Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uztraucas par atkritumos izmestām mācību grāmatām; skola sola aizvest uz šķirošanas laukumu 3

«Pie vakarskolas ir trīs miskastes, kur skola lādē grāmatas. Dažas ir pilnīgi jaunas, neizpakotas. Tonnām makulatūras,» par redzēto pie Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas sašutusi kāda jelgavniece. Skola skaidro, ka grāmatas izmestas, jo tās saturiski novecojušas un nav izmantojamas mācību procesā. 

Notikuma vietā zz.lv pārliecinājās, ka lielākoties dzeltenās krāsas konteinerā, bet arī melnajā, kas paredzēts visa veida atkritumiem, atrodas dažāda mācību literatūra. Piemēram, grāmata «Roku rokā. Konstruktīvi valodas vingrinājumi.», «Prese valodas apguvē», «Latviešu literatūra» un «Pasaules ģeogrāfija» krievu valodā. Daudzas no tām bija mazlietotas vai pat vēl atradās iepakojumā.

Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas bibliotekāre Anita Korvena-Kosakovska atzīst, ka grāmatas tiešām izmetusi pati skola. «Šīs grāmatas tika šķirotas un ilgi glabātas, bet saturā tās ir novecojušas. Žēl jau ir, un sirds sāp, bet, ko lai dara! Jādod vieta jaunajām. Katrā ziņā nekas netiek mests ārā, ja nav saskaņots ar priekšmetu skolotājiem. Viņi jau tā paņem uz kabinetiem visu, cik var,» viņa teic, piebilstot, ka konteineros nonākušas četras piecas grāmatu kaudzītes. Daudzas no tām tapušas dažādu projektu laikā, un skola šīs grāmatas saņēmusi dāvinājumā pirms aptuveni desmit gadiem, bet nav atradusi pielietojumu. Taču tās nodot atsevišķi makulatūrā izglītības iestādei nav bijusi doma, jo apjoms šķitis pārāk mazs. Tomēr Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas bibliotekāre sola mācību literatūru no konteineriem izņemt un nogādāt šķirošanas laukumos. 

Uzņēmuma «Zemgales EKO» pārstāve Evija Vaivode, komentējot šo situāciju, mierina, ka dzeltenās krāsas konteinera, kurā drīkst ievietot papīru, avīzes, žurnālus, grāmatas, kartonus, PET pudeles, plēves iepakojumu un citus atkritumus, saturs tiks šķirots. Tāpēc Vakara (maiņu) vidusskolas grāmatas poligonā nenonāks. Taču viņa atgādina, ka 1.jūnijā sākusies akcija «Atnes makulatūru», kuras laikā visi, kas nogādājuši makulatūru šķirošanas laukumos Paula Lejiņa ielā 6, Salnas ielā 20 vai Ganību ielā 84, aicināti aizpildīt reģistrācijas anketu un iemest to speciālā kastē. Līdz vasaras beigām šīs akcijas, kā arī «Šķiro PET pudeles» un «Sāc šķirot skārdenes» dalībnieki piedalīsies dažādu balvu izlozē.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 3

jelgavnieks

tad nu gan sataisīja jezgu...... tiešām vairs nav sakarīgas tēmas par ko rakstīt? tad nevajag katru gadu iespiest nevajadzīgi daudz jaunu mācību literatūras grāmatas, tad vecās nevajadzēs mest miskastē....

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 13:30

jauna tante

mani savukār uzjautrina tas,ka kāda dedzīga tante sacēla brēku,kas tika pasniegts gandrīz kā bibliotēkas iznīcināšana..ex,a vot bomži būtu priecājušies par iekuru-a tagad nekā..pati gāja garām-būtu paņēmusi sev tad vismaz un lasaijusi uz nebēdu,ja žēl izmest..bet tas par katru gadu jaunām grāmatu versijām vienam priekšmetam-nu cik var..tiesām,15 gadus atpakaļ gāju skolā-bija forši,grāmatas derēja arī māsai,kas 3 gadus jaunāka,,turklāt daudz deva skola vnk lietošanai uz gadu..

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 16:00

fgh

Bet, ja tu, cilvēks, tās grāmatas pirms izmešanas ieskenēsi un izliksi internetā, pret tevi ierosinās krimināllietu...

pirms 6 gadiem, 2013.10.08 14:06

Jelgava