Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa vērtēs darbinieces sūdzību par atlaišanu no uzņēmuma, kas varētu būt sagrozījis grāmatvedības datus un ziedu vietā Jelgavas domei piegādājis alkoholu 21

Kurzemes apgabaltiesa ir pieņēmusi bijušās darbinieces apelācijas sūdzību par pirmās instances spriedumu saistībā ar atlaišanu no Jelgavas uzņēmuma SIA "Dārzs", kas, iespējams, sagrozījis grāmatvedības datus un ziedu vietā Jelgavas domei piegādājis alkoholu, noskaidroja aģentūra LETA.

Darbiniece cēlusi prasību pret "Dārzu" par uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, atlīdzības piedziņu par darba piespiedu kavējuma laiku un morālā kaitējuma piedziņu. Latvijas Radio iepriekš ziņoja, ka viņa no darba atlaista par trauksmes celšanu par aizdomīgiem Jelgavas domes tēriņiem uzņēmuma veikalā, lai gan oficiāli darbs viņai uzteikts štatu samazināšanas dēļ.

Ar Kurzemes rajona tiesas 19. septembra spriedumu darbinieces prasība ir noraidīta, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Velga Lūka. Darbiniece tiesā ir iesniegusi apelācijas sūdzību, un civillieta pašlaik nosūtīta uz Kurzemes apgabaltiesu sūdzības izskatīšanai.

Apgabaltiesas tiesas konsultante Aiga Laugale aģentūrai LETA skaidroja, ka apelācijas sūdzība tiesā ir pieņemta, un jautājumu par tiesas sēdes nozīmēšanu lietā tiesa lems pēc paskaidrojumu iesniegšanas termiņa beigām. Paskaidrojums tiek gaidīts no sievietes bijušās darbavietas: uzņēmuma "Dārzs". Lēmums varētu būt pieņemts ap 12. novembri.

Latvijas Radio iepriekš vēstīja, ka Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu pret kādu Jelgavas veikalu par grāmatvedības datu grozīšanu un šajā procesā vēl nozīmīgāka loma varētu būt Jelgavas domei, kas, iespējams, gadiem ir sagrozījusi arī savu grāmatvedību, lielus līdzekļus tērējot nevis ziedu iegādei, kā norādīts atskaitēs, bet gan dārgam alkoholam domes vadības privātām vajadzībām.

Uzraugošo iestāžu uzmanību Jelgavas domes tēriņiem vērsusi SIA "Dārzs" veikala pārdevēja, kam alkohols pavadzīmēs bija jānoformē kā puķes. Sākotnēji pārdevēja esot piecietusi to, ka alkohols pavadzīmēs ir jāieraksta kā orhidejas vai ziedu pušķi. Taču tad domes cilvēki likuši sarakstā piefiksēt reizes, kad alkohola pudeles ņem privātām vajadzībām, par kurām mēneša beigās maksā dome, pret ko pārdevēja iebilda.

Veikala darbiniece atlaista it kā štatu samazināšanas dēļ, ziņo radio. Pārdevējas pašreizējais juridiskais pārstāvis Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists Kaspars Rācenājs Latvijas Radio stāstīja, ka sākumā sākušās dažādas represijas pret darbinieci, pēc tam pārdevēja no veikala pilsētas centrā aizrotēta strādāt uz dārzniecību Jelgavas nomalē, bet vēlāk atlaista pavisam. Tagad darbiniece par savu atlaišanu tiesājas.

Uzņēmuma "Dārzs" līdzīpašniece Anita Keiša Latvijas Radio pārdevējas atlaišanu apstiprināja, bet noliedza iepriekš aprakstīto krāpšanos.

Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne atzina, ka uz puķu veikalu iet bieži, taču kā pilnīgi nepareizu apgalvojumu izpilddirektore raksturoja Latvijas Radio piebildi, ka starp domes pasūtītajiem ziediem bieži slēpies arī alkohols. "Tur neslēpjas alkoholiskie dzērieni. Dažreiz mēs saviem simtgadniekiem dāvinām konfekšu grozus, kur lūdzam iesaiņot arī balzamu, uzskatot, ka tas ir kā dzīvības eliksīrs zāļu vietā," paudusi Škutāne, kategoriski noliedzot, ka domes darbinieki dzērienus ņemtu arī savām vajadzībām.

VP Latvijas Radio apstiprināja, ka ir sākts kriminālprocess par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu, taču plašākus komentārus nesniedza.

Latvijas Radio rīcībā ir ziņas, ka par šiem jautājumiem Jelgavas domi revidējusi arī Valsts kontrole, kuras ziņojums Zaļo un zemnieku savienības vadītās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas iebilžu dēļ arvien gan esot slepens. Jelgava patlaban ir asociācijas prezidējošā pilsēta. Revidenti esot atklājuši haosu un nelikumības Jelgavas domes reprezentācijas izdevumos, kuros ietilpst arī it kā ziedi.

