Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzsākta māju Lāčplēša ielā 21 un 23 Jelgavā atjaunošana 11

Pērn oktobrī atsākās valsts atbalstītās ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmas realizācija Jelgavā. Šī gada maijā jaunajā plānošanas periodā tika pabeigta pirmās mājas atjaunošana Vīgriežu ielā 30 Jelgavā. Jūlijā uzsākta Lāčplēša ielas 21 un Lāčplēša ielas 23 Jelgavā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošana, informē Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde. Būvniecības darbus plānots pabeigt šī gada rudenī.

Lāčplēša ielā jau ir atjaunotas divas mājas – Lāčplēša ielā 10A un Lāčplēša ielā 33. Tuvākajā nākotnē plānots atjaunot vēl divas šī kvartāla mājas, veidojoties apvidum, kur gandrīz visas mājas būs atjaunotas.

Projektā tiek veikta sienu siltināšana, pēdējā stāva un pagraba pārseguma siltināšana, jumta seguma daļēja nomaiņa, logu un ārdurvju nomaiņa, iekšējo inženiertīklu nomaiņa, apkures sistēmas pilnīga nomaiņa, ierīkojot divcauruļu sistēmu ar individuālu siltuma patēriņa uzskaites iespēju katram dzīvokļu īpašumam atsevišķi, un kāpņu telpas remonts. Programmas obligāta prasība – ventilācijas sistēmas uzlabošana. Nomainot logus, tie tiks aprīkoti ar gaisa pieplūdes vārstiem “VentSys”, kas nodrošina nepieciešamo gaisa pieplūdi ventilācijas sistēmas darbībai. Darbus plānots pabeigt šī gada rudenī.  

“Pieredze rāda, ka mājās, kurās veikti atjaunošanas darbi, siltumenerģijas patēriņš būs būtiski mazāks. Tas nozīmē, ka ziemas sezonā gaidāms mazāks apkures rēķins. Siltinātai mājai samazinās ne tikai siltumenerģijas patēriņš, bet ir arī citi ieguvumi – uzlabojas telpu mikroklimats, komforts ne tikai ziemā, bet arī vasaras sezonā, pagarinās mājas ekspluatācijas laiks, pievilcīgs mājas ārējais izskats, dzīvokļu tirgus vērtības pieaugums un sakārtota mājas apkārtējā vide. Lai realizētu šādus uzlabojumus arī savā mājā, ir iespēja pieteikties valsts atbalstam ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmā,” informē Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde.


Foto: JNĪP

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Andris

Jelgavā tik ļoti lēnām notiek ēku renovācija, ja slīdzina ar Ventspili, Valmieru, Liepāju vai tepat Ozolniekiem. Sevišķi centrā, Lielā iela, Hercoga Jēkaba laukums, izskatās kā pēc kara, fasādes nolupušas, logi un balkoni raibu raibie. Kauns pašiem un no pilsētas viesiem. Vai tiešām Dome nevar atrast veidu kā piespiest (un iespējams arī atbalstīt) šo redzamāko māju renovāciju.

pirms gada, 2018.08.31 14:39

Mitava

Ko izdarīsi ja pie šprices RĀVIŅA radinieks Nipā

pirms gada, 2018.08.31 17:04

.

Cik pats esi beidzis, "pārgudrā" jautājuma šodienas profesor?
Pilnīgi piekrītu Andrim! Centrā mājas kā pēc kara!

pirms gada, 2018.08.31 17:46

Aigars

Arī tā saucamajos 'treknajos' gados uzbūvēja daudzas mājas,kuras nepietiekami nosiltināja.Taupīja,un atstāja nākotnes problēmas jaunajiem īpašniekiem.

pirms gada, 2018.08.31 17:38

Mitavai

Kads sakars radinieks vai nav radinieks.Majas iedzivotaji nepiekrit un tas visu izsaka.Cilveku muļķiba ir apbrinojama.

pirms gada, 2018.08.31 17:49

nav tik slikti

Vismazāk renovēto māju esot Rīgā, Ušaka impērijā...

pirms gada, 2018.09.01 07:40

mājas vecākais

Pamēģināt iestāstīt iedzīvotājiem ka renovācija ir nepieciešama un pēc tam savākt parakstus.Atbilde ir vienkārša:"Na moi vek hvaķit."Nu negrib viņi saprast ka ar katru gadu ēka paliek vecāka un par apkuri maksāsim vairāk.

pirms gada, 2018.09.01 08:54

Es

Par Lāčplēša ielas 29 renovāciju !Kauns par bijušā universālveikala ēku - noplukusi,nekopta!!!

pirms gada, 2018.09.01 14:40

Jelgava