Tiesā saņemti kopumā deviņi pieteikumi, kuros lūgts izvērtēt «Latvenergo» elektroenerģijas tarifu pamatotību 1

Administratīvā apgabaltiesa līdz šim saņēmusi kopumā deviņus pieteikumus, kuros lūgts atcelt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmumu par Latvijas energokompānijas "Latvenergo" jaunajiem elektroenerģijas tarifiem, aģentūrai BNS pastāstīja tiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Trubiņa.

Viņa sacīja, ka tiesa saņēmusi pieteikumus no vairākām privātpersonām, tostarp Ilmāra Poikāna jeb Neo, deputātes Ritas Strodes, kā arī Mārupes un Ogres pašvaldībām, uzņēmuma "Sātiņi-S" un Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas.Ķekavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūru BNS ceturtdien informēja, ka arī Ķekavas novada pašvaldība vērsusies tiesā. Pagaidām gan šāds pieteikums tiesā nav saņemts, teica Trubiņa.Tiesa ierosinājusi lietu pēc divu privātpersonu pieteikuma, kas tika sagatavots ar sabiedriskās organizācijas "Marts" atbalstu. Savukārt ceturtdien līdz 18.aprīlim nolemts atstāt bez virzības Kristīgi demokrātiskās savienības un Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības organizācijas pieteikumus, lai novērstu tajos konstatētos trūkumus. Tiesas lēmumi par pieteikumu atstāšanu bez virzības ir pārsūdzami Augstākās tiesas Senātā 10 dienu laikā.Trubiņa arī klāstīja, ka pagaidām nav noteikts ierosinātās lietas izskatīšanas datums. Pašlaik atbildētājiem mēneša laikā ir jāsniedz paskaidrojumi, un tikai pēc tam tiesnesis lems, kad notiks pirmā tiesas sēde. Vispārīgā kārtībā gan lietas izskatīšana Administratīvajā apgabaltiesā pirmajā tiesas sēdē tiek noteikta aptuveni pēc gada no pieteikuma saņemšanas tiesā.Tiesas pārstāve gan neatklāja, vai kādā no saņemtajiem pieteikums ir izteikts arī lūgums par pagaidu noregulējumu. Viņa vien apliecināja, ka līdz šim tiesa nav lēmusi par pagaidu noregulējuma līdzekļa piemērošanu vai apstrīdētā administratīvā akta darbības apturēšanu. Šādus pieteicēju lūgumus tiesa izskata saprātīgā termiņā, ņemot vērā situācijas steidzamību, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā no lūguma saņemšanas dienas."Latvenergo" elektroenerģijas gala tarifs patērētājiem no 1.aprīļa pieaugs par 21%. Paredzēts, ka jaunie tarifi neskars 61% "Latvenergo" klientu, jo tos piemēros klientiem, kas gadā patērē vairāk par 1200 kilovatstundām (kWh). No 1.aprīļa visām mājsaimniecībām par pirmajām 1200 kWh būs jāmaksā līdzšinējais starta  tarifs - 0,0825 lati (Ls)/kWh. Savukārt no 1201 kWh tiks piemērots pamata tarifs - 0,1074 Ls/kWh.Pēdējo reizi elektrības tarifi Latvijā mainījās 2008.gada 1.aprīlī, elektrībai iedzīvotājiem sadārdzinoties par 39,2%, bet uzņēmumiem - vidēji par 36%. Pašreiz iedzīvotājiem elektrības tarifs ir 8,25 santīmi par kilovatstundu. Savukārt juridiskām personām tarifa izmaiņas ir atkarīgas no vairākiem faktoriem - pieslēguma sprieguma pakāpes, izvēlētā tarifa un patēriņa.Kompānija "Latvenergo" ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus. "Latvenergo" koncernā ietilpst "Latvenergo" un pieci meitasuzņēmumi - "Augstsprieguma tīkls", "Sadales tīkls", "Latvenergo Kaubandus", "Latvenergo Prekyba" un "Liepājas enerģija".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

puņķutapa

Ipio!!!! Priekš kam katra pašvaldība (trīs sīkaļas gan tikai) vēršas tiesā? .. ir tačuu Latvijas Pašvaldību savienība ar Vecslieni priekšgalā.. ar kuru galu tā domā, ka nepārstāv pašvaldību intereses??!! aizsēdējies Vecsleinis tai krēslā... ar steigu tādas zanudas jāmaina!!!!!!!!!!!!!!!!! fcfcfcffc

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 23:36

Jelgava