tika dažādu jomu cilvēki pilsētā absolūti nejaušā izlases kārtībā.

Pašvaldības nedēļas laikraksta "Jelgavas Vēstnesis" otrās lappuses satura analīze liecina, ka tajā par izvēli vēlēšanās aptaujāti seši jelgavnieki - deju studijas "Benefice" vadītāja Annika Andersone, kafejnīcas "Istaba" īpašniece Kristīne Šmite, BMX treneris Uldis Balbeks, Jelgavas Valsts ģimnāzijas kora "Skali" vadītāja Maija Branka, SIA "Velis-A" valdes priekšsēdētājs Aldis Knāviņš un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška.

Kā redzams, no tiem trīs ir sporta un izglītības struktūru darbinieki, kas ir atkarīgi no pašvaldības finansējuma, un trīs ir uzņēmēji, no kuriem viens - Knāviņš - ir apbedīšanas pakalpojumu sniedzējs, kura bizness ir tiešā veidā saistīts ar pašvaldības infrastruktūru. Visiem ir uzdots viens jautājums - "Vai esat izvēlējušies un jau zināt, par kuru partiju balsosiet pašvaldību vēlēšanās Jelgavā 1.jūnijā?". Nevienā no atbildēm netiek nosaukta konkrēta partija.

Visu sešu atbildēs pausts, ka jāizvērtē tikai esošās pašvaldības padarītais, nevis citu kandidātu programmas un piedāvājumi, jo tiem neuzticas. Visu sešu teiktajā pausts, ka neizvērtētu tādus kandidātus, kas līdz šim Jelgavas domē nav bijuši, jo esošās pašvaldības padarīto iespējams izvērtēt vienīgi līdzšinējiem politiķiem.

Tomēr aptaujātie nav norādījuši, vai, izvērtējot pašvaldības padarīto, izvērtē tikai varas koalīcijas partijas vai visu domi, opozīciju ieskaitot. Četri atbildētāji līdzšinējās pašvaldības darbu kopumā vērtē pozitīvi. "Patlaban ir uzņemts pareizais Jelgavas attīstības kurss - man tas patīk," laikrakstam "Jelgavas Vēstnesis" paudis BMX treneris. Savukārt kafejnīcas "Istaba" īpašniece pauž, ka savu izvēli vēl nav izdarījusi, taču vērtēšot tikai padarīto un programmām un solījumiem neuzticas. "Nekas cits jau neatliek, kā tikai vērtēt darbus, paveikto," pauda Šmite. Deju studijas vadītāja atzīstas, ka ir deklarēta Ozolniekos un pašvaldību vēlēšanās viņai būs jābalso Ozolnieku novadā, un tas nebūšot viegli, jo tur nevienu nepazīstot, taču Ozolnieku vēlētāja labprāt izsakās par Jelgavas deputātu kandidātiem.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, laikraksta "Jelgavas Vēstnesis" izdevējs ir Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Zemgales INFO", kuras birojs savukārt atrodas izdevuma aptaujā iekļautajam Kanaškam piederošajā biznesa centrā "Zemgale" Pasta ielā 47.

2010.gadā dažādos medijos izskanēja informācija par KNAB konstatētajiem pārkāpumiem, piemēram, par Jelgavas pašvaldības aģentūras "Zemgales INFO" iznomātajām nepamatoti dārgajām telpām biznesa centrā "Zemgale". Jelgavas pašvaldība uzsvēra, ka nebija saņēmusi nekādu atzinumu par veiktajām pārbaudēm.

2011.gadā par pašvaldībai piederošā Zemgales olimpiskā centra vadītāju tika iecelts Armands Ozollapa, kurš no 2003.gada bija SIA "Sporta komplekss "Zemgale"" valdes loceklis, bet jau kopš halles dibināšanas - 2001.gada - bija tās tehniskais direktors. SIA "Sporta komplekss "Zemgale"" līdzīpašnieks ir SIA "Alis" īpašnieks, miljonārs Imants Kanaška.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Jelgavnieks

Par kādu korupciju un interešu konfliktiem iet runa - Jelgavā tak tā ir pilnīgi sveša lieta!

Un, starp citu, ieskatījos es šodien IUB mājas lapā - kā nekā noslēdzās taču mums pilsētā konkurss par Čakstes bulvāra rekonstrukcijas 2. kārtu! Pēc "rekordātras" rezultātu izvērtēšanas ir jau pieņemts lēmums!
http://www.iub.gov.lv/pvs/show/321345
Nebija vajadzības man būt apveltītam ar īpašām gaišreģa spējām lai jau vairāk kā pirms mēneša zinātu kas tiks pasludināts par uzvarētāju...šoreiz gan pārsteidza tik ļoti ātrā piedāvājuma izvērtēšana un rezultātu paziņošana, kā arī iepirkuma nepārtraukšana, neskatoties uz to, ka piedāvātā līgumcena krietni pārsniedz paredzēto līgumcenu un to, ka tika saņemts tikai viens piedāvājums (šādos gadījumos parasti iepirkumu procedūra tiek pārtraukta). Gribētos protams dzirdēt komentārus no kādas atbildīgas amatpersonas, kādēļ šoreiz tik liela pretīmnākšana pretendentam!

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 16:19

demagoģija

Sūdzības izskata IUB nevis Jelgavas dome, tāpēc IUB ātrums vai lēnums [tā paša IUB, kas apšaubīja autobusu parka konkursu nerīkošanu] nav atkarīgs no domes. Pa lielam te nav, kur rakt, izņemot iepriekš izvēlētu bruģa modeli, kurā nesaskatu neko sliktu. (Laikam šoreiz jāpiebilst, ka es laikam nebūtu ZZS elektorāts, varbūt pat RA, vai RP - vēl domāju, bet šis "raciens" ir tikai dilentantisks un diskutabls.)

