Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesībsargs jau maijā atzinis nelikumības SIA «Mateks» rīcībā; policija pret vainīgajiem nav vērsusies 18

Kopš 8.marta viena no dvīņumājām Meiju ceļā 22 arvien ir bez logiem un iekšdurvīm, īpašumā neviens ikdienā neuzturas. Pēc trīs nedēļu darbībām, ko mājokļa īrnieki dēvē par terorismu, ēkas īpašniecei SIA «Mateks» izdevies mitekli atbrīvot ar metodēm, ko tiesībsargs pāris mēnešus vēlāk atzinis par prettiesiskām un pazemojošām. Uz īrnieku palīgā saucieniem trīs nedēļu laikā atbilstoši likumam reaģējusi vien Jelgavas Pašvaldības policija, bet «Mateks» pusē nostājusies zvērināta tiesu izpildītāja un Valsts policija, kas vainīgos pie atbildības tā arī nav saukusi, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

Kriminālfilmas cienīgie notikumi trīsistabu mājā Meiju ceļā 22 –1 sākās piecus mēnešus pēc tam, kad pērn septembra beigās mājoklis izsoles gaitā bija nonācis kredītdevējas firmas SIA «Mateks» īpašumā. Līdz tam saskaņā ar 2010.gada 15.augusta īres līgumu ar Iju Masteiko tur dzīvoja Oskars Špers ar ģimeni, bet savukārt I.Masteiko īpašumu kopš 2008.gada sākuma īrējusi no sava vīra bēdīgi slavenā nekustamā īpašuma biznesa attīstītāja Alda Masteiko. Realizējot viņa ieķīlātos īpašumus, zem izsoles āmura nonāca arī Meiju ceļa māja. 

18.februārī tur ieradās uzņēmuma «Mateks» pārstāvis Gatis Vizulis un divi SIA «Quant» apsardzes darbinieki, ko pavadīja zvērināta tiesu izpildītāja Sniedze Upīte.

«Tad sākās terors. Tiesu izpildītāja ielaida apsardzes darbiniekus, momentā tika mainītas durvju slēdzenes, izceltas iekšdurvis, ieskaitot tualetes un vannasistabas. Kā iemesls tika minēts, lai nekas netraucētu redzēt, kas notiek apsargājamajā objektā. Apsargi palika telpās un uzvedās kā okupanti – smēķēja, bradāja dubļainiem apaviem, izmantoja elektroenerģiju un ūdeni, apmeklēja tualeti, lai arī līgumi gan ar «Latvenergo», gan «Jelgavas ūdeni» bija noslēgti ar mani. Viņi klaji demonstrēja savus atribūtus – pistoli, elektrošoku, asaru gāzes baloniņus un roku dzelžus, liekot saprast, ka tos liks lietā, kad uzskatīs par vajadzīgu,» «Ziņām» stāsta O.Špers. 

Nākamajā rītā, kad Oskars un viņa mātes cerībās esošā sieva vēl gulējuši, apsargi iegāzušies guļamistabā, izlaužot pēdējās durvis. Tad īrnieks viņus iztriecis pagalmā, kur sācies cīniņš ar nu jau pieciem apsardzes darbiniekiem. Izsauktā Pašvaldības policija, kas saskaņā ar vēlāk tiesībsargam sniegtajām ziņām tur pāris nedēļu laikā pabijusi 15 reižu, katrā gadījumā norādījusi, ka O.Špera ģimenei īpašumā ir likumīgas tiesības dzīvot un ka apsargu iekļūšana un uzturēšanās miteklī notiek pretlikumīgi. 

Tomēr, neņemot vērā Pašvaldības policijas atzinumus, SIA «Mateks» ar abiem apsardzes darbiniekiem Jevgeņiju Kapsutinu un Alekseju Zujevu 21.februārī noslēgusi īres līgumu, kas, pēc firmas ieskatiem, ļāvis viņiem tur atrasties.

Kaut arī īres līgums spēkā vēl līdz 2015.gadam, Šperu ģimene jauno īpašuma saimnieku rīcības priekšā kapitulēja pēc trim nedēļām 8.martā. Todien SIA «Mateks» nolēma likt lietā tur vēl nepieredzētu metodi – izņēma arī visus mājas logus, izsauktajiem policijas darbiniekiem sakot, ka tie esot jāatjauno un pēc laika tikšot ielikti atpakaļ. 

