Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trešdienas pēcpusdienā problēmas ar skolēnu e-apliecību bijušas arī autobusos 15

Vairākiem Jelgavas skolēniem neizdodas norēķināties ar SEB bankas e-karti gan skolas ēdnīcā, gan autobusos, aģentūra LETA uzzināja, aptaujājot dažus skolēnus ar derīgām e-kartēm pēc tam, kad SEB banka informēja par kļūdas novēršanu.

Atkārtoti apmeklējot ēdināšanas telpas skolā, joprojām, pēc bankas paziņojuma, skolēniem nebija iespējams samaksāt, izmantojot jauno SEB bankas e-karti. Ap pulkstem 16 vairāki bērni informēja, ka arī «Jelgavas Autobusu parka» pilsētas autobusos vairs nevarot norēķināties ar karti, lai gan iepriekš neesot bijis problēmu. Bērni situāciju cenšas atrisināt, viens otram aizdodami santīmus no kabatas naudas, jo nedz autobusos, nedz ēdnīcā tiem nav piedāvātas citas alternatīvas, kā norēķināties skaidrā naudā.

LETA sazinājās ar dažiem skolēniem, kuru vecāki iepriekš bija informējuši, ka no bankas klientu servisa guvuši apstiprinājumu, ka ar konta stāvokli un naudas atlikumu viss ir kārtībā un karte nav bloķēta.

Jelgavas pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Veinberga aģentūru LETA informēja, ka pašvaldībai pagaidām nav skaidra problēma, jo banka bija to informējusi par kļūdas novēršanu, kā arī par to, ka sistēmai vajadzētu darboties.

Pašvaldība ar SEB banku mēģina noskaidrot iespējamo problēmu, kas, visticamāk, varētu būt saistīta ar bankas sistēmu. «Sūdzības par šīm problēmām radās pēc tam, kad sistēmā tika iekļauti arī visi skolēni, kam pašvaldība sedz brīvpusdienas,» skaidroja Veinberga.

SEB bankas pārstāve Agnese Strazda aģentūrai LETA sacīja, ka šodien no bankas puses visas tehniskās problēmas ir novērstas un problēmas, visticamāk, radušās divu citu iemeslu dēļ.

«Pirmkārt, šīm kartēm tāpat kā citām ir noteikts derīguma termiņš, un tas ir trīs gadi. Tomēr, ja pērn skolēns, kurš mācījies sākumskolas 4.klasē, izņēmis karti, bet šogad 5.klasē mācās citā skolā, tad viņam ir jāizņem jauna karte, jo vecā vairs nav derīga. Par to jau kopš augusta aktīvi komunicējām ar vecākiem, un trešdienās bankas filiāles darba laiks pagarināts līdz plkst.19, lai vecāki varētu atjaunot e-kartes,» skaidroja Strazda.

Otrs iemesls ir saistīts ar negatīvu atlikumu kartes kontā. «Šīm kartēm ir gada maksa, un tā ir viens lats. Ne visiem skolēniem pusdienas tiek subsidētas 100% apmērā, ir tādi skolēni, kam subsīdija ir 80%, bet atlikušie 20% jāiemaksā vecākiem kartes kontā. Gadās, ka vecāki to aizmirst izdarīt, karte tiek lietota, un vienā brīdī no tās atskaitās arī gada maksa, tādējādi radot negatīvu atlikumu. Karti ar negatīvu konta atlikumu arī nevar izmantot,» sacīja Strazda.

Kā ziņots, ap pusdienlaiku Jelgavas pilsētas pašvaldības oficiālajā mājaslapā tika publiskots paziņojums, ka saskaņā ar SEB bankas informāciju kļūda sistēmā skolēnu norēķiniem par pusdienām Jelgavā esot novērsta.

«Lai rastu risinājumus problēmām, kas radās, ieviešot bezskaidras naudas norēķinu sistēmu skolu ēdnīcās, e-kartes ieviešanas darba grupa šodien tikās ar SEB bankas pārstāvjiem. Kļūda banku sistēmā ir novērsta,» teikts paziņojumā.

Aptaujājot skolēnus, aģentūra LETA noskaidroja, ka kļūda, iespējams, novērsta pēc tam, kad vairumam skolēnu bijis pusdienām atvēlētais starpbrīdis. Pusdienlaikā samaksāt nebija iespējams, bet vēlāk laika pusdienām skolēniem vairs nebija, jo bija jādodas uz citām nodarbībām. Vairāki bērni, kam nebija līdzi skaidras naudas un neizdevās to aizņemties no draugiem vai skolotājiem, arī šodien palika bez pusdienām, aģentūrai LETA pastāstīja bērni.

Pašvaldības un bankas paziņojumā tiek atgādināts, ka «kļūda banku sistēmā ir novērsta, tomēr bankas pārstāvji uzsver, ka ir vēl vairāki iemesli, kuru dēļ e-karte skolēnam var nedarboties, gan izmantojot sabiedrisko transportu, gan norēķinoties par pusdienām. Daļa skolēnu vecāku nav samaksājuši e-kartes konta gada uzturēšanas maksu, kas, sākot ar kartes lietošanas otro gadu, ir viens lats. Brīvpusdienas nevar saņemt arī tad, ja skolēni savu elektronisko apliecību nav noformējuši vai nav izņēmuši "SEB bankas" filiālē».

Daži vecāki aģentūrai LETA pauda sašutumu, ka no pašvaldības un bankas puses šāda satura paziņojums liecinot par izvairīšanos no atbildības un tas esot cinisks, jo visi, kas iepriekš sūdzējušies bankai, pašvaldībai vai medijiem, pirms tam no bankas bija guvuši apstiprinājumu, ka bērna konta atlikumā ir pietiekami līdzekļu un karte ir derīga un nav bloķēta.

