Urbanovičs: diskusija par viendzimuma partnerattiecību legalizēšanu ir nevēlama 2

Saeimas frakcijas nav sajūsmā par homoseksuāļu apvienības «Mozaīka» plāniem 10.Saeimas laikā pieņemt likumu par viendzimuma partnerattiecībām, liecina diena.lv aptauja.

Saskaņas Centra Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs atklāti atzīst, ka šaubās, ka kāds no SC deputātiem varētu atbalstīt šo likumprojektu. «Es gribētu dzirdēt to deputātu argumentus, kas virzīs šo likumprojektu,» norāda J.Urbanovičs.«Es domāju, ka sabiedrība jau ir gana sašķelta, pastāv starpetniskā un sociālā spriedze. Homoseksuālistu attiecību jautājums netiek viennozīmīgi uztverts sabiedrībā, tā būs vēl viena plaisa sabiedrības apziņā. Diez vai tagad būtu nepieciešams pieņemt šādu likumprojektu. Pat diskusija par šo jautājumu ir nevēlama,» pauž J.Urbanovičs.Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis atzina, ka par likumu esot tikai dzirdējis un detaļas nezina. «Es zinu, ka šis likums līdz Saeimai nonāks. Taču centīsimies neskriet laikam pa priekšu ar vērtējumu. Lai pateiktu, vai Vienotība to atbalstīs, mums vispirms ir jāredz šis likumprojekts,» pauda Dz.Zaķis.ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norāda, ka ZZS deputāti par šo likumprojektu balsos brīvajā balsojumā, partijas disciplīnas nebūs. «Katram būs ļauts paust savu viedokli. Tāpat kā reliģiskie uzskati, katram cilvēkam tie ir personiski. Es pats pieturos pie tradicionālām attiecībām, tomēr ar toleranci izturos pret citādi domājošiem,» tā A.Brigmanis.Nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK deputāts Imants Parādnieks paredz, ka likuprojektu Saeimā pat neskatīs. «Tā nenotiks tāpēc, ka tas neatbilst latviešu tautas izpratnei par tradicionālām vērtībām. Tie nav dabas likumi. Ir lietas, kuras ir pareizas un dabiskas, un ir lietas, kas tādas nav. Nacionālā apvienība likumprojektu neatbalstīs,» pauž I.Parādnieks.Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienība «Mozaīka» cer, ka 10.Saeimas laikā parlamentā nonāks Likums par partnerattiecībām, atzina apvienības «Mozaīka» valdes priekšsēdētāja Linda Freimane.Viņa skaidroja, ka likumprojekts par partnerattiecībām ir nepieciešams tādēļ, ka Latvijā patlaban diviem homoseksuāliem cilvēkiem nav iespējams juridiski nostiprināt savas attiecības. Likumprojekts paredz regulēt tiesības un atbildību noteiktos jautājumos, piemēram, īpašuma tiesības, tiesības apmeklēt partneri slimnīcā smagu slimību gadījumā u.c. pāriem, kas nav stājušies laulībā, bet kas ilgstoši dzīvo kopā un kuriem ir kopīga saimniecība.«Protams var iet pie notāra un rakstīt līgumu, bet tas nav tas pats, kā aiziet uz dzimtsarakstu nodaļu vai pie notāra un reģistrēt savas attiecības. No reģistrācijas, tāpat kā no laulības, izriet pienākumi vienam pret otru, privilēģijas uz pabalstiem un pensijām. Mēs to nesaucam par laulībām, bet gan partnerattiecību reģistrāciju, jo tas nav nepieciešams. Likumprojektā netiks runāts par bērnu adopciju, pūru un saderināšanos, tas būs modernāks nekā spēkā esošais Civillikums,» teica Freimane.Viņa stāstīja, ka patlaban likumprojekts ir izstrādes stadijā notiek sarunas ar politiķiem un organizācijām, kuras varētu atbalstīt likumprojektu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kaakaaaa

resnais kverplis urbaans baidaas, ka peec legalizaacijas slesers apprecees usljakovu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 12:07

Berta

Partnerattiecības vai kāds cits no "Laulības" atšķirīgs vārds - ļoti normāli un pieņemami tāds likums juridiskai savienībai. Tikai nevajag noteikt ka abiem partneriem vajag būt viena dzimuma, nevajag noteikt ka partneriem ir jābūt tikai diviem. Īpašuma tiesības, mantošana - jā. Valsts pabalsti - tomēr nē.

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 07:34

Jelgava