Īrnieks O.Špers pauž sašutumu par Valsts policijas darbu, jo tā, vairākkārt saukta, vienmēr attaisnojusies, ka strīds jārisina civiltiesiskā kārtībā, bet kriminālprocesu sākusi tikai pēc vairākām nedēļām, kad īpašnieka patvaļa bijusi acīmredzama. Valsts policijas preses pārstāve Ieva Sietniece norāda, ka kriminālprocess arvien ir Jelgavas policijas iecirkņa lietvedībā, tajā veikta virkne procesuālo darbību, tajā skaitā nopratināti liecinieki un pieprasīti dažādi dokumenti. Pašlaik policija nostiprinot pierādījumus.

Daudz operatīvāk šajā lietā iesaistījies tiesībsargs Juris Jansons, kas jau maija vidū paziņoja, ka SIA «Mateks» rīcība bijusi prettiesiska un nekavējoties pārtraucama. 

Vairāk lasiet laikrakstā vai tā elektroniskajā versijā šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

undīne

Menti paliek menti! Tie paši bandīti, tikai ar uzplečiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.29 22:02

te mīda, te spārda

Uzraksta kāds kapsutina un zujeva adreses, lūdzu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 04:01

Sietnieces kundzei

Lūdzu sniedziet atbildi- kam pieder šī apsardzes firma. Vai tās īpašnieki nav policijas darbinieki (vai bijušie). Ir acīmredzams,ka no Valsts policijas puses tiek novilcināts laiks un tad gali ūdenī- būs iestājies NOILGUMS.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 08:41

blondīne

Tautas policija (apmaksāta no mūsu nodokļiem ) un tautas tiesa ?

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 11:13

Resnais

Ko var cepties, īpašnieks dara ar savu īpašumu, ko vēlas.. maina logus vai durvis.. Īrnieks ir tikai īrnieks, ko var patriekt jebkurā brīdī.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 11:53

Bijusi Jelgavniece

Mulkibas!!! Irniekam ir ari savas tiesibas!!! Taisniba ,ka ipasnieks var darit ar savu ipasumu ko velas...maina logus,durvis egal,aber ipasniekam ir japazino ieprieks termins und iesaktais jabeidz lidz galam ..Irnieks war palikt dzivot maja...kaut ari ires maksu nesamaksa...Newienam nav tiesibu draudet....visu vajag tikai pierakstit un fotografet....Visi ir aizmirsusi,ka tie vecie krievu laiki ir garam,LV ir EU......Vajag tik griesties pie advokata..

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 17:33

Jelgavniece

Nekad nevajag izīrēt dzīvojamās telpas no šaubīgiem izīrētājiem. Acīmredzot, lai izvairītos no atbildības par krāpnieciskiem darījumiem ar nekustamiem īpašumiem, īpašums bija izīrēts atbildīgās personas ģimenes loceklei, kura to savukārt izīrējusi tālāk citam apakšīrniekam, kurš izrādījās cietējs. Vienmēr vajag prasīt īpašumtiesības apstiprinošus dokumentus izīrētājam. Meklējot lētākos variantus, var sanākt šādi piedzīvojumi, kur, protams, tālākā rīcība ir bijusi vardarbīga likumīgi veiktu darbību vietā. Te nu caur tiesu varētu prsīt atlīdzību par morālu kaitējumu, ne tikai jaunajai mammai, bet arī bērniņam, jo tas tika ļoti ietekmējies no mammas pārdzīvojumiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 12:53

oskars

nekads noilgums neiestasies bet ja ari iestasies,ires ligums bus speka un jebkura gadijuma tur atgriezisos un dzivosu pilnvertigu dzivi,ja naks atkal apsargi taa bus vina problema-kas tie par apsargiem-nevar saslegt rokudzelzos vienu satrakojusos osi..vel pat gads nav pagajis kops saktas kriminalietas,vel ilgs cels ejams policijai,bet es nekur nesteidzos ar katru dienu man paliek arvien jautrak viss vel prieksa un nekas vel nav beidzies...

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 12:59

oskars špers

neesu tik mantkarigs lai pieprasitu kompensaciju,lai gan visa iedzives tehnika ir izmesta...Labaka kompensacija manai gimenei bus PUBLISKA ATVAINOSANAS GAN TAGADEJA IZMEKLETAJA GAN JELGAVAS POLICIJAS VADIBA UN PROTAMS BEDIGI SLAVENAIS MATEKS...ka atzina mateks parstavis ilgak par 3 dienam sadu teroru parasti cilveks nespejot izturet-mani nesalauzis 3jos gados,un ceru ka atradisies lidzigie man ar vien vairak galvenais ir nebaidities...saprotams ka cilveks baidas ka kkads nenormals apsargs var vinu sasaut vai vel nezin ko es nabaidijos pirms 10 gadiem nebaidisos ari tagad..es iri maksaju oficali ka ari visus komunalos maksajumus diemzel pat noslegtie ligumi policijai nesniedza vajadzigos pieradijumus ka dzivoju tur jau no 2010 gada...musdienu problema ir tada,ja pats necinisies tad ari policijas palidzibu negaidi-vienigi kam varu teikt paldies ir pasvaldibas policija..pasvaldibas policijai rup cilveki,valsts policijai galvenais neko nedarit...bet lai ko man tas prasitu tapat tainiba gus virsroku...

