Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vāc parakstus, lai aizliegtu suņu turēšanu pie ķēdes 25

Portālā Manabalss.lv iesniegta iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes.

Iniciatīvas autors Aleksandrs Grunte uzskata, ka suņu turēšana pie ķēdes ir jāizbeidz. Viņš aicina papildināt Ministru kabineta noteikumus «Par suņu un kaķu turēšanu» ar pantu, kurš aizliedz suņu turēšanu pie ķēdes kā cietsirdīgu izturēšanos pret suņiem.Grunte rosina pārņemt analogus likumus, kuri jau pieņemti un veiksmīgi darbojas citās valstīs, piemēram, no Austrijas vai citām Eiropas valstīm.«Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem nav pieļaujama humāno apsvērumu dēļ,» uzsver iniciatīvas autors.Par iniciatīvu vispirms jāsavāc vismaz 100 domubiedru parakstu, bet pēc tam to izvērtēs portāla juristi, kas lems par 10 000 parakstu vākšanas sākšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

no likuma

to bitei 14.01.2013. 08:48:10

Vācijā, starp citu, tiešām ar prātu draudzējas, un suņi tur nav tik izplatīti kā Latvijā. Vēl pagājušovasar redzēju vācu ciemu, kur nobīnījos, ka pilnīgi nevinā pagalmā nebija suņa. Jo tur līdzās tiesībām nāk arī atbildība, un suņa turēšana nav tā, ka paņē un viss. Ir jāievēro kārtība un par to lopu arī no naudiņām jāšķiras, tāpēc Vācijā vaukšķu turēšana ir ekstra, ko ne katrs nolmej atļauties.

pirms 7 gadiem, 2013.01.14 10:00

no likuma

Es spēju sevi aizstāvēt un kāds krancis man ieklups biksēs, pārlauzīšu viņam sprandu, jo, atvairot pret manu veselību vērstu uzbrukumu, to pašu varu darīt ar uzbrucēju laupītāju-cilvēku, kur nu vēl nemācītu vaukšķi! Bet ļoti žēl bērnu, kas no tā cietīs. Vēl nav gads pagājis, kad šitāds vaukšķis bez ķēdes manam sākumskolas vecuma bērnam uz ielas uzklupa. Tikai par to vien gan tā vaukšķa saimniekiem likums man neļauj nieres atdauzīt, bet lai tas suns (kurš joprojām tiek izlaists ārpus pagalma bez ķēdes) pamēģina man uzbrukt - pat nosmilkstēties nepaspēs! Tā lūk!

pirms 7 gadiem, 2013.01.14 09:57

bitei

un tu domā, ka Vācijā NEVIENS ar prātu nedraudzējas?

pirms 7 gadiem, 2013.01.14 08:48

Bite

Pilnīgs "sviests"! Tātad cietsirdīga suņu izturēšanās pret cilvēkiem ir akceptējama? Nu tāda muļķiba var ienākt prātā vienīgi tam, kurš ar prātu nedraudzējas.

pirms 7 gadiem, 2013.01.14 07:37

Onkolis Dolfs.

Es uzskatu ka būtu labi ja kāds nikns ,brīvi staigājošs suns Aleksandram Gruntem iegrābtos kulē!Tad tas sūda grīnpīsists varētu palēkāt.

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 23:12

Teamo

Nupat jau sāk palikt dumji!Vajag aizliegt laukos piesiet govis,lai vazājas apkārt.Aizliegt cūkas turēt aizgaldās,aizliegt trušus turēt būrīšos,vistām pilnīgu brīvību.Dekoratīvos putnus no būrīšiem laukā.Zoodārza iemītniekus palaist brīvībā.Vecajiem lauku māju iemītniekiem aizliegt turēt to māju sargu.Nu bet pastnieki,stirnas,zaķi,kazas un aitas turaties!

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 17:26

ilj

man maisins vienmer ir bet vai es vācu!! :) - lai kau ko prasitu ir kaut kas jadot nevar ta , tagad bus ta un vis - tas uzreiz nedarbosies, bet laika gaita varetu izmainities. vispar jau ar to sabiedribas domasanu ir ta kad to vaig virzit lenam , nevis drastiski

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 15:54

IJa

Te tā spriedelē, it kā suns būtu jātur OBLIGĀTI! Izstaidzināt nevar, jātur istabā, pabarot nevar, jālaiž uz mežu, lai paēd... Kādēļ vispār pilsētā būtu jātur suns? Ierīko signalizāciju, būs lētāk.- suns pats maksā naudu, barība maksā, vetārsts maksā, utt. Un kur vēl tie suņu ***! Laikums ir pieņemts, kas to kontrolē?! Kādēļ muņiki nevarētu kaut pie katras daudzstāvenes rindas kārtībā padežūrēt - ja iet ātrā bez pričendāļiem suņu sūdu savākšanai, - maksā ragā! Cik naudiņas būtu pilsētai sākumā! Pēc tam jau pierastu. Bez pātagas nu nekā!

