SVF: Latvijas izaugsme jau 2012.gadā var apsteigt Igauniju un Lietuvu 2

Lai arī Latvija vēl vismaz tuvākos piecus gadus paliks līdere Baltijā bezdarba un valsts parāda ziņā, 2012.gadā tās ekonomikas izaugsme jau varētu pat nedaudz apsteigt Igauniju un Lietuvu, sasniedzot piecus procentus no IKP, atzinis Starptautiskais Valūtas fonds (SVF).

To Baltijas infrastruktūras un enerģijas investīciju un finanšu forumā teica Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) Centrālās un Austrumeiropas pārstāvniecības vadītājs Marks Allens (Mark Allen). Kamēr pārējā pasaule no finanšu krīzes pamazām sāk jau atkopties un lielākajā daļā Eiropas valstu ekonomikas izaugsme sagaidāma jau šā gada trešajā ceturksnī, Baltijā par ekonomikas izaugsmi varētu sākt runāt tikai 2011.gadā.Gan Igaunijā, gan Latvijā šo izaugsmi balstīs eksports. Latvijas gadījumā īpaša nozīme būs Krievijas tirgum, kam SVF prognozē strauju ekonomikas atkopšanos jau šogad. Lietuvā ekonomikas pieaugumu 2011.gadā veicinās arī augošs privātais patēriņš, kamēr Latvijā šajā ziņā būtiskas izmaiņas nav gaidāmas pat 2012.gadā, kad Latvijā varētu sākt atgriezties investīcijas. Negatīvas sekas uz Latvijas ekonomiku tuvākajos trīs gados vēl arvien izrādīs nemotivēti vairāk nekā divas reizes pieaugušās darba algas 2007. un 2008.gadā.Tādēļ jārēķinās ar darba algu samazināšanos arī turpmākajos gados, kad citās Eiropas valstīs tās būs sākušas jau pamazām atkal pieaugt. Arī bezdarbs Latvijā samazināsies ļoti lēnām - vēl 2014.gadā tie varētu būt 15 procenti, bet šogad tas vēl pat turpinās pieaugt.Attiecībā uz budžeta deficītu Baltijā, vienīgi Igaunijai tas 2014.gadā vairs netiek prognozēts nemaz. Latvijā tuvākajos pāris gados turpinās pieaugt valsts parāds, 2011.gadā sasniedzot 90% no IKP, prognozē SVF. Tas ir ievērojami vairāk nekā abās pārējās Baltijas valstīs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

Uz Krievijas tirgu gan nedrikst braukt musu preces, tur sez laci valenkos...un tas ir bistami mums. Ka nak smiekls par sadiem rakstiem- totals bezdarbs rinki un nekadu ceribu dabut darbu pat jauniem cilvekiem, bet MES IZAUGSIM???

pirms 11 gadiem, 2010.02.05 17:07

tā es

viens raksts par maksātnespēju,kas šogad pa 20% lielāks,un blakus raksts par izaugsmi.No kuriens mēs tā izaugsim bez darba vietām cilvēkiem,arī IIN krītas visu laiku...intjeresno...

pirms 11 gadiem, 2010.02.05 08:52

Jelgava