Turklāt problēma asāk izjusta tajās skolās, kurās šī karte lietota jau septembrī, tāpēc bērniem pārstāts dot kabatas naudu, un bankas kļūda vairākiem bērniem radījusi situāciju bez alternatīvas izvēles, skaidroja daži vecāki, kas nevēlējas izpaust savu vārdu.

Kā ziņots, otrdien, 1.oktobrī, bija pirmā diena, kad pilnīgi visās Jelgavas mācību iestādēs skolēni par pusdienām varēja norēķināties ar elektroniskajām kartēm, tostarp arī bērni, kam pusdienas apmaksā pašvaldība, taču kartes nedarbojās. SEB banka solīja novērst nepilnības sistēmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

nečakarējiet bērnus!

izdzimteņi rāviņš ar salkazanovu, un bankā vēl lielāki izdzimteņi!
no mazgadīga bērna pat likums neļauj prasīt, lai viņš vispār pareizi lietotu tādu stulbo karti, kur vēl šitā ***!

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 21:44

mamma

Debili!!! skolko oni budut navodit strah na naschih detej? Deti stresujut iizza etih kartoo4ekkk!

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 22:03

Pensionare007

Kā ziņots, otrdien, 1.oktobrī, bija pirmā diena, kad pilnīgi visās Jelgavas mācību iestādēs skolēni par pusdienām varēja norēķināties ar elektroniskajām kartēm, tostarp arī bērni, kam pusdienas apmaksā pašvaldība, taču kartes nedarbojās. SEB banka solīja novērst nepilnības sistēmā.
SEB banka- SOļA AUNI TIC!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 22:12

Pensionare007

Ravin -tauta sauc un velas zinat =kapec berni netiek pie pustdienam otru dienu?

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 22:14

qwerty

Skolnieka karte ir piesaistīta vecāku kontam! Ja vecāki ir kādā veidā parādā bankai, tad Banka automātiski noskaita naudu! Problēma ir banku sistēmā nevis domē! :) Domājat tak mazliet plašāk!

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 22:58

qwerplim

Domei vajadzēja domāt plašāk, lai šādā situācijā neciestu nevainīgi bērni. Karte nav piesaistīta vecāku kontam! Bet ja jādomā plašāk, tad tādi rāviņi un co karātos pilsētas laternās!

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 04:56

Audit

Kaut ko nesaprotu, 4. sākumskolā un Valst ģimnāzijā viss kārtībā, mani sīkie paēduši, un ar busu arī mājās atbraukuši. Vel jautāju vai skolā pie pusdienām tika, viss štokos!

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 08:59

to qwerty

Tā iet, ka nejēga sāk muldēt. :D Skolēna e-kartei ir atsevišķs skolēna konts, un tā nav piesaistīta vecāku kontam!!! Visi Jelgavas sīkie tagad ir SEB bankas klienti paši (ar vecāku uzraudzību). Piezvani uz banku un palūdz, lai tev paskaidro, nevis muldi!

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 10:49

to Audit

Ja citās skolās ok, tad varbūt, ka vaina ir kasieros un operatoros, jo Jelgavas 4.vidusskolā un vēl dažās (kā man citi vecāki teica) joprojām bija problēmas, bet tad lai banka arī paskaidro - pārdevēji nemāk rīkoties, apmācīsim, nevis ciniski muld, ka viss kārtībā! :(
Lai gan autobusos jau visu šo gadu - vienu dienu vari norēķināties, citu dienu nesanāk - un tik un tā bērnam jādod līdzi kabatas nauda, jo nezini, kura reize šodien būs. Un nav ko muldēt par tukšu kontu. Mūsejam vienmēr plusos. Ar ibankas izdrukām varam pierādīt!

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 10:54

exe

Galvenais lai kantoros (Dome un & Co ) būtu paēduši tad jau tos 30 % vēlēšanās salasīs no kuriem lielākā daļa ir Rāviņa piebarotie...Tāda ir poh***isma cena,..

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 06:34

tornis

Latvijaa pilniigi viss,kas saistiits ar elektronisko datu paarraidi,nestraadaa,kaa tam vajadzeetu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 09:19

rudis

Nekad nevari zinat kas var gadities.Nekad neesmu palavies tikai uz kartem.Skaidrai naudinai vismaz prieks vienam pusdienam un brauciena rezerve jabut vienmer.Jadoma vienu soliti uz prieksu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 12:52

liinux

Pamēģini to ieskaidrot sīkajam, kuram par to naudu sagribēsies kādu našķi! Un tad mājās varēs dotie skājām vai sēdēt bez pusdienām!

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 14:01

nožēlojami......

Man vēljoprojām nav skairs, kāpēc šādas kartes ieviestas?Viss tas ērtums nobāl( ka var caur kontu ieskaitīt naudiņu sīča kontā) uz tā fona, ka sīcis paliek bez pusdienām vai mājās, ja bankā kas noiet greizi.Un cik saprotu par karti nav jāmaksā tikai pirmo gadu(atvainojos, ja kļūdos)Negodīgi gan pret bērniem gan vecākiem-jo šī sistēma ir uzspiesta, tipa gribi bērns var braukt lētāk -nāksies vien kārtot to karti, jo alternatīvu nav.Murgs.

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 15:34

kārlis

Man arī ir šāda karte un pēc savas pieredzes varu teikt, ka karte nestrādā, ja makā atrodas vēl etalons vai ID karte ar čipu, kas iespējams nojauc signālu.
Kad izņēmu Rīgas etalonu un ID karti, tad SEB karte strādā bez problēmām..

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 15:44

Jelgava