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 14:47

dacei

redz te ir atkal tas gadījums , gribu suni , bet darīt lietas labā negribu... par voljeru ir dzirdēts. un žogu lauku majā ap maju jau nu gan var uzlikt. neviens jau nesaka kad jalaiž suns pa ielām skriet, nesien pie kedes pa nakti bet gan kad ej gulēt pasauc ari majas. tas nav attkritums kad tev nevaig tu tik vinu piesien un kad vaig atsien. suns ir atbildiba un gimenes loceklis, to noteikt ir druti saprast , bet laiks pats saliks visu pa plauktiem,,, jo ta prakse ar so lietu pasaule ir sakartota , tagad tikai gaidam ciemos pie mums.

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 14:39

Dace

man liekas te daudzi neapjauš realitāti. es arī esmu pret suņu turēšanu ķēdē.
bet kad mūsējais sakoda pāris bērnus... voljērs viņu jau 4mēn vecumā nespēja noturēt.
un mēs dzīvojām pilsētā. privātmājā ar kapitālu sētu. gājām suņu skolā 3x nedēļā. pastaigās 3x nedēļā, kad nebija skolā jāiet... toties kaimiņi bieži atstāja vārtiņus vaļā. kā domājat kur suns bija?
patreiz, ja palaidīsim vaļā, būs saplosītas stirnas, zaķi, kaimiņu suņi, kaķi, bērni.. vistas...
nemaz nerunājot par garāmbraucošo motociklistu un riteņbraucēju kājām...
es nevēlos lai mans suns vazātos pa pagastu vai uz lielceļa zem auto riteņiem. es nevēlos lai viņš vispār vazātos apkārt. sunim ir sava sēta kur dzīvot. bet ir nereāli uzcelt šeit sētu ar 5metrīgiem pamatiem 3metrīgā augstumā lai suns neizraktos vai nepārlektu...
staigāt tiek katru dienu. un vismaz pāris stundas dienā ir kopā ar mums. vasarā ķēdē tiek likts vispār tikai pa nakti. no 7-8 rītā līdz 9-10 vakarā ir brīvā solī kopā ar mums.
domāju ir pilnībā pietiekoši. un pa nakti var pasēdēt arī ķēdē.
vasarā, ja būs finanses, uzliksim radiosētu, ko sen jau kārojam. bet nekur nav garantijas, ka viņš ar visu savu biezo kažoku neies viņai cauri ka noskan vien.
protams ja vēlaties, lai jums ir sakosti stilbi, saplosīti mājputni, kazas, teļi - nu ko, laidīšu vaļā. ja man viss pagasts uzrakstīs depešu ka necels iebildumus par to, ka suns vazājas, un notāra parakstītā veidlapā apstiprinās ka viņu nenošaus tad, kad mans suns atradīsies 15m no mūsu īpašuma, kad būs iemaldījies svešā pagalmā un apēdis kādu vistu, izrakņājis dobes, sakodis pašus saimniekus...
varat to garantēt??????????????
mums viņš ir tāds kāds ir. nevaldāms kopš bērnu kājas. bet tas ir mūsu cuncis un mums ir mīļš. lai vai kāds zvērēns viņā pamostas reizēm. mēs zinam kā tikt ar to galā.
jūs iedomājieties kas notiktu, ja viņš staigātu brīvā vaļā? jo sevišķi kad mēs neesam mājās bet gan darbā?????????
varat to iedomāties?????????????????
es arī esmu pret suņu turēšanu ķēde jā. bet ir nianses. ko zina tikai saimnieki.
viņam pavasarī iekoda degunā čūska. kad vedām pie ārsta, bija jālūdz ārstu!! iet malā. lai nesakož. jo uzpurni uzlikt nevarēja. vilkam, kurš palicis par šarpeju. arī man gandrīz iekoda.
un tas viss ir normāli, jo viņam sāp. viņš ir sastresojies. sveši cilvēki. un sveši vīrieši viņam ir kā ienaidnieks. mēs nezinam kapēc. tāpat arī sveši suņi.
tādēļ apdomājiet sekas, kas notiks, ja šādi suņi vazāsies baros!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 12:40

zina

Tad jau gan būs ļoti labi, jau tagad laukos suņi skraida nepiesieti un, ja nedrīkstēs siet, tad kurš kontrolēs to, vai suns pārkāpj atļauto robežu vai nē?Man kaimiņos jau tagad suņi bieži ir palaisti vaļā un ļoti dusmīgi!Vienīgi pārvietoties ar mašīnu ir droši.Es neparakstīšos!!!!!!!!!!Ne jau katrā mājā var ierīkot žogu.