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 13:25

john

Nav ko pūst miglu acīs. Visi zin kā tiek slēgti fiktīvie īres līgumi(ar atpakaļ ejošu datumu) ar iepriekšējo īpašnieku par smieklīgām īres maksām, lai tikai ieriebtu jaunajam īpašniekam(lai tas nevarētu rīkoties ar jauniegūto īpašumu). Un pret tādiem cīnās ar viņu pašu līdzekļiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 16:41

Bijusi Jelgavniece

Tam nav nekada sakara ar mantkaribu!!! Tev tacu ari neviens neko nav davinajis!!! pieprasi kompensaciju,jo ta Tev pienakas.Ar Policiju war ari tikt gala,jaiet ir tikai Augstak!!! Krievu laiki GARAM!!!! ARI MENTIEM!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 17:42

oskars špers

diemzel nekadu fiktivu ires ligumu nav un but nevar un nav bijusi-katram gadijumam man ir liecinieki kas dzivo blakus daudzstavu maja ka ari blakus maju kaimini ka ari ekspertizes var noteikt cik mans paraksts ir vecs uz ires liguma...tapat komunalo maksajumu noslegties ligumi uz kuriem ir noraditi datumi kad tie ir noslegti..SINI GADIJUMA FIKTIVS VARETU BUT MATEKS KOPA AR SAVIEM PARSTAVJIEM..

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 20:38

oskars špers

john-pieradi savu taisnibu busi man labs KOREŠ...

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 20:43

hibidži

kads gan oskaram varetu but labums no tas kompensacijas??pazistu oskaru jau loti sen,neesmu manijis ka vins censtos iedzivoties uz netiras naudas.vins ir tads kurs izauga tados apstaklos,kadi risinajas meiju cela!vinam galvenais ir taisniba,zinu cik ilgi vins tur dzivo ka ari redzeju ires ligumu-kad vins to maju panema tur dzivot nebija iespejams-pat gridu nebija.vins taja saremonteja ta lai varetu pilnvertigi dzivot,ari draugi palidzeja so to.mateks labi zina kada stavokli bija maja kad ta tika iekilata,tagad noteikti priecajas-jaiegulda bus mazak,kapec gan ne,gridas jaunas elektro instalacija jauna,santehnika jauna utt.mateksam bija jaiet pie ipasnieka nevis oskara oskars tur tikai ireja un pats ar sevim vins ligumu nenosledza.kompensaciju vins tapat nesanems-publisku atvainosanos vins varetu panakt,bet tas ir oskara stila-vins grib lai visi tie tur sajut to pasu ko vins ar savu gimeni!par cik pazistu oskaru esmu parliecinats,ka vins to panaks.

pirms 6 gadiem, 2013.11.30 21:22

Lija

Ja es būtu īrniece un īpašnieks kāds privātais vai arī SIA, pēc brīdinājuma, ka telpas jāpamet, es meklētu citu vietu, kur īrēt dzīvokli. Nav ko ar stipru lauzties un, nedod Dievs, ar bagātu tiesāties. Ar to tiesāšanos daudzu gadu garumā, kā pie mums te Latvijā pieņemts, izlietosiet tikai līdzekļus un sabojāsiet veselību. Saprotu, ka tagad ir vēlme visiem pāridarītājiem atriebties, bet nez vai tas ir pareizais lēmums. Nepareizi jau bija fiziski pretoties pašā sākumā- vajadzēja ar līgumu un tā uzteikumu rakstiskā formā uzreiz griezties Domē pēc palīdzības. Varējāt informēt arī presi, bez Tabu gadījumā, ja Dome jums nepalīdzētu.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 15:52

oskars spers

Lija ja vajadzes tiesasos lidz muza galam ar maniem nerviem dzelzi var kauset...bridinajumu nekadu nebija tikai kkadi nodzerti ģīmji atbrauca nesaprotama okupantu valoda nomurminaja kko un aiztinas.musu valsti ir likumi un tie ir domati visiem,nevis tikai daziem labiem...nezini nepļurkšķi...ja kadam ir bail tiesaties ar biezajiem tas ir vinu problemas man baidities nav no ka...

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 21:06

Jelgava