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 16:55

Jelgavnieks

-> demagoģija

Cienītais - es par suņiem, Tu par blusām! Es NERUNĀJU par sūdzībām IUB, es runāju par konkursu, kas jau ir noslēdzies un tajā rekordātros tempos tiek izvērtēti rezultāti! Bez tam, normālos apstākļos, ja tiek iesniegts piedāvājums, kura summa pārsniedz prognozēto līgumsummu vai arī gadījumos (kā šis), kad tiek iesniegts tikai viens piedāvājums - iepirkums tiek atcelts un sludināts atkārtoti!
Mans darbs ikdienā ir saistīts ar piedāvājumu sagatavošanu, tā kā es zinu cik ilgu laiku, pie normāliem apstākļiem, pasūtītājam (šinī gadījumā Jelgavas pilsētas domei) prasa piedāvājuma izvērtēšana un rezultātu izziņošana!

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 17:03

hmm

Tad tu iebrauci galīgās auzās. :D No 25.marta līdz 28.maijam - 2 mēneši - tavuprāt ir rekordātros temps?! :D
http://www.iub.gov.lv/pvs/show/312960

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 17:38

hmm

derētu zināt, ka pretendentu pieteikšanās termiņš tika pagarināts sūdzības dēļ un sūdzības laikā, tāpēc varbūt tev radās priekšstats, ka no 20.maija līdz 28.maijam, bet korektāk ir rēķināt pēc šā kritērija: 22/04/2013 - Paziņojums par grozījumiem, iepirkuma procedūras izbeigšanu vai pārtraukšanu
Protams, katrs savai demagoģijai var pavērst kā patīk. :)

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 17:42

Jelgavnieks

http://www.iub.gov.lv/pvs/show/318811

Kā redzams jaunais iesniegšanas termiņš bija 23.05.2013, bet rezultāti jau tika izziņoti 28.05.2013...tās ir 5 dienas, pie tam starpā ir sestdiena un svētdiena!!! un kuram vēl te šaubas par REKORDĀTRU izvērtēšanu? Tei kas uzskata šo par demagoģiju - parādiet man vēl vienu pusmiljona iepirkumu kura rezultāti tiek izvērtēts tādos tempos - es apsolu, ka izmaksāšu viņam vakaru krogā!

pirms 7 gadiem, 2013.06.01 08:33

kad nejēgas lasa dokumentus

"Jelgavniek" - tu esi stulbs vai cerēji kādu uz muļķi paķert????? :DDD
Par ko ir runa - kopēju: "es šodien IUB mājas lapā - kā nekā noslēdzās taču mums pilsētā konkurss par Čakstes bulvāra rekonstrukcijas 2. kārtu"
Un kādam iepirkumam to 23.maija termiņu tu esi iekopējis? - labi redzams, ka "Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcijas Jelgavā, 2.kārtas būvuzraudzība" - BŪVUZAUDZĪBA. Idiotiem jāpaskaidro, ka būvniecība un būvuzraudzība ir divbas dažādas lietas, un attiecīgi tie ir divi dažādi iepirkumi un dažādi konkursi!
būvniecības konkursā pagarinātais termiņš bija 20.maijs, un tā ir tukša formalitāte, ko rada sūdzības izskatīšanas termiņš, ņemot vērā, cik sen bija izludināts iepirkums, pretendentiem bija iespēja pieteikties laikus. Bet pareizi jau te minēja, ka katrs savai demagoģijai var pavērst kā patīk. Protams, tā vairs nav pat demagoģija, ja kāds savai "taisnībai" izdomā pilnīgi sajaukt iepirkumus, un ar meliem apsūdzēt citus!

pirms 7 gadiem, 2013.06.01 10:41

lai saprotamāk

http://www.iub.gov.lv/pvs/show/321345
Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcija Jelgavā, 2.kārta
http://www.iub.gov.lv/pvs/show/318811
Jāņa Čakstes bulvāra rekonstrukcijas Jelgavā, 2.kārtas būvuzraudzība

pirms 7 gadiem, 2013.06.01 10:47

evitas draudzene

Man arī ir aizdomas un vēlme sūdzēties KNAB, vai komentārus RA aizstāvībai neraksta mana draudzene darba laikā no valsts datora.
Paldies, Daini Liepiņ, ka palīdzējāt izdarīt izvēli! Noteikti nebalsošu par RA.

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 17:11

Smieklīgi!

Ak dies, kā plosās nopirktās prostitūtas! :D
Līdz rītam ies vēl trakāk! :D
Tak vairs neviens neņems pa pilnu. :)

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 17:44

5 bērni

Galvenais, lai tētis netrāpa atļurbenē, rīt jābalso par sevi.

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 17:50

pirksts

Stulbums, katrs normāls cilvēks, kurš taisās iet vēlēt zin par ko balsos, ja nezin tad izdomās pats ar savu gudro galvu.
Un kaut, kāda avīzē citu cilvēku viedoklis, jau nu noteikt neotekmēs izvēli par,ko nobalsot.
ZZ.lv ar visu taisno Kupču iz pārdevušies Liepiņa balndai, kā lētas ........
Žēl, ka ta arī šī avīze ir uzperkama!
Nu,ko lai dzīvo naudas vara!

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 18:13

Lasītājs

Paldies Jelgavas pilsētas domei par iespēju saņemt bez maksas"Jelgavas Vēstis", vismaz pensionāriem ir ko palasīt un uzzināt, kas notiek un ko dara pilsētā.. Liels paldies!

pirms 7 gadiem, 2013.05.31 19:10

Jelgava