Trešdaļa jauniešu gatava pakļaut sevi briesmām ar stopošanu 6

Šovasar autostopus plāno izmantot 28,49 procenti jauniešu vecumā no 14 līdz 17 gadiem, lai gan 84,26 procenti šādu pārvietošanos uzskata par nedrošu, liecina drošības kompānijas «Grifs AG» pētījums. Jūlijs un augusts ir dažādu festivālu norises laiks, kad ceļošana ar autostopiem ir īpaši aktuāla, tāpēc drošības eksperti aicina vecākus nogādāt bērnus pasākumu norises vietās vai rosināt izmantot sabiedrisko transportu.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šovasar jauniešu vēlme izmantot autostopus nav mazinājusies, secina drošības eksperti. «Drošība uz ceļiem diemžēl nepaaugstinās, tāpēc aicinām vecākus arvien sekot līdzi bērnu ceļošanas plāniem un runāt ar atvasēm par autostopu izmantošanas bīstamību,» stāsta drošības kompānijas «Grifs AG» vadītājs Ainars Bundulis.Lai bērns būtu drošībā, apsardzes uzņēmuma speciālisti aicina ik dienu ievērot dažus drošības principus:- ceļošana ar autostopiem jāuztver tikai kā pēdējais iespējamais variants;- vecākiem jārūpējas, lai bērns galamērķī nokļūtu droši – ja nav iespējas pārvietoties ar sabiedrisko transportu, jācenšas savu atvasi vest pašiem vai sarunāt braucienu ar kaimiņiem, draugiem;- autovadītājiem, kas mēdz vest stopotājus, brauciena laikā jauniešiem jāskaidro šādas pārvietošanās bīstamība un jārosina turpmāk izmantot sabiedrisko transportu.Ja tomēr nav citas izvēlas, kā vien izmantot autostopus, tad:- to prātīgāk darīt kopā ar vēl kādu draugu vai draugiem;- labāk sēsties tikai tajās mašīnās, kur līdz ar autovadītāju pasažieri ir arī bērni;- pirms kāpšanas mašīnā, ieteicams piezvanīt kādam no ģimenes locekļiem vai draugiem un nosaukt mašīnas numuru, krāsu un, ja iespējams, arī modeļa nosaukumu (arī autovadītājam jāliek saprast, ka esat šīs lietas piefiksējuši);- brauciena laikā autovadītājam jānorāda, ka gala mērķī jūs kāds sagaidīs;- ieteicams neizrādīties ar vērtslietām (dārgiem mobiliem telefoniem, zeltlietām u.t.t.);- lai izvairītos no iespējamas uzmākšanās, ieturot distanci, ieteicams sēsties automašīnas aizmugurē.Visi drošības pasākumi tāpat neizslēdz riskus, kas pastāv, pārvietojoties ar auto stopiem, tāpēc vienmēr ļoti rūpīgi jāapsver, vai uzticēt nepazīstamam cilvēkam savu dzīvību, aicina drošības kompānijas «Grifs AG» komunikācijas konsultante Dace Avena.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ivars Jakovels

Pēdējā gada laikā pēc RD iniciatīvas Getliņos sākts audzēt aitas, kas ne vien ļauj ietaupīt uz pļaušanas izdevumiem, bet ļaus nopelnīt rudenī pārdodot izaudzēto aitu gaļu. Jau tuvākā mēneša laikā Getliņos tiks pabeigta pirmā siltumnīca tomātu audzēšanai, kur tiks izmantots no atkritumiem saražotais siltums. Paredzams, ka sākot ar nākamo gadu Getliņos saražos 150 tonnas tomātu gadā. Getliņos šogad arī izmantotas ceļu būves tehnoloģijas, ko amerikāņi piemēro Irākā. Asfalta kvalitātes segums tiek iegūts par 2x zemāku cenu, kuru tikpat kā neietekmē meteoroloģiskie apstākļi un kas iztur 60t smagumu. Paredzams, ka jau nākamgad Rīgā pēc šīs tehnoloģijas tiks sakārtotas pirmās ielas.

Pēc pseidonīmiem nemēdzu apsveikt vārdadienās.

pirms 11 gadiem, 2010.07.13 22:56

Margarita Tečere

Aizmirsi apsveikt mani vārda dienā!
Un tikšana līdz pārrunām jau nu nav nedz modernizēšana, nedz jauno tehnoloģiju ieviešana.

pirms 11 gadiem, 2010.07.13 21:18

Ivars Jakovels

Starp citu Rīgā nopietni domā, kā samazināt transporta tarifus. Piemēram, pašlaik notiek pārrunas ar Vācijas uzņēmējiem par tehnoloģijas iegādi pašvaldības Getliņi EKO, kas ļaus no atkritumiem iegūt ne vien elektrību un siltumu (kas notiek jau pašlaik), bet arī dīzeļdegvielu, kuras pašizmaksa būs 0,23 eiro. Projekta realizācijas gadījumā degviela primāri tiks piegādāta pašvaldības uzņēmumam "Rīgas Satiksme". Cik tālu ar atkritumu poligona modernizēšanu un jauno tehnoloģiju ieviešanu ir Jelgavas pašvaldība?

pirms 11 gadiem, 2010.07.13 20:55

Margarita Tečere

Jakovel, SC to varētu iesākt Rīgā, kur atrodas neapstrīdamā pozīcijā.

pirms 11 gadiem, 2010.07.13 19:21

jaunietis

a ko darīt, ja autobusu biletes ir loti dargas? Ne katrs var atlauties maksat 6 ls lidz Gulbenei, un vel 6 ls atpakal uz Rigu.

pirms 11 gadiem, 2010.07.13 11:28

Ivars Jakovels

Atbilstoši pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, pieaug autostopēšanas popularitāte. Iespējams, pusaudži ir pelnījuši atlaides sabiedriskajā transportā.

pirms 11 gadiem, 2010.07.13 11:05

Jelgava