Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VARAM rindu likvidēšanai pašvaldību bērnudārzos piedāvā valsts līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

Lai samazinātu garās rindas pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs (PII), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi pagaidu risinājumu, kas paredz no pusotra līdz četrus gadus veciem bērniem, kuri reģistrējušies rindā uz pašvaldības PII, bet izglītību iegūst privātās PII, sniegt ikmēneša valsts atbalstu.

VARAM sagatavotais risinājums ir izstrādāts kā pagaidu valsts atbalsta mehānisms, kas darbosies no 2013.gada 1.septembra līdz 31.decembrim, kad spēkā stāsies Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātais ilgtermiņa risinājums rindu likvidēšanai pašvaldību PII.Tā kā jau pašlaik visas pašvaldības cenšas sniegt atbalstu bērniem, kas izglītojas privātajās PII, VARAM risinājums paredz, ka maksimāli pieļaujamais valsts atbalsta un pašvaldības līdzfinansējuma kopējais apjoms vienam izglītojamajam turpmāk tiks noteikts 130 latu apmērā, skaidro ministrija. Valsts atbalsta apjoms vienam izglītojamajam nedrīkstēs pārsniegt finansējumu, kādu privātām PII atbilstoši saistošajiem noteikumiem vai noslēgtajiem līgumiem līdzfinansē pašvaldība, kurā ir deklarēta izglītojamā dzīvesvieta.Valsts atbalsta apjomu, tā piešķiršanas un izmaksas kārtību privātajām PII paredzēs Ministru kabineta noteikumu projekts «Kārtība, kādā tiek aprēķināts un sadalīts valsts atbalsts bērniem no pusotra gada vecuma līdz obligātai bērna sagatavošanas pamatizglītības ieguves uzsākšanai, ja bērns saņem šo pakalpojumu privātā izglītības iestādē», kuru plānots skatīt ceturtdien, 2013.gada 14.martā, Valsts sekretāru sanāksmē.Ja Saeima pieņems Labklājības ministrijas izstrādātos grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā un tā izstrādās atbilstošu regulējumu, valsts atbalsts tiks sniegts ne tikai privātajām PII, bet arī alternatīviem bērna uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem.

Pievieno komentāru

Jelgava