Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība atbalsta referendumu rīkošanu pašvaldībās 3

Lai iedzīvotājiem sniegtu plašākas iespējas iesaistīties pašvaldībai nozīmīgu jautājumu lemšanā,  Ministru kabinets šodien atbalstīja likumprojektu par pašvaldību referendumu ieviešanu.

Atbilstoši Vietējo pašvaldību referendumu likumā noteiktajam referendumus varēs rīkot par pašvaldības Domes atlaišanu un pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģiju vai kādu tajā noteiktu jautājumu, kā arī publiskajā apspriešanā nodotu būvniecības ieceri, ja to ierosinājusi pati pašvaldība. Iecerēts, ka referendumi varēs notikt ne tikai klātienē, bet arī elektroniski, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.Likumprojektu vēl būs jāpieņem Saeimai. Plānots, ka tas stāsies spēkā 2013.gada 1.jūlijā, savukārt normas par elektronisko nobalsošanu - 2015.gada 1.janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

membrānam

Nevajag tik paškritiski/Par tevi tāpat visiem sen jau skaidrs

pirms 7 gadiem, 2013.01.15 16:33

to membrāns

Man gan šķiet, ka si ko pŗpratis un šoreiz pats sevi par idiotu pataisījis. :DDDD

Te tak ir runa par referendumiem, kas saistoši pašvaldībām. Piemēram, par gājēju tilta referendumu utml. Un pašvaldību referendumi nav un nekad nebūs saistoši valstij ārpus šīs pašvaldības teritorijas.

Savukārt valstiskā piederība un suverenitāte ir valst kompetences jautājumi, par kuriem pašvaldības vai to pūlis nemaz nav tiesīgi spriest.

Pirms izgāzies ar šo komenrtāru, derēja apdomāt, par ko vispār ir runa. Tagad pats sevi par idiotu pataisīji. ;)

pirms 7 gadiem, 2013.01.15 14:51

membrāns

...IDIOTI IR UN PALIEK IDIOTI !!!Jelgavā utes grib pievienoties UTIJAI,rīkojam referendumu ,un esam KRIEVIJAS sastāvā......Kāda te pašvaldība,stulbeņu bars,tiešām esat tizli idioti,ar pirkstu taisīti ne dabiski dzemdēti? Pardon,tagad saka---PIEDZEMDĒTI ,pie gultas kājas,pie griestiem,pie sienas,pie vīra pautiem,pie suņa bļodas...

pirms 7 gadiem, 2013.01.15 13:57

Jelgava