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 12:29

beidzott

es ir noverojis kad tie kas tur suni pie kedes, vini to dara viena merka vaditi , lai sarga maju, bet vai nav letak ierikot signalizaciju, saja gadijuma tas sanak pagalma vienu sensoru uz iekluvuso un signals aiziet uz apsardzi un jus vel painforme kad esat darba... suns galigi to nevar nodrosinat un ari izaksas ir salidzinosi dargākas turot suni. apsardze menesi videji 12 ls. tapec secinu kad ir ta kad tie kas tur suni pie kedes kaut kur sirdi ir mili cilveki, kad viniem tas uznak:D, grib lai ir kads kuru var samilot, nu respektivi lai vinu kads sagaida parnakam no darba, bet ta redz ir tikai vienpuseja milestiba - sunim saimnieks ir loti nepieciesams, bet saimniekam tikai pa bridim...

problemas sakotneji bus lielas jo tie kas ir jau pie kedes tos taka vala lais nevajadzetu bet tie kas liek mazos kuceenus tos toč sodit pa pilnai programai - valsts pacelsies toč, jo latvija miluli ir katram 5 noteikti..

par to dziokli runajot, nu tad kad suni tur dzivokli - nu man jau liekas kad tu vinam nodrosini tik pat labus apstaklus cik sev un ta navjau nu noteikti sodama riciba. jo ja ari ja paskatas pec fiziologijas un visadi citadi tad situacijas ir lidzigas, sportot mums vaig visiem, pastaigas iet ari , gulet ari... nu es gribeju teikt kad ja salidzina suna kermena masu un cilveka masu tad sanak kad suns dzivo pili cilveka izpratnes limeni, nu vismaz liela svrupmajaa..... vel tads arguments berni, tie tač ari ir aktivi un ari vaig arā daudz uztureties un vini ari dzivo dzivokli, tad sanak kad ari vecakus kas dzivo dzivokli ir jasoda.... redz beigas kaut kada HUNJA sanak... tapec labs solis ir sakt ar tiem kas liek sunus pie kedem un aizliedz tav vispar parvietoties, aaa un cik tad ķēdes sunim ir ta teritorija pa kuru vins var pastaigat 15 m2 no kuriem 5m2 ir vienos sudos jo redz saimnieks pakalu pacelt nevar un vispar uzskata kad suns ir vilks un vins tikai radits sargat un visss, nu vel citreiz vel kad saimnieka uznak vajums lien klat lai nonemtu sev stresy .. nozelojami bet realitate..... un ka tad vins var nebut nikns suns sezot pie kedes..

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 10:29

Es

Tad jau pie reizes varētu aizliegt arī jūras cūciņu, kāmīšu, papagaiļu, dekoratīvo zivju, cūku, vistu, u.t.t. turēšanu "ieslodzījumā". Kāpēc tikai suņiem izredzēto kārta ?!!!

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 10:14

boņux

Jāpapēta, vai Grunte negatavojas pašvaldību vēlēšanām.

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 09:49

es par

Tiešām sirds sāp par tie suņiem, kuri diennakti pieķēdēti vai vasara, vai ziema. Arī pastaigā saimnieki tos neved. Tādiem cilvēkiem piespriest barga sodu par dzīvnieku mocīšanu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Es te nerunāju par tiem,, kam suns piesiets dienā uz kādu laiku. Kur var parakstīties?

pirms 7 gadiem, 2013.01.13 00:08

mmm

Suns pie ķēdes - cietsirdīgi...
Suns, kas ir ieslēgts istabā, kamēr saimnieks darbā... lai nokārtotu darīšanas, tiek izlaists reizi dienā ( vakaros)--? ļoooti humāni!!!
Dzīvnieku mīļi - pamēģiniet paši tualeti izmantot reizi dienā --- kaifs!!!

pirms 7 gadiem, 2013.01.12 21:33

inta

Sausmigi noskatities ka palaistie suni klaino un dzena stirninas ,zinu ,ka cilveki apzinati palaiz sunus lai iet paest uz mezu ,tadi noverojumiir Svetes un Gludas pagastos

pirms 7 gadiem, 2013.01.12 19:39

Verotajs

Bet cietsirdīga izturēšanās pret cilvēkiem, tas ir normaāli!? Slimi cilvēki komentē.

pirms 7 gadiem, 2013.01.12 19:07

Jelgavniece

Pilnībā atbalstu, ka cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem nav pieļaujama. Tas pilnībā attiecas uz suņu turēšanas pie ķēdes, pie tam daudzi no viņiem pat netiek pienācīgi pabaroti un tiek turēti pie ķēdes arī -30C salā.
Tāpat baisa cietsirdība ir izmantot dzīvniekus dažādu ķīmisku vielu pētījumos.
Būtu pienācis laiks cilvēkiem kļūt pietiekami labi garīgi attīstītiem, lai pret dzīvniekiem izturētos humāni.

pirms 7 gadiem, 2013.01.12 18:49

Jelgava