Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kontrole par nepilnībām Jelgavas pašvaldības prezentācijas izdevumos ir informējusi KNAB 9

Valsts kontrole publicējusi revīzijas ziņojumu “Par Latvijas Republikas 2017. gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem”, kurā atklāti vairāki trūkumi Jelgavas pašvaldības darbā. Atsevišķā sadaļā tiek aprakstīti nelikumīgi vai nepamatoti izlietotie budžeta līdzekļi, kas izmantoti prezentācijās Daugavpils un Jelgavas pašvaldībā. Secināts, ka pārskata periodā abās pašvaldībās kopā nelikumīgi izlietoti budžeta līdzekļi vismaz 4533 eiro apmērā. Turklāt pašvaldību atbildīgās personas nevarēja pamatot preču iegādi vai izlietojumu reprezentācijas vajadzībām vismaz 26 108 eiro apmērā.

Saistībā ar konstatētajām neatbilstībām reprezentācijas izdevumu uzskaitē daugavpilieši ir tikuši cauri ar Valsts Kontroles norādēm, taču par šo pašu lietu Jelgavas pašvaldībā ir informēts KNAB.

Saskaņā ar noslēgtiem ziedojumu līgumiem ar dažādām juridiskām personām, Jelgavas pašvaldība ziedojumos 2016. gadā saņēma 195 tūkstošus eiro, bet 2017. gadā – 54 tūkstošus eiro, kas tika izmantoti trešo personu vajadzībām. Drīz pēc ziedojumu saņemšanas pašvaldība veica to pārskaitījumus ziedojumu līgumos norādītajām biedrībām un sporta klubiem vismaz 249 tūkstošu eiro apmērā (kopā 2016. un 2017. gadā). Analizējot iesaistīto biedrību gada pārskatus, konstatēts, ka vairākām biedrībām uzņēmumi ziedojuši gan tiešā veidā, gan izmantojot pašvaldību kā starpnieku. Ziedojumu veicējiem – uzņēmējiem – ar šīs shēmas palīdzību radīta iespēja saņemt uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi 85 procentu apmērā no ziedojuma summas, ko viņi nesaņemtu, ja ziedotu biedrībām, kam nav sabiedriskā labuma organizācijas statusa. Savukārt, ja biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, šādi caur pašvaldību saņemti ziedojumi tiek klasificēti kā dotācija, kam atskaitīšanās un ierobežojumi nav tik stingri kā ziedojumu gadījumā.

Aprakstīto trīsstūra shēmu Valsts kontrole pirms gada konstatēja Tukuma pašvaldībā, tāpēc šajā revīzijā jautājumam par pašvaldību ziedojumiem biedrībām tika pievērsta pastiprināta uzmanība.

Jelgavas pašvaldība ir dibinājusi Izglītības atbalsta fondu. Tā valdē lielākoties ir pašvaldības domes darbinieki. Nodibinājuma finansiālā atbalsta piešķiršanas process pedagoģijas darbiniekiem nav caurskatāms, jo informācija par iespējamo finansiālo atbalstu nav plaši pieejama un nav skaidri noteikti to apjomu noteikšanas kritēriji.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 9

:)

Un labs copy-paste.
Detaļas 84. un 89.lpp var izlasit šeit drizak http://www.lrvk.gov.lv/uploads/reviziju-zinojumi/2017/2.4.1-35_2017/SGP2017_18.10.2018_IP_publisko%C5%A1anai.pdf

pirms gada, 2018.10.18 16:45

Šeftmanis

Acis vałā,grāb ko vari!Kā tad kantora žurkas negrābs!

pirms gada, 2018.10.18 17:31

Laba lasāmviela

84. lpp. ļoti interesanta - sanāk ka Jelgavas pašvaldība piedalās nodokļu krāpniecības shēmā lielos apmēros

pirms gada, 2018.10.19 11:35

21x21jelgavnieks

Liekas,ka Rāviņam pienākušas nepatīkamas dienas-aizstāvis Brigmanis pagaidām nav iekļuvis Saeimā!Var atkārtoties Aboltiņas variants!!!

pirms gada, 2018.10.19 11:39

Tas pats Jānis

Būs vēl labāk, jo VARAM nu nekādi nevadīs ZZS un tieši VARAM ir iespēja ņemt priekšā pašvaldības un tas tiks darīts!

pirms gada, 2018.10.19 14:07

Inkai

Sen jau tas ir izdarīts, tā kā var palikt tikai labāk. Un ūsa būs jānoskuj.

pirms gada, 2018.10.19 18:19

Jelgava