Firmas.lv dati liecina, ka uzņēmums "Dārzs" vienādās daļās pieder Keišai, Ritai Metenei un Jāzepam Podniekam. Pērn ziedu audzētāja un tirgotāja apgrozījums bijis 279 906 eiro, bet peļņa sasniegusi 5940 eiro - uzņēmums beidzot izkļuvis no iepriekš piedzīvotajiem zaudējumiem.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 21

:)

Dažreiz mēs saviem simtgadniekiem dāvinām konfekšu grozus, kur lūdzam iesaiņot arī balzamu, uzskatot, ka tas ir kā dzīvības eliksīrs zāļu vietā," paudusi Škutāne :DDD

pirms gada, 2018.10.17 12:00

auzu motors

vajag uzrakstīt ieniegumu - lai šīs lietas izmeklēšanu pārņem KNAB . Lietā vajag nopratināt Guntu - kura izstāstīs par to burtnīcu , kurā tika veikti ieraksti par saņemtajiem dzērieniem, kafiju un cepumiņiem- zacīti, tā teikt- ciemiņu un viesu uzņemšanai, puķītēm dzimšanas dienās utt.

pirms gada, 2018.10.17 21:20

Andis

Vienam otram arī baltais ir dzīvības eliksīrs. :)) Laikam darbiniece visus vērtē
pēc saviem kritērijiem ...labāk vitamīnus būtu uzdāvinājuši..

pirms gada, 2018.10.17 13:38

Dzelzs

Balzāms nav slikta lieta. Vitamīni ir sū...ds

pirms gada, 2018.10.22 12:08

Ja,tā

Tad,cik Jelgavā ir simts gadu sasniegušo skaits?Vai arī tas ir valsts,jeb domes noslēpums.Varbūt balzāms ir domes darbinieku zāles-varas eliksīrs.

pirms gada, 2018.10.17 13:41

andris

Man arī nepatīk domes darbinieku rīcība,bet ko darīt ,ja mums papīri visur ir galvenie.Nav lapiņa ,nav darijuma,gan jau viņi paši tiks galā ar saviem tēriņiem, bet vēl vairāk man nepatīk sūdzmanes,-tipa stukači-vai kāds normāls uzņēmējs gribēs sev darbinieci ar muti kā bazūnes tauri. Cik atceros ,pārdevējas tai bodē neizcēlās ar darba prieku,visu darīja kaut kā caur savilktām lūpām.

pirms gada, 2018.10.18 09:59

-,-

Darba prieks caur savilktām lūpām ir viena lieta, bet līdzekļu izsaimniekošana - pavisam cita. Atbalstot šitās štelles, atbalstam esošo sistēmu un tātad - stagnāciju. Nauda, iespējams, nepazuda grandiozi liela ar tām puķu pudelēm, bet, kur vēl citi līdzīgi varianti, citās jomās! Un viss kopā, - ai, ai! Ko darīt, ja nav saimnieka domāšana, bet ir nabaga domāšana: kampt visu, ko var...

pirms gada, 2018.10.18 21:26

Nezinītis

Vai esat ievērojuši , ka efektīgākie komentāri kas runā pārdevējai Tatjanai Karvānei par sliktu pazūd ? Kur paliek?

pirms gada, 2018.10.18 13:49

garāmgājējs

Interesanti kā var zināt , ka alkoholu pērk personīgi sev? Vai kopā izdzer vārtu rūmē?

pirms gada, 2018.10.18 15:15

jubilejā

Gribētos redzēt kā pati Škutāne savā simts gadu jubilejā ierauj Balzāmiņu un pasmaržo puķu pušķi.

pirms gada, 2018.10.18 16:32

susurs

vajag ZZ ziņās rubriku ,ko katru dienu dara atlaistā pārdevēja . Apnikuši tie murgi . Lai gaida savas tiesas un sapņo par izdevumu atmaksāšanu

pirms gada, 2018.10.18 18:22

Jelgavnieks

Visus Domes dzerajus vajag atlaist ar Ravinu aferistu prieksgala....sez un tere budzetu alhaholam..... dome vieni zagli sez ar Ravinu.....un dzeraji

pirms gada, 2018.10.18 19:45

Māris

ja cilvēks lieto vārdu "visus", "visi", tad ar viņu pašu nav kaut kas mentāli kārtībā.
Pašvaldībā strādā daudz godprātīgu un pašaizliedzīgu cilvēku, kas mīl savu darbu. Nevaru iedomāties, kā bez viņiem pilsēta varētu eksistēt.

pirms gada, 2018.10.19 10:34

bezmiegs

tiešām apnikusi šī * iespējams un varbūt * raksta klejošana.Vajadzēja pārdevējai aizrotēties uz nomali,v
ēl ko pabildēt un pakrāt novērojumus-būtu jauns raidījums Kupčam.Tagad ir kā ir

pirms gada, 2018.10.19 04:12

labi

Nu vismaz labi, ka lieta nodota KNAB izmeklēšanai.Cerams, ka patiesību noskaidros.

pirms gada, 2018.10.19 08:10

labi

cik saprotams,lieta nodota visās iespējamās vietās.labi,tikai vajadzēja kaut no vienas saņemt slēdzienu un tad klaigāt.vēl nav publiskots neviens slēdziens.tikai 1.tiesa.kura noraidīta prasība

pirms gada, 2018.10.19 09:31

glups ierēdnis

13.02.2018.g.

pirms gada, 2018.10.19 14:31

Glups ierēdnis

un kam viņa ir radiiece no opoziicijas, ja tikai tagad pamodaas?

pirms gada, 2018.10.19 16:09

kukū

Viņa ir savāda. To pierāda saskarsme ar citām valsts iestādēm.

pirms gada, 2018.10.22 11:51

Jelgava